Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lupanje iz dekla motora

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Vujke
Poruka: 16
Član foruma od: subota, 23. feb. 2013. u 22:30h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Vujke » petak, 8. mar. 2013. u 17:08h

Moram da vam javim sta sam uradio sa autom.Ovo se posebno odnosi na Kobaju posto imamo slican problem.Otisao sam kod Dragomira juce i dovezao auto.Dragomir je prikacio na dijagnostiku i rekao da odem kod nekog bosiste jer je problem u ubrizgavanju.I to je to.Toliko od Dragomira,Onda sam zvao coveka kojeg mi je Dragomir preporucio u Zemunu ali kod njega se zakazuje a posto sam zeleo da sto pre utvrdim kvar pozvao sam Bosh servis Jancevic koji se nalazi na Umci i ljudi su mi rekli da dodjem odmah i da ce me primiti.Ja tamo oni auto na dijagnostiku -auto ne pokazuje nista jer je verovatno Dragomir obrisao greske.Oni su skinuli dizne i ispitali ih u mom prisustvu i nijedna nije valjala.Ogromne kolicine preliva.Onda su ispitali filter nafte i on je bio pum opiljaka.Znaci otisla je pumpa tacnije lezaj pumpe i unistio sve drugo.Za reparaciju dizni traze 130 eur[ful servis} za reparaciju pumpe traze 450 eur.Za skidanje dizni i pumpe, ciscenje rezervoara ,i nov filter nafte traze 70 eur.Znaci sve 1050 eur.Tako da je to to.A to je dosta. :suicide:
Ne znam sta da radim.Ukoliko neko ima neki savet dobrodosao je.I ako ima neku jeftiniju farijantu...Tako da Kobaja znas sta te ceka..Zalim druze..
Ukoliko nisi deo resenja onda si deo problema.

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od nikola_focus » petak, 8. mar. 2013. u 17:24h

Tesko da mozes da nadjes nesto drasticno jeftinije, to su te cene otprilike. Mozes da kupis sve to polovno i da prodjes mozda i do 500E jeftinije, ali je opet pitanje koliko ce da traje. A ako opet ne zelis/mozes da ulozis toliko para, prodaj ga ispod cene, nema ti druge :/

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9682
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od macaneli » petak, 8. mar. 2013. u 17:36h

auuuu nezgodacija :(
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21138
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Markedjani » petak, 8. mar. 2013. u 17:38h

Apsolutno standardna priča.

Što znači da realno svi moraju preventivno da zamene ležajeve na pumpi da bi uštedeli soma eur.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2029
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od bojcistv » petak, 8. mar. 2013. u 17:57h

Ili da sipaju dvotaktol ili ATF da podmazuju te lezajeve i da se nadaju da nece otici lezaj pumpe dok se auto ne proda. :)
Pijacna varijanta....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » petak, 8. mar. 2013. u 20:25h

ja sam pukao toliko bez da sam dirnuo ista od boljki, ni pumpu, ni diznu, ni zamajac, najbolje bi bilo da to sve ode pa da izmijenjam i da sam miran dok je auto kod mene, ovako ste me prestravili, svaki put kad opalim gas ja gledam hoce li blinkati lampica od grijaca :)
dolazim lagano na ideju da zamijenim za focusa benzinca, koji je motor najbolji u benz varijanti

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21138
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Markedjani » petak, 8. mar. 2013. u 20:30h

1.8 i 2.0 :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9002
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od van » petak, 8. mar. 2013. u 23:37h

Зетеци 1.8 и 2.0 . Они су еуро 2 и дизајнирани су када је још квалитет био примаран . А приде купиш још један полован мотор за 100 евра , чисто да имаш за делове . 700 фунти је нов мотор у енглеској . Итд , итд . Да ти непричам да су ти мотори и у мондео 2 .
А и цео фокус бензинац је 2000 евра , а има и јефтиније , ако је мало кршаст и исчукан .

И на плину је експоатација скупља него на дизелу , али је одржавање јефтиније , а кварови су непупоредиво јефтинији .

