Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kočiona klešta Mondeo mk3

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od underwood » četvrtak, 15. mar. 2012. u 19:57h

Dakle,
situacija je sledeća, vraćam se sa posla danas auto mi se čudno ponaša usporava etc...
Stignem nekako kući i pošto je mesto na kom ga parkiram mala uzbrdica auto izbacim iz brzine očekujući da auto krene nazad mrgreen
Kad ono, auto stoji kao zacementiran :haha: !? Prva pomisao je bila da je sajla ručne riknula, međutim upravo se vraćam od majstora koji je večeras samo dijagnostifikovao kvar i kaže da su zadnja kočiona klešta otišla u aut ali da će on pokušati da ih osposobi?! Kako god, situacija nije zgodna pa bih voleo mišljenje pismenijih od mene da li vredi to opravljati, kupovati novo, polovno ....ili se upucati :D
Poslednja izmena: underwood, na dan četvrtak, 15. mar. 2012. u 22:05h. Ukupno izmenjeno 1 put.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Kočiona klješta Mondeo mk3

Poruka od vucki » četvrtak, 15. mar. 2012. u 20:02h

Ma upucaj se,to ti je najlakse hahahaha

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klješta Mondeo mk3

Poruka od underwood » četvrtak, 15. mar. 2012. u 20:58h

najlakše je smejati se tuđoj nesreći :P
a ja očekivao neki konstruktivan predlog.... kad ono ima i "svilen gajtan" da dobijem na poklon na forumu :rotfl:

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Kočiona klješta Mondeo mk3

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 15. mar. 2012. u 21:46h

Velika mana Mk3-ke isto se meni dešavalo-a možda će opet.L kliješta blokiraju tj.kad spuštim ručnu ostaju nategnuta.
Pronadji na forumu ima već otvorena tema na taj probl.neki su bušili zaštitni lim na disku i stavili dodatnu oprugu ali svakako moraš da probaš da ih razradiš.
Ja sam vozio kod majstora,kao razradio ih radilo par dana i kvrc opet isto mada držala su sa nekih 35% snage,dovoljno da koči auto i da grije diskove i da kažemo da ne valjaaaaa.Tako da sam neki dan ja skno točak pa smaknuo sajlu i oprugu uzeo jaka kliješta i WD naprijed-nazad dok klip nije počeo lagano da radi :blink:
Problem je što vremenom udje voda,blato što otežava klipu da radi valjano,zato najbolje je da povremeno par puta digneš i spuštiš ručnu čisto da onaj WD ne ispari i da klip ostane podmazan kolko tolko.

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Kočiona klješta Mondeo mk3

Poruka od sierra 20i » četvrtak, 15. mar. 2012. u 21:54h

najbolje je skinuti klesta kuptiti nove gumice,klesta rastaviti i ocistiti i sve to vratiti nazad...ja sam tako radio na sierri i kostalo me oko 1000 din za gumice i super funkcionise. Na sierri isto pravi problem poluga od rucne koja s vremenom zapekne i nece da se vraca posto se pojede semening i pusti vodu i prljavstinu...takodje ako se raspadne manzatna na klipu,on korodira napravi se prsten od korozije i klip zaglavi odnosno nece nazad u cilindar treci uzrok moze biti lose crevo odnosno zaprljano pa da nevraca ulje

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klješta Mondeo mk3

Poruka od underwood » četvrtak, 15. mar. 2012. u 22:03h

Hvala momci. ove informacije su dragocene. Sutra ću malo da se pozabavim time i nadam se rešiti problem :)

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od sierra 20i » četvrtak, 15. mar. 2012. u 22:07h

ako je imalo slicno kao na sierri i ako imaju da se kupe gumice a verovatno imaju uz malo dobre volje i vestine lako se resi ;)

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od underwood » petak, 16. mar. 2012. u 19:42h

Samo da dodam rezime današnjeg dana i tekućeg problema:
Naime, poslušah kolegu Zelj@, klip razrađen i koliko toliko sređen, za sad radi kako treba za dalje ćemo videti :)

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Zelj@ » petak, 16. mar. 2012. u 23:07h

Ako si ga doooobro podmazao WD-om bit će dobro na neko vrijeme,al da produžiš to vrijeme češće podigni i spušti ručnu i to par puta u momentu.Kod mene radi ok, i da dodam ja sam ispod one opruge podbacio podlošku od 1 šarafa čisto da je malo nategnem.

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od bo. » sreda, 21. mar. 2012. u 08:55h

Ja sam mjenjao zadnju desnu kočionu čeljust. Dao sam staru i platio još 200 eura za repariranu.
Problem se pojavio nakon 3 mjeseca, opet ista stvar.

Onda sam probušio zaštitni lim diska i stavio oprugu da bude što vodoravnija. Također, stavio sam još jednu oprugu tamo gdje je i originalna.
Dan danas više nema tog problema.
Federi su koštali 3 eura.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Dragomir » sreda, 21. mar. 2012. u 21:26h

Potrebo je remontovati klesta i ako je samostelujuci mehanizam na rucici obavezno zamenuti rucicu novijom rucicom gde se rucno steluje visina rucne.Problem mogu da prave i sajle
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od underwood » sreda, 28. mar. 2012. u 01:59h

Od pomenutog kvara i "rešenog" problema kod menje stanje ok. Verujem da će se posle nekog vremena problem opet javiti tako da ću u svakom slučaju biti u pripravnosti. Kod mene su sajle ručne zamenjene tokom prošle god, i ovog puta su pregledane i bile su ok. Ručna hvata visoko(da li je to ok nem' pojma) ali sada lepo drži.To za ručicu nisam znao, pa ću se pozabaviti i time (hvala na još jednom savetu Dragomire). U glavnom pratim situaciju i blagovremeno obaveštavam... :rotfl:

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 29. mar. 2012. u 17:43h

I kod mene je još uvijek radi ok. Ali me izludjuje škriputanje pozadi. Kad sam mijenjao gumice bal. štangle majstor ubacio komadić stare remenice jer je bilo lufta i sad taj kaiš stvara škripu na obje str.Neki dan podmazivao ali nedovoljno ,orat ću na dizalicu pa skroz skinut obje podloške.
Što se tiče ručne ne zaboravi ponekad da spuštiš i podigneš par puta u momentu, znači dosta.

