Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lupkanje u zadnjem trapu

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od SASA77 » četvrtak, 22. jul 2010. u 19:36h

Evo opet ja i moji gremlincici. Danas cujem da mi nesto lupka u zadnjem trapu, kako dajem gas lupkanje se ubrzava. Dodjem kuci podignem auto da vidim sta lupa kad ono nece da lupa. Samo da napomenem tako mi se cuo zimus ali sam samo dosuo ulje u diferencijal ali sad nije to jer ima dovoljno ulja u istom i jos jedna napomena lupka samo kad auto vuce dok dajem gas on lupa kad pustim gas on se necuje a pri ponovnom davanju gasa opet se cuje. Gledao sam da nisu lezajevi otisli oni su ok, jedna poluosovina ima malo lufta ali bas malo i to na strani do diferencijala. Razmisljao sam da zamenim ulje u diffu ali nemam stopl za ispustanje ulja samo saf za sipanje. I da diferencijal je sperovan ali nije elektronskim putem a ni mehanickim vec nekako drugacije neznam da objasnim kako a nijedan majstor nije video takav tip diffa da bi mi on objasnijo.

ikrstic
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 9. jul 2010. u 08:23h

Re: Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od ikrstic » petak, 23. jul 2010. u 09:44h

POz,
Ako izuzmemo da sipominjao diferencijal, prva misao koja mi pada na pamet je labav auspuh, proveri to :)
kakav se zvuk cuje?

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od SASA77 » nedelja, 25. jul 2010. u 16:59h

Sibi nije bilo pistanja vec isto tako lupkanje prosle zime koje je reseno dolivanjem ulja u diff, falilo je mozda 150g. Zvuk koji proizvodi je jako slican kad se balans teg odvali od felne i udara u kociona klesta, znaci nedrobi , nemelje vec lupa tipa cak-cak. E sad kako ubrzavam tako se i ono brze lupa ali istim intezitetom nema promene u tonalitetu lupkanja. Mada sad nelupa od onda ali mi jede dzigericu sta li moze da bude. Kod mene je 2.8 automatik. Gledao sam kardan nema trunke lufta, guma kao da je juce stavljena nema cak ni sitne pukotine po njoj.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od van » ponedeljak, 26. jul 2010. u 16:58h

Sper ti je hidraulicni , ili ti visko i nije pomocu frikcionih ploca .

Ako je caktanje ritmicno sa br .okretaja ,ja bi proveraovao homokineticke zglobove , stanje diskova , itd .. sve na pobobnskom mehanizmu . Difni auot na klocne , i to da se oslne na viljuske , upali auto , ubazi u brzinu i izadji i slusaj gde cakce ....

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od SASA77 » utorak, 27. jul 2010. u 15:29h

Vise nelupa. Kad bude prolupalo onda cu da gledam sta je. Van hvala na obavestenju za diff.

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Lupkanje u zadnjem trapu

Poruka od SASA77 » petak, 3. dec. 2010. u 19:05h

Problemcina resena. Cekalo je se ovoliko na resavanje sve dok nije pocelo da lupa stalno, jer je obicno lupalo dok sam na putu a kad stignem kuci cuti ko zemunac u policiskoj stanici. Nadjen je uzrok lupanja tako sto je auto podignut na klocne ubacen u brzinu stavljen mu cekic na gas "nista bez cekica" i nategnuta rucna za 3 zuba taman toliko koliko da pocne da zapinje posto nije hteo da udara dok se tockovi okrecu bez napora. Detaljnim pregledom ustanovljeno da lupa levi tocak i to u strani do glavcine pa se pristupilo resenju problema. Naime dok sam pokusavao da iscupam poluosovinu, skidanjem mazetne utvrdjeno da je gremlin pojeo svu mast "valjda je mazao na hleb". Posto sam podmazao isti deo lupanje je prestalo. PS Nemojte biti kao ja pa da natrpate 1/2 masti u manzetnu je cete imati strasnih problema kad je budete vracali na svoje mesto.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“