Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

amortizeri za scorpio II

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
slavisoni
Poruka: 74
Član foruma od: subota, 17. jan. 2009. u 14:42h

amortizeri za scorpio II

Poruka od slavisoni » sreda, 26. avg. 2009. u 16:19h

Zna li neko da li od siere karavana pasu zadnji amortizeri na scorpio karavana 95.odozdo izgledaju potpuno isto.
ako neko ima sliku ili crtez zadnjeg amortizera za scorpio karavana iz 95god. noviji model,nema pumpu za nivelator!
Hvala

slavisoni
Poruka: 74
Član foruma od: subota, 17. jan. 2009. u 14:42h

Re: amortizeri za scorpio II

Poruka od slavisoni » četvrtak, 27. avg. 2009. u 20:09h

u svakom slucaju moram da skinem jedan ,pa da uporedim il izmerim duzinu.ako je i malo duzi kad se izvuce ok je ,ja mislim!?
e sad imaju neki kofap , i optimal al nesto su mi sumnjivi.Kollko bi to moglo da potraje?
Za scorpia karavana zadnje niko nema (od 95god) u proizvodnji,verovatno samo motorcraft.
e sad niko nema ni rub zadnjeg blatobrana za buljavka ,a ja sam uzeo od starog modela , i da znate potpuno je isti(za karavana),a svi ce vam reci da ne odgovara.
Samo dosta je istih delova sa drugih fordaljki koji pasu.recimo automat anlasera od golfII pase na scorpia buljavka 2,9i ,ugradjen i radi ,ma original,samo retko ko to zna,jer u ford prodavnici on kosta min.1800 din.,a kod vw 1000-1200,a isti su ,verovatno kineski,pa ko ne zna nek plati za isto i skuplje!
pozdrav
p.s. optimal, gabrijel,kofap kakvi su?(ne zadrzavam auto duze od 1god)

slavisoni
Poruka: 74
Član foruma od: subota, 17. jan. 2009. u 14:42h

Re: amortizeri za scorpio II

Poruka od slavisoni » petak, 28. avg. 2009. u 10:52h

zasto oprugeda menjam ,nisu bili nivelisani pomoc kompresora ,vec onako kao sami od sebe.
mada sam primetio da se strana gde je procureo malo vise slegla,pa ne znam dal ce novi amortizer da to malo popravi?
inace postoje neke gumice ,koje se ubacuju u oprugu ,pa ako neko zna gde bi se to moglo naci ...
to bi malo podiglo z. kraj.
inace kyb ,cini mi se ima just-level ,amortizere za oko 5000din /kom,al cini mi se da to nisu bas nivomat?!
kod karavana scorpia su standard nivomat,al neki imaju kompresor,a neki (moj) nemaju,vec kao posle 1km voznje sami podignu optereceni z. kraj, mada ja to nisam primetio za ove tri god,koliko je auto kod mene.(amortizeri nisu procureli tada).
e sad meni odgovoraju novi solidnog kvaliteta ,plus gumice za podizanje opruge,ako neko zna za te gumice nek pise.
a za druge opruge ,videcemo.Da li su gore pomenuti kyb,adekvatna zamena za moje nivomat(bez kompresora),i da li tad moram da menjam i opruge?
Opruga je oko amortizera,pa ako neko zna kakva je z.osovina u karavana,zna li sta je i da li je potrebno jos nesto skinuti,da bi omogucilo skidanje istih.
Hvala!

slavisoni
Poruka: 74
Član foruma od: subota, 17. jan. 2009. u 14:42h

Re: amortizeri za scorpio II

Poruka od slavisoni » petak, 28. avg. 2009. u 19:55h

Potpuno si u pravu za kompresor,al gresis jer postoje nivomat amortizeri bez kompresora,i bez tog prekidaca koji ustvari daje signal kompresoru.ako imas microcat videces zadnje amortizere za karavana,imas tri komada ,a samo jedan skroz desno sa donjim dva srafa kacenjem je za scorpia karavana i on nema sisicu za priklucenje creva na kompresor.(a lepo pise da su podesavaju visinu vozila)Uostalom ja nemam taj kompresor!
Te amortizere tkz nivomat proizvode boge,kyb,bilstein,pa imaju za vecinu modela ,cak i za pasate.
naravno ja mislim da oni ne mogu bas pravo da podignu optereceni auto,al tako se zovu i vode u prodaji(a jako su skupi)
e danas sam bio u prodavnici i merio sierin z. amortizer.dug je istegnut oko 45cm,dole mu pase kacenje na scorpia ,takodje i gore,jos da izmerim svoj pa ako odgovara mozda ih i uzmem.
inace to je neki cofap,al kad ga pomeram rukom cini mi se ima mesto na kome malo popusti kad ide na gore,a i slab je cini mi se.Znas li kakav je on i koliko traje.uljni je i kosta 1800din,garancija 6meseci.
uzeo sam u nekoj prodavnici neke gumice optimiser, da probam ,al ne znam za koji auto.inace sam u n.sadu,pa gde da trazim i da l ce da odrade poso?
imaju cini mi se kyb just- a level amortizeri za sieru i oni kostu 5000din,al mislim da oni po stanju puta menjaju tvrdocu ,a ne visinu pri opterecenju.
hvala za informacije, a ja cu posle merenja da javim ,pa cemo znati moze li il ne od siere.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“