Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Povremeno lupkanje

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Povremeno lupkanje

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 1. mar. 2021. u 01:08h

Imam vise tipova lupkanja, cini mi se da su nezavisni ali napisacu sve slucajeve kada sam provalio da se to desava.

1.Sitno lupkanje, nepravilno, tokom prelaska neravnina iskljucivo kada je desna krivina. Ukljucenje na autoput kod Laste ili iskljucenje na Bezaniji gde se prakticno ide 270 stepeni, dugacka krivina. Nije toliko ni bitna brzina, cuje se ponekad i kad sporije idem, ne moram da napinjem da bih cuo te zvuke.

2. Osecam udarac pod nogama, nezavisno od brzine. Recimo, okrecem se, pun levi idem unazad, motam pun desni i idem napred tad opali pod nogama. Cini mi se da je isto leva strana. Cak iako krenem nezno, opali prilicno. Cini mi se da isti zvuk cujem ponekad priliko prelaska lezeceg, ali ako predjem lagano nema nista. Tek preko neke brzine lupi jednom. Hoce da lupi i kada tocak propadne na sitno, tipa isekli asfalt ili neka sitna rupa. Jos se desava da kada ulazim u dvoriste zbog promene nagiba terena, polako vracajuci se u rikverc, bez pomeranja volana dok je auto izbacen iz brzine, lupi jednom.
Zvuci kao da je nesto natezeno i onda ding, udari.

Dok se vozim normalnim ulicama (bez rupa) aiko su neravno, ne osecam i ne cujem nista. Ne verujem da su stabilizatori, em mi ne zvuci tako em su relativno novi. Relativno novi su i amortizeri sa soljama. Skidao tocak, dizao auto, gledao, proveravao dal je stegnuto sve...

U planu mi je treskalica u Centru Boban i Viktor u ProSport-u a i pokusacu da snimim ako se bude culo. Neke ideje?

Ford Focus mk2 1.8tdci.

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od acadimke » ponedeljak, 1. mar. 2021. u 18:52h

Za lupanje u krivini može biti kugla, tako je bar bilo meni. Kad motam u levo na neravninama se čula desna strana.
Na početku je na pregledu kod majstora bilo sve zategnuto i bez lufta, vozio sam još neko vreme dok nije počelo da lupa jače, onda sam i sam na dizalici mogao da osetim luft dok pomeram točak.

Poslato sa Nova 5T

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. mar. 2021. u 19:03h

To što lupa pod nogama mogu biti ona dva šrafa koja drže viljušku. Ili sam silent blok u višljuci kako menjaš smer uvijanja (napinjanja) višljuske tako što menjaš smer kretanja auta. Ovo prvo može biti kugla a može biti i letva volana.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od M.M.L. » utorak, 2. mar. 2021. u 13:04h

Javio se levi amortizer sa aksijalnim luftom. Kad je auto podignut ne mozes da dobijes taj udarac/zvuk, al kad je na zemlji skoro da je lagano.

Jos jedna pohvala za ProSport auto u Vojvode Stepe i Viktora.

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od voja85 » petak, 2. apr. 2021. u 23:13h

Majstor mora da pogleda..

Послато са M2007J17G помоћу Тапатока


Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od M.M.L. » subota, 3. apr. 2021. u 03:21h

Hvala @voja85 na informaciji ali problem je otkriven kao sto sam vec napisao

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Povremeno lupkanje

Poruka od van » subota, 3. apr. 2021. u 08:32h

Шта подразумеваш под аксијалани луфт ? Пошто се амортизер увлачи и опружа аксијално

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“