Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto sam skrece

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
Igor88
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 23. apr. 2010. u 11:37h
Lokacija: Uzice

Auto sam skrece

Poruka od Igor88 » četvrtak, 20. maj 2010. u 01:57h

Ne znam da li ovo spada u ovu temu posto ne znam srz problema. Primetio sam u voznji da auto pomalo vuce na levo. Izadjem na pravinu koja nema ni nagib ni nista i pustim volan (naravno to je kad je put pregledan i nemam kola ni ispred ni iza mene), posle 2 sekunde auto sam polako prelazi na drugu traku, i kad gledam volan cini mi se da je za nijansu nakrenut na levu stranu. Sad mi nije jasno da li je to do volana ili tockova i da li je nesto sto bih morao pod hitno da resavam s'obzirom da meni ne predstavlja problem. Vozim Focus 1.6 tdci karavan iz 2006.
Unapred hvala na pomoci.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Auto sam skrece

Poruka od Cedo » četvrtak, 20. maj 2010. u 03:24h

Prvo sto bih probao je 1. balansiranje tockova i 2.centriranje trapa,uglavnom je tu problem,mada moze biti i do neujednacenog pritiska u gumama,krive felne,letve volana...imao sam pre problem vucenja u stranu pa sam se naslusao svakakvih mogucih razloga zbog cega se to desava a na kraju se ispostavilo da je prednja felna koju sam menjao bila prilicno teza od druge,prebacili je nazad i sad je sve ok..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Auto sam skrece

Poruka od kubura16v » četvrtak, 20. maj 2010. u 12:39h

Sve ti je Cedo rekao,kreni od pritiska u gumama,sve ih naduvaj na istom mestu na isti pritisak. Jel ti trese volan kad ides recimo 80-90-100? Ako osecas vibracije onda je najverovatnije neka felna kriva. I na kraju ako nije nista od toga,odes na reglazu trapa. Toga u tvom kraju ima koliko hoces,a dobices ime servisa gde dam ja radio reglazu na kombiju,sve preporuke za njih. Prvo sam isao kod (pokojnog)Milera u Gruzu gde su mi rekli da je sasija kriva,a kombi je u prvoj boji,nikad udaran i nista nije uradjeno. Kod njih sam oterao pre nekih mesec dana,sad ide kao po sinama i ne dere kume po ivicama. thumbsuph

EDIT: Servis se zove Kelena i nalazi se u Krcagovu.

Avatar korisnika
Igor88
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 23. apr. 2010. u 11:37h
Lokacija: Uzice

Re: Auto sam skrece

Poruka od Igor88 » petak, 21. maj 2010. u 02:32h

Hvala na preporuci provericu ovih dana thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“