Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zamena ručne na S-max 08

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Zamena ručne na S-max 08

Poruka od zez » četvrtak, 4. nov. 2021. u 12:43h

Pozz ljudi.
Naime prilikom zamene obloge na ručnoj kočnici (naručena sa Aliex u kompletu sa sajlicom) primetim da mi se sajlica koja ide na dugme ručne spala na par licni! Sad mi se čini da onaj bolcn ne može da prođe kroz kroz otvor kuda ide sajla. :ozid:
Na par mesta sam čitao da je to standardan "kvar" kod te ručne i da se menja cela konzola za ručnu. :ozid:

Ali ne lezi vraže našao sam neki ako to mogu da kažem pach, ima da se naruči sajlica koja umesto kukice na drugom kraju nema ništa nego se pričvrsti pomoću neke kerefeke! Čak sam našao i video o tome.

evo ga deo (uskoro nećemo moći ni da pr...mo bez kineza)
https://www.aliexpress.com/item/4000218 ... 2e0eLN0Qi0

evo ga i video: :)


Elem, mene sad interesuje da li bi mogao da provučem tu sajlicu bez vađenja cele konzole ručne kočnice!!!
Jel neko imao iskustva sa skidanjem plastike centralne konzole, i da li se vidi mehanizam ručne i može li mu se pristupiti. Na videu se vidi da je postupak zamene salnice laganica ( SAMO da ne mora da se skida cela ručna)!!!!

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: Zamena ručne na S-max 08

Poruka od zez » utorak, 16. nov. 2021. u 13:46h

Zakazao terminu u Rsd. Mora da se skida ceo mehanizam ručne i na stolu da se zameni sajlica. Treba im 2-3 sata. Sreća pa sam naručio sajlicu sa oblogom ručne jer je nemaju u rsd-u.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“