Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

zamena diskova?

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » sreda, 6. jun 2012. u 17:46h

Da li se moze nekako utvrditi prosecno vreme za prednjih kocinih diskova? kakva su vasa iskustvva?
24 septrmbra 2010 sam stavio nove diskove, origirnal fordove, narucio da stignu ,ali sma debelo razocaram cinjenicom da je jedan izlgeda los i treba da se ponovo menja.
Kako je moguce da ovako malo traju,imal ko ideju?

Nisam akadzija u svakodnevnoj voznji u smislu da nesto naglo kocim,ili kasno. Uvek koristim ATE plocice.

nemam zelju uopste da uzimam opet original aali se pitam koliko onda traju neki drugi

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: zamena diskova?

Poruka od milan_gt » sreda, 6. jun 2012. u 17:59h

jel los ili kriv?

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: zamena diskova?

Poruka od Lale » sreda, 6. jun 2012. u 18:01h

Da li si stavio i nove pločice tada?
Slika Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: zamena diskova?

Poruka od oristic » sreda, 6. jun 2012. u 18:01h

Pa za zamenu su ukoliko si preso boga po gradu, moje iskustvo je da traju duze, i to dosta, ja sam focusa uvezo sa polovnim diskovima i jos ih nisam menjao, 2010 god., jos su ok. Ja vozim uglavnom van grada....Provericu ih uskoro. Jedino da su ti lose montirani pa da se pojeo taj jedan, ali bi ti to izazivalo grejanje tocka, recimo, primetio bi...

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: zamena diskova?

Poruka od Vladan » sreda, 6. jun 2012. u 18:34h

Kada sam pre par meseci postavio slicno pitanje, forum je odgovorio
bar 100k km, a moze i do 250-300kkm, sa fabrickim diskovima.

Tema je bila 'nivo kocionog ulja i novi diskovi', tako nesto.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » sreda, 6. jun 2012. u 19:11h

Sad mi majstor kaze bare 70 hiljada sa originalnim diskovima da moze da se predje,a ja sma bas namerno uzeo najbolje sto sma mogao da ovo ne bi radio cesto.Ali eto ti. pri tome, nisma dileja da akam auto i kocnice u svakodnevnoj voznji, gledma smao ljude koji voze najnormalnije sa naglim kocenjem,cimanjem,drndanjem....jes kad remam da remam do kraja,ali kocnice slabo i korisitm onda i to je procentualno jako malo vremenski.

kaze da se istanjio,a sutra cu kod drugog daodem dm i ovo pregleda jer sma bio povodom skidanja onog sranja iz izduvne grane,pa sma usput osetio ovo.

ono sto mi je rekao a koliko je istina, neko ce ovde znati bolje, da ATE plocice koje korisitm nisu dobra kombinacija za originalne fordove diskove

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: zamena diskova?

Poruka od milan_gt » sreda, 6. jun 2012. u 19:14h

ne treba ti majstor za proveru diskova..ako je jedan losiji od drugog znaci da ti jedna strana bolje koci ili ako je jedna strana diska losija od druge znaci da ti je kociono crevo lose pa zadrzava pritisak..tako nesto..

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » sreda, 6. jun 2012. u 19:37h

Kada sam bio na tehnickom pregledu, raspored kocnica je bio idealan. Kaze covek,da nikad nije vido tako dobar raspored kocione sile na starijim kolima.
Creva stavljena nova 14 og septembra 2010.
Svraticu sutra u drugi servis samo za ovo da mi rese.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: zamena diskova?

Poruka od oristic » petak, 8. jun 2012. u 10:17h

Ako se razlicito habaju i to vidno onda tu nesto sa sistemom kocenja nije u redu, ili je pa toliko los kvalitet i razlika izmedju samih diskova! Da li ti zanosi u stranu kad prikocis naglo, prednji deo? Ne znam kad si iso na taj tehnicki?
Elem, ne trose se diskovi isto kod onih koji krstare uglavnom magistralama i oni koji voze taxi, npr. ili putuju kroz grad kolima. tako da koliko koji diskovi prelaze je relativno.....