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » subota, 9. mar. 2013. u 00:03h

Ostao sam bez teksta. Nadam se samo da to nije slučaj kod mene, jer meni dijagnostika ne pokazuje nikakav problem sa ubrizgavanjem i nema grešaka. Stvarno čovjek ne zna šta da radi kada se nađe u takvoj situaciji. Nikada mi više neće ni pasti na pamet da uzmem auto sa injektorima niti sa plutajučim zamajcem. A vjerovatno ni dizela. Koliko vidim, kod ovih novijih auta, bolja je opcija benzinac koji malo troši ili benzin-plin. Niti ima dizni, niti zamajca, niti Bosch pumpe, ništa. Kod golfova dvojki je bilo isplatnije uzeti dizela jer tu jedino što može da ode je Bosch pumpa i grijači, a ovo novo, ko nema dubok džep ne traba ni pokušavati. Vujke, želim ti sve najbolje i brz oporavak thumbsuph Samo me još interesuje jedna stvar. Da li se filter goriva nalazi između pumpe i dizni. Pitam to zato što originalni Delphi filteri imaju u sebi magnete koji prikupljaju špenu - piljevinu. Ako se ovaj filter nalazi između, kako je onda moguće da ta piljevina dođe do dizni. Naravno ne računam ove fuš filtere, to je svakako rizik.

bojcistv
Poruka: 2029
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od bojcistv » subota, 9. mar. 2013. u 08:49h

I današnji benzinci imaju plivajuci zamajac, jako skupe piezo električne dizne, turbine, varijatore faza bregastih osovina, silu elektronike, direktna i slojevita ubrizgavanja i neka slična čudesa tako da zemljače nisi u pravu da benzinci od toga nemaju ništa (znači razni TSI, FSI, TSE i slični motori). Kada se to poremeti ni fabrika to ne može da sastavi i popravi (kao sa famoznom K glavom kod 1.8 VW golfa kojoj niko živi nije ništa znao :) ) Naravno ovdje ne računam motore tipa 1.4, 1.6 u Dačiji u Škodi ili te 1.8 i 2.0 u Focusu. Ali takvih je motora sve manje i manje u ponudi kako godine prolaze. Vlada trend downsizing-a gdje se zapremina motora smanjuje u cilju smanjenja potrošnje ali se dodaju navedena tehnološka čudesa.
I pored toga svega teško pariraju dizelašima kada je u pitanju obrtni moment i potrošnja mada nisu daleko od njih. Ako na to sve još staviš plin onda je definitvno veća šansa da se nešto poremeti ili pokvari. Na Mondeo-u TDCI mislim da se kvarovi mogu spriječiti prvenstveno preventivnom zamjenom ležajeva PVP gdje se onda definitivno izbjegavaju skupi popravci dizni zbog opiljaka ležajeva. Takođe mislim da se i korišćenje aditiva kojima se između ostalog ležajevi i dizne podmazuju pomaže i ako ništa drugo produžava im vijek.
Ja sam vozio BMW na plin i nije bilo nikakvih problema ali takvi motori i sistemi se više ne prave, nažalost. A kontam nećemo stalo voziti ta stara polovna vozila, već će malo porasti standard pa ćemo biti u stanju kupovati nova koja su pod garancijom i za koja nećemo morati plaćati tako skupe popravke (nažalost i kod takvih vozila je održavanje skupo jer se garancija veže za održavanje u ovlašćenom servisu a svi znamo kako se dere tamo)

Što se tiče filtera goriva on se nalazi prije pumpe tako da je put opiljcima prema diznama potpuno otvoren.
I ja vujketu želim da to što bezbolnije riješi.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5034
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Neša » subota, 9. mar. 2013. u 09:06h

Ma nije tako crno sve. Na primer kupiš mondeo tdci za manje od 4000€ i središ ubrizgavanje,kvačilo,potrošni materjal i za 5500€ dobiješ tip-top auto D segmenta koji je kao nov koštao 20000€. Pa ljudi gube hiljade evra na pad vrednosti pa šta? Samo nek smo zdravo .ebeš pare..
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od milan_gt » subota, 9. mar. 2013. u 11:07h

kostao je 30k ako je dobra oprema..

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » subota, 9. mar. 2013. u 15:49h

gledao sam oglase na 100 dizel focusa dodje jedan benzinac, znaci kad kupis poslije tebe ima samo otpad da ga uzme
drug mi ima focusa iz 98 godine, mislim da je 1.6, kupio ga je 2006 i ugradio sekvent, ulagao je nesto malo oko podvozja i ulje i filtere, prosjecno mjesecno prelazi 2500 kilometara a nije nista dirao na motoru

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od DB9 » subota, 9. mar. 2013. u 19:13h

najtragicnije od svega je to sto i kad zveknes tih soma evra opet ne znas da li je to to?
bosisti su cudo.

mada njima u prilog ili se oni na taj nacin pravdaju kazu da im se dize kosa na glavi od delfija i da im kosa opadne dok ga nasteluyju kako valja...
i jos jedna stvar i ako je u renoU isto delphi kazu da je u fordu komplikovanija dizna za reparaciju ili samo kenjaju...

