Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus kocnice

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
OBRAD
Poruka: 2
Član foruma od: nedelja, 13. jun 2010. u 19:03h
Lokacija: Backi Gracac

focus kocnice

Poruka od OBRAD » nedelja, 13. jun 2010. u 19:26h

menjao sam plocice i kociono ulje i luftirao sistem na focusu 2001 god. abs,diskovi i pozadi ,sad mnogo bolje koci ali pedala je mnogo meksa i kad je stiskam u mestu kad je auto upaljen polako propada kao da ulje prolazi oko klipa, sipao sam super DOT4 fordovo ulje ,nisam siguran dal bi i u voznji propadala pedala jer dok dodje do faze propadanja auto je vec stao jer stvarno dobro koce plocice,i abs odradjuje kad naglo stisnem, a sa starim plocicama nije propadala pedala ali nije ni kocio ovako dobro.Interesuje me da li je to normalna pojava,da li pedala treba da bude meksa ili je ulje retko,il nije dobro izluftiran sistem, ili nesto trece ?

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: focus kocnice

Poruka od goja » ponedeljak, 14. jun 2010. u 11:35h

drugim rijecima,da negdje stojis na nizbrdici na semaforu sa stisnutom kocnicom,pedala bi otisla do poda ili bi morao pumpati,ja bi rekao da to ni u kom slucaju nije normalno,pa je ta varijanta odmah eliminisana...prati dali ti gubi kociono ulje pa ce ti se samo kasti sta je i kako je. to djeluje da negdje pusta ulje ili su propale gumice u kocionom cilindru pa ulje ide u servo,tad ga neces viditi nigdje a nestajace ulje...ne vjerujem da nije dobro ozraceno...

Avatar korisnika
OBRAD
Poruka: 2
Član foruma od: nedelja, 13. jun 2010. u 19:03h
Lokacija: Backi Gracac

Re: focus kocnice

Poruka od OBRAD » ponedeljak, 14. jun 2010. u 15:44h

fora je u tome sto kocnica dobro vata i ja nemam potrebu da je stiskam da propada ali nervira me to sto propada kad je jako stisnem ,pricao sam sa jednim majstorom danas on kaze da ako ne propada kad je auto ugasen ,a ne propada, da bi to trebalo da dodje na svoje kad plocice legnu kako treba jer nisam menjao diskove u svakom slucaju hvala na odgovoru sacekacu jos malo da vidim dal ce prestati da propada ,jer stvarno odlicno koci jos samo da ta pedala dodje na svoje .

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: focus kocnice

Poruka od Neša » petak, 9. jul 2010. u 01:45h

Sta preporucujete od prednjih plocica i zadnjih paknova za Focusa 2001.g?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: focus kocnice

Poruka od Markedjani » petak, 9. jul 2010. u 10:46h

prednje pločice Jurid,Ate,Brembo... to su ti neke najkvalitetnije pločice ali im je i cena u skladu sa kvalitetom ;)

Vidi sa gagijem šta se pokazalo kao najbolji kompromis.

Za paknove ne bih znao da ti kažem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“