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 13:34h

Sad sam dosao iz servisa. Kaze da diskovima ne fali nista,tj ne moze na oko da vidi. Reko mi je da ako mogu nadjem nekog da mi pozajmi diskove druge ako neko ima stranca, da ne kupume bezveze nove,samo da probam,ali sumnjam da mogu to da uradim? tim pre sto su kod mene diskovi nesto veci nego standardni,dakle,suzen mi je izbor.

Kaze,mozda je i glavcina.,,sve je to nagdjanje, prvo reko gume nisu dobre..ja reko,pogledaj datim i kad su pravljene,kupljene pre manje od mesec dana.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od 911s [SK] » petak, 8. jun 2012. u 13:36h

Kakve su gume verujem svima, al najmanje vulkanizerima.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 13:43h

ma nove gume, kakve crne gume.posle smo s eprovozali,kaze,ovo izgleda ipak kao diskovi.Jedino sto vidim kao resenje jeste da ih skinem i odnesem da se izmere negde i pregledaju.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: zamena diskova?

Poruka od Vladan » petak, 8. jun 2012. u 13:44h

RS_cabrio piše:Sad sam dosao iz servisa. Kaze da diskovima ne fali nista,tj ne moze na oko da vidi...
Nisam strucnjak, ali za istrosenost, sta ima da gleda. Ako su istroseni, diskovi imaju "ïvicu", plocice su skinule dobar sloj, ako me razumes. Povuci prstom preko ivice diska, ili stavi neko drvce, lenjir,..., vidi koliko se "spustio nivo".
Ako je za iskrivljenost, to se mozda gleda, nemam pojma.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 14:00h

za iskrivljenost ako sma hsvatio,ne za istrosenost, kaze da su diskovi ko novi. Mislim,mogu sad kao budala da odem da kupim nove diskove i glavcine,ali zasto bi to radio. bezbroj puta sma tako menjao delove koji ne treba.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: zamena diskova?

Poruka od dule0911 » petak, 8. jun 2012. u 14:35h

Da li ti je taj "majstor" stavljao komparater i posle merenja istim dosao do zakljucka da nisu krivi? Da samo znas koliko sam diskova skinuo na fiesti koji su na oko kao novi, a krivi u pm (ne vidi se golim okom).
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cika Dule
Poruka: 443
Član foruma od: sreda, 5. maj 2010. u 12:52h
Lokacija: Zemun

Re: zamena diskova?

Poruka od Cika Dule » petak, 8. jun 2012. u 15:17h

A sta je tebi problem tj odakle ti pomisao da su diskovi riknuli u smislu istrosenosti ili da su krivi i sl.... jel imas problema prilikom kocenja ili bilo sta...
Na plin se kuva, na naftu se greje a na benzin se vozi!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: zamena diskova?

Poruka od dule0911 » petak, 8. jun 2012. u 15:19h

Ja predpostavljam da mu trese dok koci, cim su gledali i gume...
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cika Dule
Poruka: 443
Član foruma od: sreda, 5. maj 2010. u 12:52h
Lokacija: Zemun

Re: zamena diskova?

Poruka od Cika Dule » petak, 8. jun 2012. u 15:34h

pa zato i pitam posto nigde ne vidim sta coveka muci, a ja sam stavio isto original diskove (koji mislim da su isti i kod njega) i za prvih 20k km nema nikakvih promena.. Ako se opet bavi kolotrazima mislim da ima problem sa letvom ali ajd da vidimo sta ce reci ljubitalj macaka mrgreen
Na plin se kuva, na naftu se greje a na benzin se vozi!

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 16:30h

I ja am stavio iste diskove kao tvoja bi bio mirna i ne razmisljam o kconicama. I do ada nnia imao problema. Stavljen u 24 septembra 2010. Probm nastaje kada kocim, volan mrda levo desno,onako na sitno a pojacava se kako brzina raste (tj ako kocim pri vecim brzinama). Mozda nisam trebo da bacma stare diskove, ako se secma,nisu bilo toliko ni losi. Da nemas ti neke stare ?

