Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo viljiske

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Mondeo viljiske

Poruka od rajko rajko » petak, 21. maj 2021. u 19:53h

Drugari, jedno pitanje.... Kada se skidaju prednje viljuške na Mondeu mk3, da li je neophodno da se odvaja i most? Alat, volju i nešto elementarnog znanja imam, ali sa konkretno ovim problemom nemam iskustva. Hvala.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo viljiske

Poruka od van » subota, 22. maj 2021. u 08:06h


Требају ти гедоре , добра полуга , пајсер или велики шрафцигер , WD40 или слично . Да подигнеш и добро обезбедиш ауто клоцном . Имаш 5 шрафова на точку , једна на рукавцу ( кугли ) , једна на ваљкастом силент блоку и три на задњем силент блоку .
Колико ти треба за ову операцију ? Од 10 минута до 2 сата , све зависи колико лако се скидају шрафови и са којим алатом радиш .
Ако имаш ударну одвијач и сви шрафови су подмазани , за 10 минута скидаш - Ако су запекли шрафови , па мораш WD40 да прскаш и да чекаш , па ако је и кугла запекла па мораш да је чукаш , па још ниси ни нешто вичан алату , 2 сата ти треба

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Mondeo viljiske

Poruka od rajko rajko » subota, 22. maj 2021. u 10:10h

Nije meni to strano ništa, menjao sam štošta sam, ali ovo je ipak previše za moje mogucnosti. Ipak mora most da se odvoji, a ja nemam tehničke mogucnosti za to. Zbog toga sam i pitao.
Ipak ću ja to prepustiti stručnjaku.

Hvala, u svakom slučaju.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo viljiske

Poruka od ljuba power » subota, 22. maj 2021. u 13:05h

nije jednostavno kao što izgleda.ni blizu,može da se uradi bez stubne dizalice ali patnja

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: Mondeo viljiske

Poruka od rajko rajko » nedelja, 23. maj 2021. u 11:19h

Nije vredno muke. Menjao sam ja viljuške ili samo silent blokove, na mk1, ali bilo je mnogo pristupačnije, tj. moglo je bez dizalice ili kanala. Ovo je ipak prezahtevno, jer ja nemam ni jedno ni drugo.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“