Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Reglaza trapa

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Reglaza trapa

Poruka od milan_gt » subota, 11. avg. 2012. u 07:54h

reklamiraj im..volan se da primetiti odmah..

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Reglaza trapa

Poruka od RS_cabrio » subota, 11. avg. 2012. u 08:32h

Kako vi ljudi osetite na ovim nasim ulicama da li vuce? Uvek vuce auto jer su nagibi neverovatni.Cak i na oko vidljivi.Eventualno na malom parcetu autoputa shvatim da auto ne vuce u stranu a bio sam ubedjen da je trap odvaljen. problem sam resio tako sto na svakih par meseci odem na reglazu (kada radim nesto drugo,a hvala bogu, to je non stop situacija pa ne moram da odvajam posebno vreme) a posto to non stop radim,imam i nizu cenu. Ne mogu da ulazim dal je majstor dobar, nije,dal je aparat, tehnologija...zaista,posto niko ne garantuje za uslugu niti mogu da osetim na beogradskim ulicama. za dvadeset dana idem opet na reglazu.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Reglaza trapa

Poruka od bojcistv » subota, 11. avg. 2012. u 16:20h

Ljudi to je nauka vjerujte mi. Mislim to centriranje trapa. Posebno na novijim vozilima. Mora se raditi na tzv 3D geometriji. Kod nas ih ima par i samo uz pomoc njih se moze nastimati sve kako treba. Ima cak i jedan forum posvecen samo tome gdje ljudi narodu rijesavaju probleme u vezi sa volanom i geometrijom http://www.wheels-inmotion.co.uk/forum/ ... hp?act=idx

Ja danas bio na toj masini i evo kako izgledaju rezultati:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Koga vise interesuje evo malo vise podataka o toj masini.

http://www.snaponequipment.com/common/d ... er-780.pdf
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Reglaza trapa

Poruka od Grafit » subota, 11. avg. 2012. u 21:59h

Đes ba ovo radio?
Stvarno je čudan trip kod Mondea Mk3, kad "povuče" u stranu, a ne vidiš na putu razlog za to... A ne dešava se stalno!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Reglaza trapa

Poruka od milan_gt » subota, 11. avg. 2012. u 22:06h

o cemu ti to? i na 18" mondeo trojka je perfektan..

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Reglaza trapa

Poruka od Grafit » subota, 11. avg. 2012. u 22:19h

O tripu...
Neko je nešto slično pomenuo...

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Reglaza trapa

Poruka od bojcistv » subota, 11. avg. 2012. u 23:13h

Bas zato sto je perfektan kao sto kazes treba mu perfektno uraditi reglazu trapa (geometriju). Lik koji je ovo radio mi je pricao da samo Ford i Honda imaju tzv "Toe" (nagib) u Nuli prednjih tockova. Zato Mondeo ima tako precizno upravljanje i veoma je osjetljiv na tu geometriju.
Ja nisam imao trip da mi vuce volan, jer je zaista vukao u lijevu stranu. Istina veoma malo ali je to bilo prisutno.
Vulkanizeri i ini drugi majstori su me blijedo gledali kada sam ih pitao da li imaju 3d geometriju ili rade klasicnu spuru. Inace na Mondeo se prvo provjerava tzv Camber angle (ugao zadnjeg trapa) pa tek onda prednji tockovi jer mu se zadnji trap moze podesavati putem poprecnih spona koje imaju ekscentricne podloske. Ako napravite klasicnu spuru i samo poravnate prednje sa zadnjim tockovima (kao sto radi 99,99% majstora) niste napravili nista ako je taj ugao zadnjeg trapa pogesan. Prednost je sto na Mondeo se ovo ne mora cesto raditi, vec se preporucuje nakon mijenjanja dijelova ovjesa.

Inace ovo sam radio u ASD-u u Dervisima. Oni imaju taj aparat za tu 3d geometriju. I lik koji radi na njoj zna znanje. :)
Usput budi receno masa novih auta sam tamo danas vidio na geometriji....Audi, BMW, Honda i sl.....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Reglaza trapa

Poruka od Grafit » nedelja, 12. avg. 2012. u 10:32h

thumbsuph

Avatar korisnika
zoradonjic
Poruka: 99
Član foruma od: nedelja, 20. dec. 2009. u 12:02h
Lokacija: Кладово
Kontakt:

