Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Srafovi za tockove se pomeraju

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
fokus1,8tdcile
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 15:41h
Lokacija: Nis

Srafovi za tockove se pomeraju

Poruka od fokus1,8tdcile » ponedeljak, 26. jul 2010. u 14:05h

U pitanju je ford fokus 2002. Fabrički je imao čelične felne. Čovek od koga sam kupio auto je pre 3 meseci stavio alu felne original za ford sa četiri srafa. Po prvi put sam juče skinuo ukrasni naplatak u sredini felne da bi proverio srafove. Primetio sam da je na prednjim tockovima sve u redu stegnuti su srafovi.Medjutim na zadnjim na dva srafa sa leve i sa desne strane dva ili tri kad ih uhvatim prstima za glavu pomeraju se levo desno za po milimatar mozda i dva. Prvo sam pomislio da nisu stegnuti i uzeo ključ medjutim srafovi su stegnuti nisam uspeo niti da ih pritegnem niti da odsrafim nisam hteo silovati. Interesuje me da li to tako sme ili da idem kod vulkanizera. Znaci ostali srafovi se ne cimaju napred i pozadi samo ta nazad na levom i desnom tocku po dva. Ja sam do sad vozio zastavu 101 tako da neznam kako uposte ovi srafovi izgledaju da li je to kao na kecu ili su to vidim ovde na forumu neke matice. Pre neki dan sam ga vozio 185 sad razmisljam nedaj boze mogao sam da ostanem bez tockova.

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Srafovi za tockove se pomeraju

Poruka od kubura16v » ponedeljak, 26. jul 2010. u 14:25h

nisu isti srafovi za alu i celicne felne. Ako se pomeraju,a ne mogu da se zaviju onda su ti verovatno shebali felne,tj prosirili rupe na felnama.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Srafovi za tockove se pomeraju

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 26. jul 2010. u 14:35h

Pitaj Dragomira, on prodaje šrafove baš za alu-felne.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
fokus1,8tdcile
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 15:41h
Lokacija: Nis

Re: Srafovi za tockove se pomeraju

Poruka od fokus1,8tdcile » ponedeljak, 26. jul 2010. u 21:12h

E bio sam do vulkanizera sve je u redu. To su na maticama stavljene ukrasne matice tako da kad ih dodirnem prstima deluje kao da se pomeraju.Kad odsrafljujem skidam zajedno te ukrasne sa maticama. to je to....

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“