Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem kod kocenja

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Dragomir » subota, 18. jul 2009. u 21:37h

fordoni piše:Posle duze pauze evo me opet.Sredio sam problem,diskovi su bili krivi pa sam ih obradio.Sada je sve u redu nema cimanja i kocenje je perfektno.Nadam se da se nece opet iskriviti.Bili ste ljudi u pravu cak se i majstor bio iznenadio jer nije ocekivao da ce diskovi biti krivi.
mislim da ces ponovo imati isti kvar u pitanju je los kvalitet diska ;)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » nedelja, 19. jul 2009. u 20:19h

Pa ako bude opet tako onda cemo reklamirati u GRANDU i traziti nove diskove,sta da se radi.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Dragomir » nedelja, 19. jul 2009. u 21:21h

ak si ih obradi neverujem da ce da prodje
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Goran Mond » nedelja, 19. jul 2009. u 21:31h

Pitanje za Dragomira posto pomenuste reklamaciju Grandu,kakvo imas iskustvo sa reklamiranjem delova Grandu? Jel prihvataju reklamaciju ili gledaju da izbegnu zamenu dela

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Dragomir » nedelja, 19. jul 2009. u 21:39h

Dosad nije bilo problema sa reklamacijama ali realno gledano ja nebi prihvatio garanciju ako je diskove obradjivao ili bili sta drugo budjio na nekom delu.Ja sam imao problem sa dve dizne za 2.0 tdci fokusa i bez ikakvi problema prihvatili reklamaciju.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » nedelja, 19. jul 2009. u 22:01h

Pa dok se opet ne iskrive(a nadam se da nece) nece se videti tragovi obrade diskova tako da ne vidim razlog zasto ne bi prihvatili reklamaciju???A i majstor mi je rekao da ako se opet desi isti problem da ce traziti da mu daju druge diskove.Ipak dao sam toliko para i da mi crknu posle samo 10 ak hiljada km nije u redu

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Problem kod kocenja

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 20. jul 2009. u 00:11h

I meni su se posle nekih 10 hiljada iskrivili, ali cu ipak staviti nove, ne verujem da se isplati ta obrada (bar u mom slucaju, ne znam cenu diskova za focus). To ti je kao lutrija, tesko je naci neke koji ce da valjaju(tacnije, da se ne iskrive). Na kraju krajeva, dovoljno je jednom sa vrucim diskovima da prodjes kroz baru i vec su krivi :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Goran Mond » ponedeljak, 20. jul 2009. u 00:44h

Diskovi od vrhunskih firmi se kale,tj greju i hlade vise puta u fabrici u toku proizvodnje ali su i skuplji i ne prolaze kod nas sa cenom,jeftiniji direktno idu u kutiju i nepreostaje nista drugo nego da ih sami kalimo na kolima,ko nema srece pocnu da tresu posle prvog hladnjenja i uglavnom kod vozaca koji vole malo ostrije da voze :D
Inace drugar je kupio Focusa 2 1.6 sport,i dok je auto bio u garanciji uspeo je 2 puta da iskrivi fabricke diskove,i oba puta je dobio nove diskove u Grandu(inace neskida nogu sa gasa i kocnice i obrtomer mu je uvek preko pola skale),tako da ako volite da vozite pun gas negine vam neki Brembo
http://www.brembo.com/ENG/AfterMarketBr ... mboMAX.htm

Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » ponedeljak, 20. jul 2009. u 15:58h

Sto je najgore ja ne vozim divljacki cak sta vise bas sam nezan na kocenju tako da verujem da sa tim nema veze.Jednostavno kvalitet robe je ocajan kao i sve drugo u Srbiji tako je i tu nema sta drugo da se kaze.jedino ako nekom nije cimanje pa ode do Austrije ili Nemacke pa kupi lepo nov i kvalitetan rezevni deo.Dobro kaze jedan moj poznanik "u`Srbiji svaki auto je kanta,a kanta ko kanta" misleci da nema sanse da se auto kod nas odrzava na pravi i kvalitetan nacin,pa nakon nekog vremena auto zaista postane kanta.Kad komad metala ili celika(od cega li su diskovi)se iskrivi posle samo 10 000 km onda sta da ocekujemo od slozenijih delova???

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Neša » ponedeljak, 20. jul 2009. u 23:58h

Nije bas tako. Onako mali diskovi mnogo jaku silu trpe i onako mali zaustavljaju onoliko vozilo putem hidraulike.. Moguce je da za prvu ugradnju fabrika stavlja kvalitetan deo,zavisi od dobavljaca,a ovi zamenski su slabiji...I meni se sve pokrivili posle 2000 km! Ovaj QH je krs!
Poslednja izmena: Neša, na dan sreda, 22. jul 2009. u 00:40h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Dragomir » utorak, 21. jul 2009. u 00:03h

problem diskova sam veom dobro iskusio na buljavom skorpiu 2.9coswortu promenuo sam i brembo i orginale i ferodo cak i polovne dok na kraju nisam stavio delfi i zavrsio sa tom pricom.Od tada samo i ugradjujem delfi i nemam problema jeste da su malo skuplji od vecine ostali proizvodjaca ali me glava neboli
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Scorpio 696 » utorak, 21. jul 2009. u 14:03h

Znaci da i ja predjem na njih, evo imam brembo napred (vec 3 set) i ovi su krivi
Zadnje nikad nisam menjao a trebao bi.
Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » sreda, 22. jul 2009. u 00:01h

Obrada diskova 1000 dinara

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“