Avatar korisnika
zoradonjic
Poruka: 99
Član foruma od: nedelja, 20. dec. 2009. u 12:02h
Lokacija: Кладово
Kontakt:

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od zoradonjic » subota, 31. mar. 2012. u 12:41h

Majstor razrađivao. Posle mesec dana menjao sajle. Posle dva meseca menjao gumice - 40 evra. 10 dana nakon toga dodao još po jednu oprugu pored originalne. Sada radi tako već godinu dana bez problema.
Naravoučenije: Opruga pločice čuva. :jeeej:
Zamalo da zaboravim da napomenem da je kod mene karavan mondeo 2003 godište. Problem nije pravila nožna, već samo ručna kočnica na zadnjem desnom točku.

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od underwood » ponedeljak, 13. avg. 2012. u 17:24h

Momci, evo mene posle par meseci od "rešenog" problema... mrgreen
naime, o5 se pojavio problem da rucna nije odpustila kako treba pa ne bi' da cekam da me zadesi ista sudbina kao proslog puta :D

resio sam da stavim još jednu oprugu (pošto je evidentno da jedino to rešava prob) pa ako neko bude slučajno mrgreen u prilici da slika kako je to izveo bio bih mu zahvalan :) :P

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od bo. » petak, 17. avg. 2012. u 11:00h

Ja sam rješio s oprugom taj problem, ali ispalo je kratkoročno.
Neki dan odnio klješta na reparaciju (oko 30 eura) i sad je OK.

Ako hoćeš stavljati dodatni feder, onda izbuši rupu na zaštiti diska i na njega spoji. Gledaj da opruga bude postavljena što vodoravnije. Treba ti duža opruga, cca 10 ak cm.
Stavio sam tako 1 oprugu i još kraj originalne jednu i to je radilo neko vrijeme.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Zelj@ » petak, 17. avg. 2012. u 16:04h

Meni da se :ntwrthy: radi odlično,ručna se vraća uredno.Ako stignem slikat ću.Ma nije nikakva filozofija samo nadji nekoliko različiutih opruga.
Može od bilo čega,samo da je jaka i prema dužini opruge gledaj dje ćeš je zakačit samo da bude u položaju da učinkovito djeluje.Ako je duža opruga možeš probiti rupicu na zaštitnom limu i navući je.

Avatar korisnika
underwood
Poruka: 88
Član foruma od: utorak, 7. sep. 2010. u 02:26h
Lokacija: Kraljevo

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od underwood » petak, 17. avg. 2012. u 21:36h

hvala momci....i kod mene o5 sljaka ali sam ubedjen da ce o5 zezati...
tako da kad dodje mnjanje seta zimskih guma setite se muka nas ostalih koji jos nismo napakovali drugu oprugu pa nam uslikajt tu rabotu, ovako na slepo me nesto strah da radim :D verovatno se tripujm al' ae sad... mrgreen

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Ljubavnik1 » četvrtak, 18. apr. 2013. u 00:28h

Evo danas izgleda da se ovaj problem javio i kod mene. Kad podignem rucnu i spustim je dole i onda postoji luft-slobodan hod kad je dizem lagano gore, sto pre nije bilo i znaci da se nije otpustila skroz, vec stoji blago nategnuta. Disk se greje na zadnjem levom tocku. Ako moze par saveta odakle prvo poceti ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od bo. » četvrtak, 18. apr. 2013. u 00:55h

Odnesi nekome da prepakuje gumice, ništa drugo ne pomaže. Ili kupi druga kliješta, što je daleko preskupo.

Stavljao sam dodatni feder i to je radilo neko vrijeme, ali na kraju sam odnio kliješta na reparaciju.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Ljubavnik1 » četvrtak, 18. apr. 2013. u 12:46h

Ko ovde kod nas reparira klesta i koliko to kosta ? thumbsuph
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od FM III » četvrtak, 18. apr. 2013. u 22:21h

RSD Ford (Pinosava) to radi i meni su skoro reparirali zadnja desna. Cenu tačno ne znam, Može Dragomir da kaže tačno, jer su meni radjene i druge stvari pa platio sve djuture.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Dragomir » subota, 20. apr. 2013. u 07:06h

cena remonta klesta sa montazom je oko 4500
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od Ljubavnik1 » četvrtak, 25. apr. 2013. u 09:45h

Skinuo sam danas tocak, kociona klesta i otkacio sajlu od rucne kocnice. Uzeo wd, malo naprskao, probao klesta i ona rade super na prazno, bez ikakvog otpora, sto znaci da su dobra. Mislim da je glavni krivac sajla rucne kocnice, ona je negde zapekla i teskom mukom sam je izvukao-jedva. Dragomire koliko kosta sajla rucne kocnice sa montazom kod tebe ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Kočiona klešta Mondeo mk3

Poruka od quando » utorak, 27. avg. 2013. u 20:21h

Cao svima....malo dizem temu iz naftalina...

Odvezao auto kod majstora da zameni zadnje disk plocice i paf....navoj sajle za rucnu kocnicu na celjusti proklizao, ne moze da se navrne...spirala ne vraca, ili kako vec rece majstor, vi bolje znate...

Sta ciniti?

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“