Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK3 diskovi i plocice

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Budimir » nedelja, 22. sep. 2013. u 19:10h

Drugari nasao sam neku radnju u kojoj mogu na neke rate bez kamate da kupim nove diskove i plocice. E sada oni samo imaju Metelli diskove i Meyle plocice pa me interesuje jel to ok kombinacija i jesu li solidnog kvaliteta. Posto menjam sve komplet bilo bi mi malo supo da uzmem neke u Top klasi. :eek:

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Markedjani » nedelja, 22. sep. 2013. u 19:16h

krš i jedno i drugo.

Textar ti nije skup a završava posao.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » nedelja, 22. sep. 2013. u 19:34h

+1

И ја сам чуо да људи нису задовољни са њима мада ја немам лична искуства.
Мондео ти је тежак али веома живахан ауто и мораш имати добре кочнице. Ако можеш нађи Бош, Брембо, АТЕ, Феродо, Минтекс, TRW (мада је милан_гт имао лоше искуство са АТЕ-ом) :).
Прије монтаже мораш очистити површину главчине и то тако да нема ама баш нимало рђе или неких остатака на њој. Након тога поштовати тзв bedding процедуру, а за детаље око тога имаш овдје http://www.powerbrake.co.za/tech_info/tech_02_bedin.htm и овдје http://www.powerbrake.co.za/tech_info/t ... judder.htm
Надам се да ти енглески неће представљати проблем, али укратко речено процедура је да након што си монтирао нове плочице и дискове возиш мало лаганије и избјегаваш нагла кочења. То би трајало пар седмица максимално након чега би требао изаћи негдје на аутопут или неку цесту и онда одрадити слиједеће: са брзине од око 110 км/х нагло и брутално кочење до отприлике 30 км/х (не заустављати возило до краја никако!) па поново убрзавање до 110 до 130 км/х и поново брутално и нагло кочење до 30 и тако шест седам циклуса. Обрати пажњу да кочиш на граници активирања АБС због правилног преноса кочионог материјала са плочица на дискове што је у ствари и поента извођења комплетне те процедуре.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Dragomir » nedelja, 22. sep. 2013. u 19:53h

Na nasem trzistu od kvalitetnih diskova i plocica mozes naci TEXTAR,DELPHI,ATE,BRENBO,FERODO(ali samo I klasa sto je na nasem trzistu skoro nemoguce naci) i jos po neki.U losi kvalitet spadaju METELLI,LPR,ITN,MEYLE i vecina ostalih
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Budimir » nedelja, 22. sep. 2013. u 20:17h

Hvala na brzim odgovorima i savetima. :) Kada sam ga uzeo u aprilu, radio sam odmah mali servis i tom prilikom mi je mehanicar rekao, sledeci mali servis zamena svih diskova i plocica. Mislim da su jos na njemu fabricki diskovi jer sam Mondea kupio od burazera a on ga je kupio u salonu, posle toga redovno odrzavan a imao je i garazu. Presao pravih 140000 za ovih 10 godina. Takodje bih morao da repariram i zadnje kocione celjusti jer kada spustim rucnu, nece odmah da se vrate u prvobitni polozaj.Za sada ne koristim rucnu :D

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od oristic » nedelja, 22. sep. 2013. u 21:02h

Ja planiram da odradim komplet kocnice na mom Focusu, majstor mi predlaze Delphi iz Euro Auta, e sad koje su klase ne znam...Poceli zadnji tockovi da piste sve vise i vise pri kocenju, a ranije nikad, prednje plocice nisu vise dobre i pri duzem kocenju kao da se na volanu prenosi neko struganje, verovatno ce i diskove da menja jer su dosta ujedeni.

