Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » četvrtak, 13. jun 2019. u 15:20h

Pozdrav svima, automobil je Ford Focus 2.0 TDCi 2005. godina

Naime prije 2 dana mi se desilo da kad motam volan u mjestu nebitno jel lijevo ili desno čuje se zvuk iz prednjeg dijela(osluškujući s vozačevog i suvozačevog mjesta), a zvuk me podsjeća kao da zagrijana guma struže po glatkoj podlozi, taj zvuk mi se čuje naravno i u vožnji kada motam volan, čitao sam ovdje na forumu do čega sve može biti i odvukao majstorima da provjere, međutim sve je uredu (servo, ulje u servu, letva volana, gume uzete prošle godine znači nove, amortizeri provjereni sve uredno, kugle, ležaji i krajnice i sve je ispravno).

Ovo mi se javilo prije par dana kad su krenule ove teške vrućine i visoke temperature(prije nije) da li je možda se zagrijala neka guma ili neka plastika koje je povezana s trapom i volanom i ovo da nadodam vjerujem da je značajno, taj zvuk se čuje samo kad se sjedi za volanom drugačije ne, vani sve normalno tj. ne čuje se ništa, nešto je između volana i motora, jer sve je provjereno pa mi nije jasno što bi moglo biti, ako netko zna ili je imao iskustva pa da podijeli :)

Hvala i lijep pozdrav.

P.S Valjda nisam omašio podforum :wtf:

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 13. jun 2019. u 15:26h

Da li ste proveravali solje amortizera?

Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » četvrtak, 13. jun 2019. u 15:41h

E jedino to nije provjereno, auto je još kod majstora, sad ću s posla da navratim kod njega i da kažem da to provjeri pa da vidimo je li do toga.

Hvala Saša :)

Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od kele1989 » četvrtak, 13. jun 2019. u 17:37h

Da nisu mozda i homokineticki zglobovi? Nagadjam samo, takve sam ja zvukove imao pri motanju volana... Kupio nove SKF homokineticke i resio sam to. Pozdrav

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » petak, 14. jun 2019. u 09:18h

Moguće je i to, a kad sam ja iz malog mjesta(Vitez/SBK) kome god odvučem auto samo me usmjeri na drugog majstora i kad dođem ista priča, od kad sam uzeo auto ne rade mi maglenke(ispravne sijalice, vjerovatno osigurač, ali je se ne volim petljat oko struje) i tako ti sitnica ima jer sam tek uzeo auto a takozvani "majstori" idi kod ovog on ti to zna... Najradije bi u ovlašetni odvukao ali oni deru cijena haos tako da... Valjda će neki majstori naći kvar...

Avatar korisnika
kele1989
Poruka: 104
Član foruma od: subota, 21. apr. 2018. u 09:07h
Lokacija: Majdanpek

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od kele1989 » četvrtak, 20. jun 2019. u 08:22h

Ja sam sad u februar pazario mk2 2006,pare sam odma' planirao za servis, to je bilo odvojeno i pre same kupovine, kad sam ga uzeo, pravac rsd ford, jesu skupi ali pregledali smo ceo auto, tacno znam sta sve treba da se uradi, sad majstore biram na osnovu problema, znam ko sta moze da uradi... Tako da ne idem od majstora do majstora da ustanovi problem jer tacno znam sta je problem (do duse nisam jos otisao kod nekog lokalnog majstora jer skoro pa sve sam sredjujem uz pomoc kolege sa posla ). Nego, da li si uspeo da resis problem? Pozdrav

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » četvrtak, 20. jun 2019. u 15:12h

kele1989 upravo i ja to želim, kada se desi kvar prvo ja razgledam što bi moglo biti dok ostali kažu zašto se ti mučiš, ne mučim se nego jednostavno želim da upoznam sve što se tiče automobila i kvarova i volim da znam oko toga, što se tiče kvara ustanovio sam što je, a to je desni amortizer(druga osoba je motala volan dok sam ja razgledao gdje, šta i kako) čuje se taj zvuk "škripanja" ovo sam jučer ustanovio, pa ću odvući kod majstora da vidimo što je i da li se treba to mijenjati, međutim auto nije potonuo na toj strani niti išta pritiskao sam auto odozgor na toj strani i sve je uredu, samo je počelo škripuckati kada sam krenuo s praonice jer sam ga prao, uglavnom javljam sve konkretno kad provjerim kod majstora. (Bit će još popravke, ali to je auto stojalo parkirano dugo vremena izgleda i prije nego je uvučen i poslije pa me sad snašlo sve kako se počeo vozati...)

