Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ventilirajuci diskovi na granadi?

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
BrAlex
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 20:29h

ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od BrAlex » utorak, 8. dec. 2009. u 18:42h

koja godista i koji modeli granade mk1 su fabricki imali ventilirajuce diskove?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. dec. 2009. u 18:51h

Na 2.6 i 3.0.
Sva godišta sa tim motorima.
Ali nemoj da misliš da svaka Granada Mk1 koja je fabrički imala ven. diskove ih ima i danas, obični su bili jeftiniji a u Srbiji je to presudno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

BrAlex
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 20:29h

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od BrAlex » utorak, 8. dec. 2009. u 19:03h

911s [SK] piše:Na 2.6 i 3.0.
Sva godišta sa tim motorima.
Ali nemoj da misliš da svaka Granada Mk1 koja je fabrički imala ven. diskove ih ima i danas, obični su bili jeftiniji a u Srbiji je to presudno.
manje je vayna cena. ako nemoze da stane kad treba...to je onda najskuplje.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od ace1 » sreda, 9. dec. 2009. u 01:28h

ja ti poslo disk po Pedji ,sta je sad,ne pashe
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

BrAlex
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 20:29h

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od BrAlex » sreda, 9. dec. 2009. u 08:19h

ace1 piše:ja ti poslo disk po Pedji ,sta je sad,ne pashe
skroz je uredu,ali moram da vidim kako cu resiti celjusti i kociona klesta.
radijebi da sve prebacim u kompletu,a ako nebude moglo moracu da to resim na neki drugi nacin.
tebe cekaju diskovi sa 4 rupe.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od van » sreda, 9. dec. 2009. u 11:38h

Disk sa 4 rupe je od siere , sa 5 od skorpiona ( ne ultime ili buljavog kako ga ovde zovu ).
Na granadi su diskovi kao na taunusu ,kapriju itd , sa zadnje strane glavcine i idu m16 ate dvoklipna kljesta .
Ako stavljas disk sa zadnje strane ( ne znam da li moze na tim dlavicnama od novog skorpiona ) , i kljesta moraju da imaju podlosku koja je debela koliko i razlika u debljini obicnog i ventilirajuceg diska + i duzi srafovi ) . Ako disk ide sa prednje strane , onda koristis od siere ili skorpiona , zavisno od broja rupa i kljesta od skorpiona , sa nekom kerefekom da se okaci na postojeci rukavac
Ja sam nabudzio ventilirajuce diskove od bmw e30 na glavcine od kaprija , ali disk za 2 mm kaci u rukavac , pa , ili da stanjujem disk , ili da napravim prsten da mi glavcina odstoji 3 mm na rukavcu . Za kocione celjusti sa planirao 4roklipna klesta od volvoa 240-260

BrAlex
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 20:29h

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od BrAlex » petak, 11. dec. 2009. u 00:45h

van piše:Disk sa 4 rupe je od siere , sa 5 od skorpiona ( ne ultime ili buljavog kako ga ovde zovu ).
Na granadi su diskovi kao na taunusu ,kapriju itd , sa zadnje strane glavcine i idu m16 ate dvoklipna kljesta .
Ako stavljas disk sa zadnje strane ( ne znam da li moze na tim dlavicnama od novog skorpiona ) , i kljesta moraju da imaju podlosku koja je debela koliko i razlika u debljini obicnog i ventilirajuceg diska + i duzi srafovi ) . Ako disk ide sa prednje strane , onda koristis od siere ili skorpiona , zavisno od broja rupa i kljesta od skorpiona , sa nekom kerefekom da se okaci na postojeci rukavac
Ja sam nabudzio ventilirajuce diskove od bmw e30 na glavcine od kaprija , ali disk za 2 mm kaci u rukavac , pa , ili da stanjujem disk , ili da napravim prsten da mi glavcina odstoji 3 mm na rukavcu . Za kocione celjusti sa planirao 4roklipna klesta od volvoa 240-260
hvala na informacijama. snacicuse vec nekako. nego vidim da imas caprija 1 ivrlo je lep.i ja imam isti model. doduse nije jos u takvom stanju,ali kad budem imao vremena poradicu na njemu. limarija je korektna ali sa motorom je neki zez. naime u njemu je neki motor od 1100 kubika a fabricki je bio od 1600. meni se nesvidjaju ni jedan ni drugi. ustvari ostao mi je viska 2.3 v6 iz granade pa se nesto razmisljam...2,3 na diferencijal od 1,6!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od van » petak, 11. dec. 2009. u 11:55h

Imam kaprija 2.3 MK II sa gomilom delova od MKIII i petostepenim menjacem iz siere .
Mk I sam imao davno

BrAlex
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 20:29h

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od BrAlex » petak, 11. dec. 2009. u 16:38h

van piše:Imam kaprija 2.3 MK II sa gomilom delova od MKIII i petostepenim menjacem iz siere .
Mk I sam imao davno
i kako ide. verujem da je dobar.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ventilirajuci diskovi na granadi?

Poruka od van » petak, 11. dec. 2009. u 17:12h

Moze da se potpise u voznji , u prvoj brzini kada das pun gas posle 2500 rpm .cenim da mu je ubraznje oko 9-10 sec do 100km/č.
Nekada mi je to delovalo vauuuuuuu , a sada je je smesno u poredjenju sa s7 .
Jedino sto je interesantno je da se potpisuje kao lud , mada nazed ima gume 185/70 13 pa mu i nije tesko .

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“