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Budimir » nedelja, 22. sep. 2013. u 21:17h

Kod mene je sve uredu. koci dobro nista ne cvili, ne trese. Samo to sto mi je rekao mehanicar da sledeci mali servis i kocnice. A servis je za jedno 500 km :D . Ipak cu to da ostavim da proceni profesionalac. Ako bude to moglo da se tera jos 10000 km, ne bi ja tu nista dirao. :D Posto evo do sada citam da su ljudi vise problema imali sa novim diskovima nego sa starim fabrickim. :lele:

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od nikola_focus » nedelja, 22. sep. 2013. u 21:26h

oristic piše:Ja planiram da odradim komplet kocnice na mom Focusu, majstor mi predlaze Delphi iz Euro Auta, e sad koje su klase ne znam...Poceli zadnji tockovi da piste sve vise i vise pri kocenju, a ranije nikad, prednje plocice nisu vise dobre i pri duzem kocenju kao da se na volanu prenosi neko struganje, verovatno ce i diskove da menja jer su dosta ujedeni.
Ja imam prednji Delphi komplet iz Euroauta. Ugradjeno decembra, pazio, mazio koliko sam mogao, pokrivili se posle 4000km (u martu negde). Ja ih reklamirao, uvazili to i sad su ovi novi presli 3000km sa nekoliko naglih kocenja, nema problema za sad. Zadovoljan sam kako koci, sasvim malo cvile kad se ugreju, ali nije strasno. I za zadnje cu verovatno da uzmem Delphi. thumbsuph

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » nedelja, 22. sep. 2013. u 22:14h

Да заборавио сам Текстар. И у праву је Драгомир када каже да је на нашем тржишту тешко пронаћи прву класу тих производа. Невјероватно тешко.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

DRAGANFORD
Poruka: 427
Član foruma od: sreda, 18. feb. 2009. u 08:44h

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od DRAGANFORD » nedelja, 22. sep. 2013. u 23:02h

ima sada u ponudi brembo diskovi I plocice

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Neša » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 00:04h

Imam Delfi diskove i plocice i nikakvih zamerki nemam,preporuka.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 00:18h

Obratite pažnju na te Brembo diskove... postoje original i postoje oni koje proizvode kinezi tačnije firma A.B.S.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od mbole » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 01:06h

Ne mogu da verujem da razmatrate kako jeftinije da prodjete sa diskovima i plocicama.
Ajde da pricate o ulju, gorivu, klipovima, radilici, turbini... ali o KOCNICAMA???

Ja jesam terao diskove do kraja i preko kraja. Bukvalno sam otikinuo prednji levi disk na naglom kocenju. Samo se obrnuo oko srca. Sva sreca pa su ostala tri i ABS odradili svoje, a ni brzina nije bila prevelika, (reda 60-70) vec mi glupaca u Sarajevskoj jednostavno iskoracila na kolovoz, onako, izmedju parkiranih automobila, pricajuci telefonom, na "tras", ne gledajuci kuda ide.

Al to sto sam ja budaletina koja je odavno izgubila strah od iskrivljenog lima, je vec iz nekog drugog vica :vid budale: Ne znaci da i vi treba da budete takvi.

Naravno zamenjeni su originalnim, Fordovim. Ako su ovi stari radili 300.000 (doduse na 250.000 ih je vec trebalo zameniti), vredeli su svaku paru. I savrseno sigurno kocili. A razlika u ceni je je tada bila za dve gajbe piva, od originala do neimenovanog turcina. Neimenovani italijan je bio negde u sredini, to jest gajbu piva jeftiniji. Jeste da je to bilo pre 4-5 godina, tako da su se verovatno odnosi cena malo proemetili, al verujte u onu staru izreku:
dok bude glava bice i kapa
... a bez dobrih kocnica, cas posla nema glava :(
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 01:24h

inace Bole pije Crown Ambassador :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od mbole » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 01:32h

Jok, samo Staropramen :beer:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 10:07h

U pravu si Bole da na tome ne treba stedjeti. Ja uzimam samo provjerene marke (Brembo i Bosch) od ovlascenih dilera i mislim da super odradjuju posao. Istini za volju malo su mi preskupi Fordovi orginalni diskovi i plocice (1 disk 205 KM a prednje plocice 195 KM) koji dodju nesto oko 600 KM, pa ako se bacimo u racunicu i kao monetu koristimo banjalucku Nektar pivu (0,8 KM u maloprodaji), za razliku izmedju Brembo diskova i Bosch plocica (200 KM sve) i orginalnih Fordovih moze se kupiti 25 gajbi pive što je već Tamić pive.... 8)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Budimir » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 12:15h