Re: Reglaza trapa

Poruka od zoradonjic » nedelja, 12. avg. 2012. u 11:08h

Zna li neko gde ima 3D reglaža u Srbiji. Još ako znaju da rade ta bi informacija značila jer i meni vuče blago levo.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Reglaza trapa

Poruka od bojcistv » nedelja, 12. avg. 2012. u 11:54h

Iako nisam iz Srbije evo nadjoh jedan servis gdje imaju tu Hoffman masinu za 3d centriranje
http://www.vujosevicservis.com/centriranje.html
Nasao sam i neki Lav auto koji ima tu masinu i vise radnji u Beogradu pa probaj da vidis sa nekim iz Bgd da li zna sta o njima. U svakom slucaju insistiraj da ti prvo podese zadnji trap (tzy rear camber angle - ugao zadnjeg trapa u odnosu na idealnu centralnu liniju vozila, mora biti 0) pa tek onda se prelazi na prednji trap i eventualna podesavanja ako postoje.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Reglaza trapa

Poruka od darioculibrk » utorak, 14. avg. 2012. u 12:21h

bojcistv piše: Inace ovo sam radio u ASD-u u Dervisima. Oni imaju taj aparat za tu 3d geometriju. I lik koji radi na njoj zna znanje. :)
Usput budi receno masa novih auta sam tamo danas vidio na geometriji....Audi, BMW, Honda i sl.....
Koliko si platio reglazu u ASD-u?
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Reglaza trapa

Poruka od bojcistv » utorak, 14. avg. 2012. u 12:33h

35 KM
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: Reglaza trapa

Poruka od alekco » utorak, 14. avg. 2012. u 20:47h

Ja nisam znao da je za reglazu trapa potreban master iz nuklearne i kvantne mehanike! Mondeo MK3 karavan. Odem danas u najpoznatiji servis u BG za centriranje trapa. Do duse resili su problem "krivog" volana. Ali zato na novu gumu i perfektnu felnu mi natandrcili teg od 120 g i to samo sa jedne strane. I auto na 80 hoce da se raspadne! Da, sutra cu da rekalmiram 60 km tamo i nazad. Izgubljenih sat vremena zivota, moram ranije sa posla da izadjem. I ko ce to da plati.
POenta price. Centriranje zadnjeg i prednjeg trapa i montaza i BALANSIRANJE 2 gume 4500 din. Trap cu da vidim kad pojede spolja ili sa unutrasnje strane. To je posle jedno 5000 -10000 km. Od reklamacije nema nista. A svi znaju da filozofiraju oko datuma na gumi. Pa da kupim gumu od 18 000 din i zbog nekog musavog debila da platim jos vise. Joj Srbijo!!! Kad i vulkanizer pocne da filozofira !

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Reglaza trapa

Poruka od milan_gt » utorak, 14. avg. 2012. u 21:42h

ne mogu da verujem sta citam..ebo vas bg..

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Reglaza trapa

Poruka od dule0911 » utorak, 14. avg. 2012. u 22:59h

Ne vredi alecko, ja sam odustao od toga da imam dobro podesen trap na Mondeu, ovako je u malo vecem minusu nego sto bi trebalo da bude tako da makar nije nestabilan, a od ravnomernog trosenja guma sam odustao. Jer svi majstori su u fazonu "pa ovo je u fabrickim granicama, ne treba nista da se dira" :/
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Reglaza trapa

Poruka od milan_gt » utorak, 14. avg. 2012. u 23:17h

banite vi kod mene na Hunter HawkEye..i sa 225 sirokim gumama nema problema sa nejednakom potrosnjom..

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Reglaza trapa

Poruka od Vladan » utorak, 14. avg. 2012. u 23:26h

3D masinu ima i Centar Boban, Beograd, Dunavska.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Reglaza trapa

Poruka od Cedo » utorak, 14. avg. 2012. u 23:29h

@Dule
Sta se desava, kako se trose, spolja, unutra, nesto trece, jesi dobio odstampano sta i kako je podeseno..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Reglaza trapa

Poruka od bojcistv » utorak, 14. avg. 2012. u 23:56h

milan_gt piše:banite vi kod mene na Hunter HawkEye..i sa 225 sirokim gumama nema problema sa nejednakom potrosnjom..
To je jedna od najboljih masina. Koriste je i proizvodjaci automobila.