opet cu citirati gagija BOSISTI SU CUDO.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » subota, 9. mar. 2013. u 19:31h

ma ok je to da je tu neka garancija, u bosni daju 6 mjeseci garancije, jbt pa sta je 6 mjeseci

Vujke
Poruka: 16
Član foruma od: subota, 23. feb. 2013. u 22:30h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Vujke » subota, 9. mar. 2013. u 22:19h

Kobajo to ti je to.Okreni obrni kako hoces ali sto se mora mora se.Ja sam Mondea platio 1900 eur sa registracijom od god.dana i prenosom na moje ime.Sve drugo je na autu ekstra osim guma ali sta je tu je.Sto se tice auta apsolutno sve pohvale osim tog ubrizgavanja.Ali to je tako normalna stvar kod njega,Ona prica da se ne vozi ispod 1\4 rezervoara ne pije puno vodu.Jednostavno los je sistem i vremenom stradaju lezajevi a posle odlazi sve u propast.Taj koji je rekao da se preventivno trebaju menjati lezajevi na pumpi je apsolutno u pravu.Na 100000km to odradis i miran si.Jos nisam nista radio razmisljam kako da odradim sve najpovoljnije ali tesko.... :/
Ukoliko neko ima neki dobar i povoljan Boch servis neka javi .Kobajo ne daj se.Sta da ti kazem thumbsuph
Sto se tice filtera moj je bio ok ali kod njih se filter nalazi izmedju rezervoara i pumpe tako da je posle pumpe do dizni slobodan prolaz a to je ozbiljan problem :(
Ukoliko nisi deo resenja onda si deo problema.

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Rankofocus » nedelja, 10. mar. 2013. u 00:36h

ako je problem sa elektronskim delom pumpe sobodno se obratite na pp...drugi deo moze rastavit bilo koji bosista (koji ne kopira znanje nego misli svojom glavom) ako se ne dira nista sem lezajeva i predihtavanja netreba mu nikakav sto...za to.
:beer:

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » nedelja, 10. mar. 2013. u 15:59h

S obzirom da nemam još uvijek paljenja lampica a ni love, čekat ću dok mi ne počne praviti veće probleme pa ću onda riješavati dizne, ako bude do njih. Imam problema sa volanom, ne znam da li da otvaram novu temu. Kada motam volan u mjestu, čuje se i osjeti pod rukom neko kao krckanje, zapinjanje. Isto kao kada stavite dlan uz dlan, pa pritisnete jako jedan od drugi, pa pokušate da rotirate dlanove. Ovo zapinjanje se osjeti. U vožnji je manje prisutno. Mislio sam da je do mikro remena ali nije, promijenio sam oba. Napomenuo bih da kada sam kupio auto, nivo ulja je bio na minimumu. Nakon što sam to vidio, kupio sam original ulje po korisničkoj knjizi za njega i dosuo. Mislim da mi se od tada osjeti ovo zapinjanje. Generalno, od prvog dana mi je volan malo potežak ili mi se tako čini. Ne znam kakvo je ulje u njemu ali vidim da ga ima malo na servo pumpi, odma ispod servo remena. Na crijevima ne pušta. Ako negdje i pušta, to je koja kap jer ne gubi ulje u posudi, bar nije za ovih par dana. Pomagajte opet :D

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Rankofocus » ponedeljak, 11. mar. 2013. u 10:55h

teraj to na pijac i sta dobijes dobijo si.....

bojcistv
Poruka: 2029
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 11. mar. 2013. u 12:29h

U mondeo treba nasuti ATF crvene boje Mercon III ili Dexron II ali mislim da ce ti Dragomir to reci bolje nego ja.
Uglavnom to se ulje moze i zamijeniti i to je posao od jedno pola sata a isplati se.
Proguglaj malo ima tih postova na Talkford forumu. Nije to skupo uraditi a mnogo znaci.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » ponedeljak, 11. mar. 2013. u 15:17h

Sipao sam crveno ATF ulje za automatske mjenjače. Broj ulja je kao što i piše u uputstvu. Mislim da mi pušta negdje, najvjerovatnije na pumpi, možda da je otišao neki semering. Ne znam da li to može da pravi ovakve smetnje. Ako je semering, da li se on može mijenjati i ima li se kupiti u radnjama za autodijelove.

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od DB9 » ponedeljak, 11. mar. 2013. u 15:33h

oce da zvekne servo pumpa na mondeima imam dva ortaka i obojca su menjali tu servo pumpu ali nije bilo poteskoca u motanju volana nego jednostavno cuo se neki odvratni zvuk na svako pomeranje volana.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“