Ja sam uzeo te Metelli diskove sva 4 i Meyle plocice. Ispalo mi je tako da uzmem preko neke kombinacije pa sad kolko izdrze videcemo. Pisacu vam iskustva.
Sve sam dobio za mali servis. Nisam sada opcinjen kvalitetom delova, ali sledeci servis ce biti kvalitetnije komponente. Sad sta je, tu je. :lele:
Filter Goriva: Meat & Doria 4291
Filter Vazduha: Delgrosso (Clean filters) MA1178
Filter Ulja: Delgrosso (Clean filters) ML068
Filter klime: Valeo sa aktivnim ugljem
Ulje: Ford Formula F 5W-30

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 12:35h

ovde ti jedino valja filter klime..

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 13:02h

Vala baš! :)
Buraz nemoj da štediš na filteru goriva. Barem to stavi da je krštena marka.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od mbole » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 13:07h

bojcistv piše:U pravu si Bole da na tome ne treba stedjeti. ...
za razliku izmedju Brembo diskova i Bosch plocica (200 KM sve) i orginalnih Fordovih moze se kupiti 25 gajbi pive što je već Tamić pive.... 8)
'Bem li ga, davno je bilo, a verovatno se i cene za Mk2 i Mk3 razlikuju. Secam se da nije bila neka uzasna razlika bar sto se diskova tice. Recimo da su neki NN bili reda 4000 a Fordovi reda 6000 din (samo prednje sam menjao). Za plocice se iskreno ne secam vise, pa nisam ni pisao o njihovim cenama.

Hocu da kazem da mi je sasavo da ljudima nije nikakav problem da daju 5-6000 din za neko super-cool-turbo-ekstra ulje, koje ce istociti kroz 10.000Km, a kad treba da daju tu razliku na kvalitetnije dikove koji ce isterati bar 200.000 Km, onda stede :wtf:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 13:54h

Слажем се. И ја сам поборник да на неким стварима једноставно се не исплати штедјети, али исто тако не вриједи давати умоболно много пара за мало бољи учинак. Ја имам баш лоша искуства са овлашћеним сервисима у које сам ишао (барем овдје на мом подручју, можда су другдје бољи не знам).
Само за дискове које производи Бош и запакује их у Фордов картон не вриједи дати 100% више пара када исте такве можеш купити код овлашћеног дистрибутера Боша за много мање (Бошов је 100 КМ/ком). Знам ја да се за фабрике испоручује прва класа дијелова а за малопродају нешто лошије ипак је то јако слично и нема баш толике разлике у квалитети. Сјећам се да сам гледао брисаче за свој ауто и сконтао сам да их производи Бош. Стварно су прва лига али у сервису коштају 150 КМ а у малопродаји исти такви 40 КМ. Пуно је то брате.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od mbole » utorak, 24. sep. 2013. u 00:31h

Da, ta varijanta gde u stvari kupujes identican deo, samo on kosta dosta manje je vec druga prica, i savrseno je racionalno resenje. Slicno sam juce negde napisao da recimo Wurth burgija koju pravi Leitz kosta 3 puta vise kod Wurth-a.
Ja sam imao iskustvo sa motorcetom fara gde je potpuno isti deo (koji i inace pravi Bosch, i dolazi sa sve njihovim Part.No.) kostao skoro 10 puta manje kod boscha nego kod forda.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

mondeoTDCI
Poruka: 13
Član foruma od: subota, 9. apr. 2011. u 21:25h

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od mondeoTDCI » sreda, 2. okt. 2013. u 11:12h

Dajte savet, gde mogu da kupim i eventualno ugradim solidne diskove za mondea mk3, da nisu neki krs, i po kojoj ceni?

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od bojcistv » sreda, 2. okt. 2013. u 12:33h

Јбг да си негдје одавде знао бих ти рећи гдје. А што се тиче дискова и плочица препоручио бих ти Brembo, Bosch, Ferodo, TRW, ATE (ови су баш скупи).
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo MK3 diskovi i plocice

Poruka od Markedjani » sreda, 2. okt. 2013. u 13:07h

euroauto delphi,gazela komerc Textar... tu možeš da kupiš.

A u RSD Ford (iliti kod Dragomira) možeš i da nabaviš i da ugradiš na istom mestu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“