Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

BALANS STANGLA dimenzije

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
sumarac1
Poruka: 130
Član foruma od: nedelja, 17. jan. 2010. u 22:18h
Lokacija: ARANDJELOVAC

BALANS STANGLA dimenzije

Poruka od sumarac1 » petak, 5. mar. 2010. u 14:10h

Mozeli neko da mi premeri kod sebe na kolima raspon balans stangle od kraja do kraja, od loze do loze. da bi uporedio kod mene da vidm da se moja nije razvukla, ili rasirila. siera 20i 1989god.
EFI 20i

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: BALANS STANGLA dimenzije

Poruka od van » subota, 6. mar. 2010. u 09:58h

Sto , jel imas problema da je motiras , pri promeni ramena ?
Balansstangla ima dimenziju kakvu treba da ima kada auto stoji na tockovima . Kada je podignut , ramena su savijena i stangla je napeta . Ja sam muku mucio montiram to kod sebe na kapriju ( isti sitem vesanja ) . Na kraju sam odkacio ramena od rukavaca i montirao balans stanglu i kasnije nekako uspeo da vratim rukavce .
Imas i elegntnoje resenja .NAdjes debelu gurtnu za stezanje tereta .Stavis je oko krajeva balans stangle i stezes .

Avatar korisnika
sumarac1
Poruka: 130
Član foruma od: nedelja, 17. jan. 2010. u 22:18h
Lokacija: ARANDJELOVAC

Re: BALANS STANGLA dimenzije

Poruka od sumarac1 » subota, 6. mar. 2010. u 11:13h

pa imam problem sa prednjim tockovima izvucenimi mnogo upulje donja strana, menjao sam sve sto je moglo da se promeni i isao kod milera na reglazu trapa i rekli su mi da je malo izbacen. pa su mi rekli da je mozda balans stangla se razvukla. pa mi trebaju mere sad da premerim moju. a inace se montira sve bez problema.
EFI 20i

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: BALANS STANGLA dimenzije

Poruka od van » utorak, 9. mar. 2010. u 08:52h

sumarac1 piše:pa imam problem sa prednjim tockovima izvucenimi mnogo upulje donja strana
Ajde sto ima gresaka u kucanju , ali je totalno nejasno . " sa predninjim tockovima izvucenim mnogo dublje na donjoj strani " .Ja sam shavatio da ovo treba da pise .
I dalje je vrlo ne jasno ...
Tockovi imaju uglove : Pravac tocka , nagib tocka i zatur tocka ili na engleskom :toe-in-out , camber , castor
Koji od njih ne valja ? Pretpostavljam nagib ...

Avatar korisnika
sumarac1
Poruka: 130
Član foruma od: nedelja, 17. jan. 2010. u 22:18h
Lokacija: ARANDJELOVAC

Re: BALANS STANGLA dimenzije

Poruka od sumarac1 » utorak, 9. mar. 2010. u 17:25h

pa izlizu mi se gume sa unutarnje strane a po gazu sare ima jos da se vozi samo tako, ali sve je tu problem bio do opruga. Spusten mi bio prednji trap i tockovi izasli iz pravca. Stavljao sam nove opruge od gorana i opet isto, i na kraju sam kupio na odpadu i stavio i sad se sve vratilo na normalu. A inace su mi bili rekli da se mozda balans stangla razvukla pa se gume izjedu zbog nje.
EFI 20i

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“