Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sistemi upravljanja

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Sistemi upravljanja

Poruka od motoRISTA » petak, 1. dec. 2023. u 11:26h

Konkretnu temu otvaram prevashodno zbog pitanja da li postoji Fokus treće generacije (2010-2019.) sa hidrauličnim servom volana. Ipak, ovakva nam je tema ionako potrebna.

Takođe, uvek me je interesovalo kada je i kod kojih varijanti Ford prelazio sa hidrauličnog na elektrohidraulični ili električni servo...

... kao i mogućnosti prelaska na poptpuno mehaničko upravljanje - gde je postojala i takva varijanta - i budževine sa potpunim uklanjanjem serva.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sistemi upravljanja

Poruka od 911s [SK] » subota, 2. dec. 2023. u 02:52h

Ako ti je za utehu, Fiesta 4 restyling (ona što realno vredi jedva 1000 evra) sa 1.8 TDDi motorom ima elektrohiradulični servo, pumpa se polovna ne može naći nigde a nova košta preko 300 EUR i to ako imaš sreće.
Sve se može nabudžiti ako imaš dovoljno umešnog i ludog majstora, a i ako ti nije bitno kako će nešto posle da izgleda i da radi...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: Sistemi upravljanja

Poruka od motoRISTA » subota, 2. dec. 2023. u 08:37h

Zapravo, motivacija mi je bolji osećaj na volanu; neki mi se auti inače dopadaju ali kao da sam u kolcima u luna-parku.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“