Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pedala kočnice propada pod naglim jakim pritiskom

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Zaključana
dimenis91
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2022. u 19:28h

Pedala kočnice propada pod naglim jakim pritiskom

Poruka od dimenis91 » ponedeljak, 6. jun 2022. u 19:51h

Pozdrav svima,
Mondeo MK3, 2.0 TDCI, 2004 godište karavan u pitanju, na automobilu su nove zadnje kočione čeljusti i creva, sva 4 diska nova, nove sve pločice, na tehničkom prošao sa odstupanjem od 10 %, dakle, koči odlično, ali ...
Kada se odjednom, naglo, pritisne pedala kočnice, gume zaškripe, zatrese se malo pedala kočnice, manje od pola sekunde, kao da se upali ABS, i onda propadne pedala do kraja, i auto ide kao da nije pedala pritisnuta.
Drug nema, ne hvata uopšte, možda samo kada se do patos pritisne,i to hvata neki zadnji točak, svakako, ovako ne može da se vozi.
Pošto je relativno prošao tehnički, i pretresen je, ajde guglam ja i odlučim da skinem glavni kočioni cilindar.
Skinem sve, gumice kupim, u Nišu, kod Blaže na LS, stavimo sve, očistim, namontiram nove gumice, stare nisu imale neki konus kao ove nove, pojede su bile, sipam novo ulje, ispuštam vazduh dok ne postane tvrda i hvata gore visoko, nam 2-3 cm da se pritisne, koči kao blesav..
Istestiram ja sve to dobrim kočenjem, ali ne potapam odjednom.
Kada ajde ugrejem i ulje i kočnice, odlučim da potopim odjednom do kraja, na cim, možda tu oko km/h, opet isto, zablokiraju točkovi na sekundu, drhti pedala kočnice na kratko, i propadne pedala do kraja. Nema druk, ponovo ne koči. Napominjem da je kočio i ABS radi, sve dok nisam potopio odjednom naglo do patosa kočnicu, ali smatram da za ne daj Bože, i to mora tako.
Ulje je tu, isti je nivo, nigde ništa nije vlažno..
Šta može da bude, jedino šta im pada na pamet je ABS centrala.
Ručna radi, ali druk nema kažem, sad i kada se blago koči, ništa, kao da nemam disk na točak a kamoli pločicu ..
Fotografije su tu čisto da se pokaže šta sam radio ... nemam više ideje..
Hvala unapred svima na savetu ..
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Pedala kočnice propada pod naglim jakim pritiskom

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 6. jun 2022. u 22:56h

ABS centrala itekako može biti problem.
Samo nije trebalo da remontuješ glavni kočioni tim gumicama. Originalne ATE gumice traju godinama i par stotina hiljada km, a ta domaća mala privreda.... Kada bi ih gledao pod mikroskopom video bi razliku, a i sama postojanost gume nije ni približna.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

dimenis91
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2022. u 19:28h

Re: Pedala kočnice propada pod naglim jakim pritiskom

Poruka od dimenis91 » ponedeljak, 6. jun 2022. u 23:05h

Pa ajde rekoh prešao ovoliko, a ne znam kada je šta menjano .. Gledah neke klipove po YT, nevezano za Mondeo i Ford, da se proveri da li je do ABS centrale, kao otkači se cev, crevce koje ide iz glavnog kočionog u ABS modul, pa se onda "druka", ako se dobije druk, onda je do modula sigurno.
Dakle, može biti da kroz ABS modul/ cenrale, ulazi vaduh u sistem, jer sada kada nagazim ovako auto da li je upaljen ili ne, tačno se čuje vakum, onaj pojačivač sile kočenja kako pravi vazduh unutra. Danas je isto bilo tako, pa sam ispuštao vazduh, sad kad bih opet uzeo da ispuštam vazduh, verovatno bi dobio druk dok ne stisnem naglo pedalu .. ?

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Pedala kočnice propada pod naglim jakim pritiskom

Poruka od FM III » utorak, 7. jun 2022. u 01:03h

Vrati se na svoje predstavljanje: viewtopic.php?f=5&t=37362&p=639160#p639160 i dovrši ga kako bi mogao da nastaviš sa radom na forumu.
Do tada :lock:
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Zaključana

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“