Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem kod kocenja

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » utorak, 21. apr. 2009. u 23:09h

Juce sam se vratio sa Tare i primetio sam jedan veoma neprijatan problem.Kada kocim pri vecoj brzini (od 80km pa navise) desava se da mi se volan trese i cima kratko levo desno.Kao kada su npr. diskovi krivi ili trap restelovan.Ali nista od toga.Diskovi promenjeni kada sam kupio auto,presao vec 11 000 km,a trap centriran pre nekoliko meseci i ne vuce ni levo ni desno.Proverio u toku puta 100% .A izbegavam rupe tako da nisam imao ni jedan bliski susret sa njom.Sta mislite sta bi moglo biti u pitanju???Auto je Focus!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Markedjani » utorak, 21. apr. 2009. u 23:20h

za 11k km moze svasta da se desi... probaj sa ravnanjem diskova.

Ako to ne uspe onda ti je nesto do trapa.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Problem kod kocenja

Poruka od peca » utorak, 21. apr. 2009. u 23:39h

99% su ti diskovi loshi, a onaj 1% je mozda letva upravljaca...

Meni se to deshavalo pre godinu i po dana, i diskovi su bili u pitanju ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem kod kocenja

Poruka od van » sreda, 22. apr. 2009. u 09:22h

Proveri diskove komparatorom , da li su krivi . To je ona stvarcica sto ima merac sa skalom i pokazuje koliko nesto odstupa od centra . Jel su gume dobre ? Tockovi balansirani ? Kakve su spone , kugle , silen blokovi , letva ?

Avatar korisnika
sulumper
Poruka: 5
Član foruma od: utorak, 21. apr. 2009. u 00:21h

Re: Problem kod kocenja

Poruka od sulumper » sreda, 22. apr. 2009. u 14:58h

disk sigurno, imao sam taj problem ranije, mislim da to majstori zovu "paljeni diskovi" cini mi se da je cak moglo i okom da se vidi na jednom mestu neki preliv boja...

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » sreda, 22. apr. 2009. u 15:02h

Ja licno ne verujem da su diskovi jer prosto ne moguce da se diskovi iskrive (I TO ORIGINAL FORDOVI)za 11 000 km.U to ne mogu da poverujem,pa nisu od plastike ? ? ? A ovo ostalo sto ste mi rekli (kugle,krajevi spona ...itd) bi se odrazilo tako sto bi mi auto vuka na neku stranu sto ne cini.
Ono sto je interesantno je to sto sam pred sam put odneo kola kod majstora da mi iskontrolise trap jer se u poslednje vreme pojavio neki cudan zvuk kod desnog tocka kada prelazim preko talasastih teravnina(ulegnuca od tockova kamiona i kola) Kao da se auto rastresao ako me razumete.Nema vise onog tupog zvuka u trapu kada upija neravnine.On je digao auto proverio da li ima negde lufta,stabilizatore,cak je seo samnom i provazali se ali on nista nije cuo.(covece postao sam kao gosn. Zigon u Riletovim majstorijama :D )Ja tvrdim da se to nije culo do pre par nedelja

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od 911s [SK] » sreda, 22. apr. 2009. u 16:04h

Ništa više nije original.
Kakve su ti gume?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » sreda, 22. apr. 2009. u 16:18h

Gume su nove kupljene pre zime. BF Goodrich letnja sara!

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1273
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 22. apr. 2009. u 16:50h

Evo ti moj primer:
Zamenio mesta tockovima prednje / zadnje
Odradio optiku u ok servisu.(samo kompjuterizovana oprema, trap je bio skroz rastelovan sve u crvenom)
-Diskovi prednji matori 2-3g.
-Gume ok
-Trap delovi - zamena za 1-2g.
-Prednje felne krive samo tako (prednja desna uzas (bile nazad))
to je ukratko znaci felne su najgora stvar
A sad ono cudno na brzinama od 20-180 volan ne trese (bez ruku), pri kocenju ne vuce u stranu ali pocinje da trese.(Nije tresao pre zamene tockova)
Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » četvrtak, 23. apr. 2009. u 12:22h

Svratio sam jutros kod majstora ali je bio u guzvi pa nije mogao da pregleda auto,zakazacu u Ponedeljak.Ono sto mi je rekao sta moze isto da bude su gume.Najme kada je video da imam BF Goodrich gume rekao je da one imaju obicaj da su lose pa da zbog toga mozda tresa,a ja cuo o njima dobre stvari.Sta ja znam,videcu u Ponedeljak!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Markedjani » četvrtak, 23. apr. 2009. u 14:22h

Koliko su stare gume i koliko su istrosene ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » petak, 24. apr. 2009. u 17:39h

Kupio sam ih 29og Oktobra prosle godine i jos uvek imam negde one cupice na gaznoj povrsini gume.Nove gume ali ko zna mozda je i do njih.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Neša » petak, 24. apr. 2009. u 20:01h

Ja mislim da su diskovi! Potpuno Isti slucaj kod oca na Astri. Nema sanse da su gume...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » ponedeljak, 27. apr. 2009. u 13:02h

Jutros sam bio kod majstora.Sve je prekontrolisao i rekao da je sve u redu,vozio se kolima 20 min po gradu i nista nije nasao.Rekao je da proverim gume jer mi je trap besprekoran.Nigde lufta,diskovi ko novi, apsolutno je sve u redu.Napomenuo je da ove felne koje imam nisu Fordove original i da moze da se desi da je cak i felna kriva tako da mi sad preostaje da proverim gume i trap,tj felne.Eto to je to za sad pa cemo videti.

