Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Donca
Poruka: 17
Član foruma od: subota, 19. dec. 2015. u 20:45h

Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od Donca » sreda, 17. mar. 2021. u 23:05h

Imam problem javlja se zvizdanje prilikom kocenja, kocnica nisko hvata taman sto sam prosao tehnicki.
Sredjivao sam rucnu, uzeo nove sajle i polovna klesta, nove plocice i obradio diskove, tad se javio novi problem, kocnica propada zamenim jos dva puta glavni kocioni cilindar, prvi je bio skoro pa isti kao i moj na autu, sa drugim bolje koce kocnice. Skripanje tj.zvizduk se cuje koce ali slabije, vazduh ispusten, bitna stavka je da prilikom zatvaranja bilo kojeg creva za bilo koji tocak, imam mnogo bolji odziv kocnice. U kom pravcu sad da idem da menjam za novi kocioni cilindar, ili kako su mi na tehnickom rekli da menjam vakum pumpu za servo kocnica??? Ps.majstor mi kaze da je serv, bila bi tvrda kocnica a ne da se javlja delimicno propadanje i zvizduk?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 18. mar. 2021. u 00:54h

Majstor je u pravu.
Propadanje je zbog vazduha u sistemu ako propada stalno ili do lošeg glavnog kočionog ako propada ponekad.
Zvižduk odnosno pištanje ili cviljenje je do paknova, ili njihovog sastava (što je kod jeftinih slučaj) ili do jednostavno prljavih čeljusti gde se onda javlja vibracija paknova u svom ležištu a izvor svakog zvuka je određena vibracija.
Polovna klješta su kao i svaki polovan cilindar mačka u džaku.
Najbolje novo, a sa polovnim uvek imaš lutriju gde možeš da dobiješ loš dobitak.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Donca
Poruka: 17
Član foruma od: subota, 19. dec. 2015. u 20:45h

Re: Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od Donca » četvrtak, 18. mar. 2021. u 01:01h

Zvizduk se cuje napred ispod haube kod glavnog koc i serva, auto stoji u mestu nije skripanje od diskova.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 18. mar. 2021. u 01:04h

Onda nije dobro zadihtovan glavni kočioni prema servu. Tu obično ide O ring ili neka slična gumica. Ako toga nema ili je montiran polovan cilindar sa lošom odnosno oštećenom gumicom, za to ti je onda kriv majstor koji nije pedantan u svom radu....ili ima dioptriju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Donca
Poruka: 17
Član foruma od: subota, 19. dec. 2015. u 20:45h

Re: Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od Donca » četvrtak, 18. mar. 2021. u 22:05h

Nisam bas siguran, glavni kocioni koji je do tad radio nije skidan a pojavio se problem kao da je recimo, pritisak koji moze da drzi pao za 50 recimo procenata.kako ispitati a da ne bude zamenom?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zvizduk pri kocenju mondeo mk3 hecbek

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 18. mar. 2021. u 22:11h

Vakuum pumpom se odzrači servo i onda se gleda da li će se potpritisak u njemu približiti nuli tj opasti kao da ga nema.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“