Lijep pozdrav.

Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » subota, 29. jun 2019. u 14:39h

Evo mene sa najnovijim vijestima, a to je da je taj zvuk prouzrokovao ležak amortizera, zamjenjen i naravno zvuka nema više, totalno je popucao ležaj.

Nadam se da će još nekome koristiti ova informacija, lijep pozdrav. :)

pekileki
Poruka: 110
Član foruma od: ponedeljak, 1. okt. 2018. u 14:51h

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od pekileki » subota, 29. jun 2019. u 21:58h

Kod mene nesto krcka u volanu e sad mozda se manje cuje a mozda sam se samo navikao ili ne cujem od svega ostalog okolo sto mi lupa 😂
Ford focus 2007 1.6 90ks tdci :ford:

Avatar korisnika
Goran94
Poruka: 59
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h
Lokacija: Vitez, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Goran94 » sreda, 21. avg. 2019. u 09:20h

Najnoviji update, kako sam mijenjao ležaj(kapa, šta li već) amortizera taj zvuk mi se vratio uskoro, fazon je taj što sam oprao na praoni amortizer gumu na njemu i oprugu(ne namjerno, bio sam u žurbi) i to se rasušilo i počelo škripati, ukratko WD je riješio problem :)

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 870
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Stefan_93 » petak, 6. avg. 2021. u 19:37h

Pozdrav forumasi.
Imam jedan mali problem a to je piskavi zvuk koji dolazi sa prednje desne strane negde, uglavnom kad se volan mota u desno. Menjano je skoro sve od solje i lezaja, amortizera, stabilizatora i svega ostalog. Bio kod trapadzije i pre centriranje trapa je sve ponovo pregledao i sve je u redu. Pitao sam za taj zvuk koji dolazi sa desne strane, nije znao da mi odgovori da li je mozda letva volana ili servo pumpa, jer je sve ostalo u redu. Ispod desnog fara je kantica sa uljem za servo i ulje je na maximumu. Nema tragova masnoce nigde, niti da curi.
Sto se tice upravljivosti nemam problema takodje, samo me taj zvuk iritira pogotovo kad okrecem auto na nekom parkingu, tad se cuje pistanje ili ovako prilikom motanja u mesto.
Na sta jos obratiti paznju, da li je to mozda znak da je servo pumpa losa i da ona pisti ili je letva volana? Zeleo bih da cujem i vase misljenje, da li je neko imao slican problem, auto je Focus C max 1.6 tdci. I cuje se servo pumpa kad auto radi u mesto, tacnije ono klasicno zujanje po recima majstora je to normalno da se tako cuje dok radi. Za sad nemam problema opet kazem, samo me zanima sta to moze da bude.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Nedeljkovic » subota, 7. avg. 2021. u 01:05h

Da li je pistanje ili zujenje i da li dolazi od servo pumpe (ispod levog fara)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od mbole » subota, 7. avg. 2021. u 06:27h

Otkud pumpa na levoj strani?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Nedeljkovic » subota, 7. avg. 2021. u 08:42h

*desnog, hvala na ispravci
Slabo sam koncentrisan u kasne sate

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 870
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Stefan_93 » subota, 7. avg. 2021. u 22:55h

Čuje se pištanje, i da dolazi sa desne strane baš ispod fara u tom delu. Piskutav zvuk i to samo kad se mota volan, ovako nemam problema tokom vožnje. To je počelo negde kad je zamenjena manžetna i desni stabilizator pre možda godinu ipo dana. Sada je na trapu sve novo, osim kugli koje nisam zamenio jer su u redu, ali je taj zvuk i dalje prisutan.
Kad auto radi u mesto čuje se blago zujanje, to je valjda normalno da pumpa tako radi. Evo i kako se čuje.








Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus MK2 (zvuk pri motanju volana)

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 9. avg. 2021. u 00:51h

Tesko je oceniti da li je od servo pumpe ili sa trapa

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“