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » petak, 15. maj 2009. u 00:19h

Bio sam kod trapadzije tj. pokusao jer kad sam mu rekao da mi trese kad kocim nije hteo ni da sidje pod auto da pogleda.Samo je rekao menjaj diskove i pored toga sto sam mu rekao da je majstor potvrdio da je sve u redu sa trapom.Ne znam sta da radim,dal da odem opet kod majstora i da insistiram opet da mi pregleda diskove???Jel moze da trese ako mi je plocica pukla?A i da je pukla video bih neke zareze na njima valjda!!!????

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Dragomir » petak, 15. maj 2009. u 02:00h

Neka majstor premeri diskove kmparaterom.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Neša » petak, 15. maj 2009. u 10:34h

Nisu se diskovi iskrivili u toku voznje vec su takvi dospeli u prodaju. Ne verujem da je pukla plocica jedino ako je stavljana neka iz kucne radinosti bez atesta. Ako se javlja tresenje samo pri kocenju onda su diskovi. Predlozio bih ti da sacekas mozda prodje samo od sebe posto mom ocu vise ne trese uopste kao da je sad sve naleglo...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

slavisoni
Poruka: 74
Član foruma od: subota, 17. jan. 2009. u 14:42h

Re: Problem kod kocenja

Poruka od slavisoni » utorak, 19. maj 2009. u 10:41h

diskovi najverovatnije ili letva.e sad kod mene na skorpiju,menjao sam diskove,u pocetku nije tresao,al posle je poceo,mada posle nekog vremena prestane.valjda sve to legne kako treba.cuo sam i da prolazak kroz baru moze da od vrelih diskova napravi krive,pa da trese.kad sam ostao bez ulja u servu ludo je tresao,al kad sam resio to,prestao je.na letvi imas i sraf za smanjenje lufta,al ne smes skroz da ga dotegnes.volan mora sam da vraca posle skretanja!
vozio sam pet,sest fordova od 86-96 i vecina je imala taj problem,pa sam stekao utisak da im je to mana.na drugim markama osim na kadetu nisam imao problema,a vozio sam ih i promenio bar 60-tak uglavnom starijih od 10 godina.\
da su gume debalansirane tresao bi stalno pri 80km/h ili vise.luft u trapu mozes da proveris,mada bez skidanja spona pogotovu na sponicama balans stangle tesko ces primetiti luft.

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Goran Mond » sreda, 20. maj 2009. u 10:22h

fordoni piše:Juce sam se vratio sa Tare i primetio sam jedan veoma neprijatan problem.Kada kocim pri vecoj brzini (od 80km pa navise) desava se da mi se volan trese i cima kratko levo desno.Kao kada su npr. diskovi krivi ili trap restelovan.Ali nista od toga.Diskovi promenjeni kada sam kupio auto,presao vec 11 000 km,a trap centriran pre nekoliko meseci i ne vuce ni levo ni desno.Proverio u toku puta 100% .A izbegavam rupe tako da nisam imao ni jedan bliski susret sa njom.Sta mislite sta bi moglo biti u pitanju???Auto je Focus!
Slazem se za diskove,malo sportske voznje i materijal se usija,los metal i to je to.Desava se sa svim diskovima pa cak i sa originalnim,inace iz nekog licnog iskustva mogale bi da budu kocione celjusti koja zaglavljuju pa cimnu volan levo desno,mada mi se cini da si rekao da su to sitni trzaji sto vise lici na diskove i mooozda lezaj tocka koji ima lufta ili nesto na trapu al za to su jako male sanse,inace cesto se desi pogotovo kod Mondea 1,2 da zaglavljuju leva kljesta prilicno neprimetno u voznji medjutim posle nekog vremena levi disk postane duplo tanji od desnog,iskrivi se,trese ili u najgorem slucaju pukne.

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » četvrtak, 21. maj 2009. u 12:15h

Kako stvari sada stoje sacekacu neko vreme da vidim po vasem savetu dal ce sve da legne.Inace ne vozim sportski jer po gradu to ne mogu i da hocu.Mada mi je to sve cudno kako nije vec lepo leglo jer sam vec dosta presao sa novim diskovima i kocnicama ?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem kod kocenja

Poruka od van » četvrtak, 21. maj 2009. u 12:44h

Idi do nekog strugara , skini tocak i zamoli coveka da postavi komparator na disk i zavrti glavcinu rukom . Komparator ce pokazati koliko seta disk .... I znaces da li je do diska ili je nesto drugo

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od BokiRS » četvrtak, 21. maj 2009. u 14:23h

Ja sam znao da iskrivim diskove i posle dar dana voznje.
A to kako se kod tebe ponasa su verovatno diskovi.
Mogu oni da izgledaju kao novi,a da su ipak dobili po nosu
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » četvrtak, 21. maj 2009. u 17:52h

OK onda cu tako da uradim.Ovih dana cu skoknuti do majstora da to proverim pa javljam.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Problem kod kocenja

Poruka od Neša » ponedeljak, 13. jul 2009. u 10:33h

Fordoni kakva je situacija sa diskovima? Jesi obradjivao,menjao?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Problem kod kocenja

Poruka od fordoni » subota, 18. jul 2009. u 21:34h

Posle duze pauze evo me opet.Sredio sam problem,diskovi su bili krivi pa sam ih obradio.Sada je sve u redu nema cimanja i kocenje je perfektno.Nadam se da se nece opet iskriviti.Bili ste ljudi u pravu cak se i majstor bio iznenadio jer nije ocekivao da ce diskovi biti krivi.

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“