Ja sam radio na Hoffman Geoliner 780 Slika. Lud stroj. Mjeri masu nekih uglova i linija. Ali bez toga ne moze. Nema pojma. Narocito ne Mondeo ili Hondu Accord.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Reglaza trapa

Poruka od dule0911 » sreda, 15. avg. 2012. u 00:58h

@Ceda
Unutrasnju stranu prednjih guma, a masina je isto neka futuristicka (ne znam dal je ta 3D ali provericu), isto hoffman ako me secanje dobro sluzi.
A sto je najgore kad idem iza auta ne vidim nista cudno na prednjem trapu, dok na zadnjem zadnja desna ima nevidjen minus, dok masina kaze da je sve u redu... Ko tu koga j.. ne znam.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Reglaza trapa

Poruka od Cedo » sreda, 15. avg. 2012. u 01:46h

Evo kako je kod mene podeseno pa uporedi ako imas napismeno od trapadzije, posle 18k ne vidim nejednako trosenje, tockovi mi 1stepen u minusu, to je taj camber sto tebe izgleda zaebava, mozda je u okviru specifikacije pa nece da diraju nista ali ako je blize minimalnoj vrednosti to mi se cini mnogo.. Neka ti nameste do max pola stepena u - pa vidi sta se desava..

Slika
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: Reglaza trapa

Poruka od alekco » sreda, 15. avg. 2012. u 20:38h

Odem ja danas na reklamaciju. Trese mi volan pri vecoj brzini od 80 km/h. Na novim gumama i pravim al felnama mi je na jednoj strani teg od 140g!!!! Prekjuce na istoj masini je pokazao 0 0 a danas jos da se doda 25g. Okrenu gumu za 180 stepeni i pokaze 35 g. I lepo ja kazem da masina balanserka ne valja. I jos se gazdarica naljutila, Ugura mi u ruke 700 din, i kao posto ne verujete nasim majstorima evo idite na drugo mesto. Pod jedan opet sam castio majstora jer decko nije kriv. A da sam hteo, platila bi ona meni i gorivo i izgubljeno vreme i zivce. Odem kod lokalnog vulkanizera i nabaci "balansiranu" gumu na masinu i pokaze levi broj 90 a desni 125g. POskida tegove, ponovo....levo 5g desno 15 :D

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Reglaza trapa

Poruka od Neša » sreda, 15. avg. 2012. u 23:07h

I meni mondeo blago vuce u levo al ja sve mislim da je zbog nagiba puta... Moj drugar koji najbolje radi reglazu u mom kraju kaze da nista ne diram,cudi se samo na kuckanje iz letve kad se pomera volan i to je vidjao kod dosta mondea i nezna sta je. Gagi kupuj vise tu masinu za reglazu da skratimo muke!
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Reglaza trapa

Poruka od milan_gt » sreda, 15. avg. 2012. u 23:19h

meni uvek mora da stelne malo..kako napred tako i nazad sto mi je malo cudno al ajd..nemam primedbi ni na lezanje ni na neravnomernu potrosnju..a to da ti na reglazi kazu da nista ne treba dirati prvi put cujem..

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Reglaza trapa

Poruka od van » sreda, 15. avg. 2012. u 23:58h

bojcistv piše:Iako nisam iz Srbije evo nadjoh jedan servis gdje imaju tu Hoffman masinu za 3d centriranje
http://www.vujosevicservis.com/centriranje.html
Nasao sam i neki Lav auto koji ima tu masinu i vise radnji u Beogradu pa probaj da vidis sa nekim iz Bgd da li zna sta o njima. U svakom slucaju insistiraj da ti prvo podese zadnji trap (tzy rear camber angle - ugao zadnjeg trapa u odnosu na idealnu centralnu liniju vozila, mora biti 0) pa tek onda se prelazi na prednji trap i eventualna podesavanja ako postoje.
camber je вертикални нагиб точка

castor je нагиб осе точка око које точак пивотира

toe in-out je угао правца точка


Геометрија је увек у простору тако да су све 3 осе укључене

На зањој виљушци код фокус и мондеа налати се шраф са ексцентричном подлошком , који дозвољава померање ослонца пар милиметара лево десно а самим тим и померање правца задњих точкова . Ако је напред правац уреду , а ауто вуче у страну , задњи точкови су ван свог правца . Како су ту задњи ослонци са силент блоковима , гума се временом деформише и ослонац није на идеалном месту. Напред су кугле и кајеви спона , који су непомерљиви , бар док су исправни , па је могућност за разштеловавањем много мања .
Ако је лоша геометрија трапа оштетила гуму , и када се трап наштелује ауто ће вући у страну . Простом ротацијом точкова по осовини , добија се исит ефекат само на супротну страну

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“