Nije merio nisacim, odokativno, tako da cu videti u ponedeljak da nosim negde da neko to pregleda. Vozim ATE plocice.

Avatar korisnika
Johnnyford
Poruka: 45
Član foruma od: četvrtak, 16. feb. 2012. u 15:53h
Lokacija: Kragujevac

Re: zamena diskova?

Poruka od Johnnyford » petak, 8. jun 2012. u 16:52h

I ja sam imao isti problem doudse na proslom autu,na oko i na dodir su bili savrseni diskovi,ali kad su premerili bili su krivi.Resenja su da odneses kod strugara sto se ne preporucuje bar meni nisu preporucili za prednje diskove valjda ih ta obrada istanji dodatno pa im smanji vek,inace bili su neki after market diskovi pa se javio problem.A problem je bi kad pri 90-100km/h lagano kocis volan krene da se trese,a kad pobodes kocnicu nista normalno ukoci,al sve je to bilo na bmw-u,ali verovatno je ista fora :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: zamena diskova?

Poruka od dule0911 » petak, 8. jun 2012. u 18:53h

Petre, idi kod nekoga da ti premeri komparaterom da li su diskovi krivi ili nisu, batali jurenje polovnih za proveru.

Ako nisu krivi, onda problem trazi na drugom mestu. Tresenje moze da bude zbog raznih stvari, meni je uvek bilo zbog diskova sto nije pravilo. Eto, mom teci je treslo na Mercedesu zbog losih guma, a potpuno isti scenario kao kad su diskovi krivi - sto brze ides i jace kocis, vise trese.

Ali mene buni to sto ti kazes da volan cima levo-desno. Ako stvarno cima dosta, a ne samo zbog tresenja, onda diskovi nisu problem. Meni uvek kad je treslo zbog diskova auto nije vukao niujednu stranu, vec kocio normalno i pravo, samo je treslo. A posto kazes da ti je ujednacena sila kocenja, bar bila na tehnickom, sumnjam i da te neka kljesta zezaju. Mada, to bi primetio kad jace kocis da ti auto vuce u stranu jer su jedna kljesta zablokirala i ne koce tocak. Zbog svega toga (bar ovako na daljinu) sumnjam da te zezaju diskovi, pre bih rekao da je nesto sa trapom/letvom itd.
Fiesta!!

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 19:16h

ne cima mnogo, ali se vidi na oko,sa kada kois volan ne stoji prave, vec ide levo, desno, malo,ali ne bi smelo da bude. Auto koci normalno, ne vuce u stranu. Videcu sledede cnedelje kad ih skinem.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: zamena diskova?

Poruka od van » petak, 8. jun 2012. u 19:30h

Прислони неки шрафцигер на чврстом ослонцу уз диск који се врти , ако у неком тренутку престане да струже ,па поново крене диск је крив. Исто то ради и компаратор , само много прецизније .
Могуће је да нису лепо очишћеен главчине када је монтиран диск и да временом дође до неравномерног хабања . Порблем може бити лоша монтажа или криве главчине . Главчине може стругар да ти обради ако је проблем до тога .
У неким случајевима могу да запекну лежишта по којим клезе кљешта , па то уме да прави проблеме . Обично тада страда диск. добије жљебове

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: zamena diskova?

Poruka od RS_cabrio » petak, 8. jun 2012. u 19:33h

Hvala na preciznim odgovorima.videcu u ponedeljak.

Sent from my MK16i

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: zamena diskova?

Poruka od dule0911 » petak, 8. jun 2012. u 19:47h

Ma mozes i nov novcat disk da iskrivis cak i da ti je sve ostalo ispravno, zagrejes ga par puta naglim kocenjem, udjes u baru i gotovo :)
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“