Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mašinica ler gasa

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » nedelja, 28. jan. 2018. u 12:07h

Ali i dalje se čuje zvuk. Što je onda u pitanju masnica ili speed senzor?Naručila sam novi speed senzor pa ćemo opet vidjeti u čemu je problem.A da nije možda u pitanju potenciometar gasa?
Slika

Slika

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » sreda, 31. jan. 2018. u 23:15h

ja sam TPS menjao pre 10 godina možda i nepotrebno, a nije jeftin, onda sam dao 45 eur i to u Solunu. On se ispituje sa običnim unimerom, na ugašenom motoru, jedan stišće na gas a majstor s unimerom proverava.
E sad neznam kakva je konstrukcija ovog TPS, kontaktan ili bezkontaktan ??, možda znaju neki upućeniji... ako je ovaj bezkontaktan onda se menja samo ako rikne , jer nema habanja kliznih površina i slično... mislim da ovakav tip koriste i neki modeli BMW, ali kod nas u Skopju onda niko nije imao pojma o tome...
Speedo sensor očekujem druge nedelje.
.. Sa otkačenim Speedo sensorom ne bi trebalo da ima veliki lehr gas, mada sam imao i to kad sam jesenas vratio na auto originalni stari foirdv IACV, ali to zato jer nije bio dobro očišćen a i nisam resetirao CPU.
Znači kad se menjaju komponente treba resetirati CPU.
To zujanje koje ti se javlja je u lehru ( zagrejan auto, sauh isključen), kad naglo staneš na semafor i izbaciš u ler ??

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » sreda, 7. feb. 2018. u 13:51h

Promijenila sam speed senzor auto radi ko zmaj. Garancija na speed senzor 5 godina a platila 20evra

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » sreda, 7. feb. 2018. u 20:36h

baš dobro, meni još nije stigao , a trebao je zadni datum danas..
ako mi dobro ispadne sa Speedo sensorom moždu ću poručiti i polovnu pumpu za servovolan, originalnu, bolje nego nova kineska..

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » nedelja, 11. feb. 2018. u 13:19h

Meni je ova došla iz engleske.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » nedelja, 11. feb. 2018. u 17:06h

i ja sam uplatio još 27 januara na ebay.uk, ali neki problem, još nije stigao paketić, a obično iz UK stiže roba za 7 dana, ako ne dođe do utorka poslaće mi ponovo... Nije mi hitno, vozim godinama sa otkačenim speedo senzorom ..
b.t.w., malo of topik, na mom menjaču ima za*ebani automat za rikverc svetlo, dosta je nisko i odma je riknuo kad se auto doneo ovde, ima tu baruština, nije kao u Nemačkoj.. e sad taj da se menja možda treba i vađenje ulja iz menjača, a za speedo senzor mi majstor rekao da je gore...

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » ponedeljak, 12. feb. 2018. u 12:40h

Stavljen novi speed senzor i opet se čuje gas. Očito je masnica.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » utorak, 13. feb. 2018. u 19:16h

Jeli resetovan CPU ??
otkači se minus klema par minuta
Ako opet ima problema, šta kaže DIAG ??

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 13. feb. 2018. u 23:37h

Promijenila sam speed senzor auto radi ko zmaj. Garancija na speed senzor 5 godina a platila 20evra???? pitam za savet a ne slusam nikog.

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » subota, 17. feb. 2018. u 01:14h

Stvarno više ne znam...

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od SCORPIO123 » subota, 17. feb. 2018. u 09:14h

samo otkaci speed senzor i vozi. nema drugog resenja

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od mbole » subota, 17. feb. 2018. u 11:27h

Resenje uvek postoji... samo sto ga ne znamo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

anahorvat
Poruka: 141
Član foruma od: nedelja, 24. dec. 2017. u 08:51h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od anahorvat » subota, 17. feb. 2018. u 15:20h

Probala sam ga isključiti a onda se gasi u krug.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » subota, 17. feb. 2018. u 15:51h

mbole piše:
subota, 17. feb. 2018. u 11:27h
Resenje uvek postoji... samo sto ga ne znamo :)
da auto ne gasi u lehru kad iznenada staneš (a otkačen speedo senzor ), ja koristim stari fordov IACV ( kupio sam od havarisanog fokusa pre 13 godina, zadnje oznake su AC a kod mojeg sa fieste koji je riknuo tada su bile AB) izgleda da ovaj ima nešto veći lehr gas i s njim nemam problema sa gašenjem.
A ima i jedno seljačko rešenje, stavi se lenta od aluminiumskog lima da se pedala gasa ne vraća do kraja... to sam koristio kad mi je pre 13 godina riknuo IACV i vozio sam neko vreme s otkačenim IACV, dok nisam kupio ovaj polovni koji još furam...
Ima i štelovanje vijka opruge IACV, ali treba i program i iskustvo ...u USA su nešto radili na mustanzima, možda ima još klip na YouTube, dali oldtajmeri ili su ih buđili za trkanje, ne sećam se...

A meni je pre 10 godina, kad je počelo to urlanje jedan nešto radio na CPU, dali dubinski čistio greške i auto jedno 9 meseci nije urlao, alo onda ponovo, a skupo mi naplatio to što je radio s kompjuterom ( 50 eur) pa više nisam otišao kod njega; Probao sam i vožnju s malo podignutom ( otključanom haubom), ne urla motor u lehru, ali nije to dobro jer je opasno, , pa sam čak počeo da tražim rešetku za hlađenje za ugrađivanje na haubu, tzv. ŠKRGE.
Fiesta i ima jedan S kanal koji u vožnji treba da uduvava negde u pravcu klapne i TPS, ali moj drugi akomulator je bio malo viši od fabričkog, skoro do haube pa možda i to sprečava strujanje .. na kraju pročitao na hrvatskom forumu za ford da se otkači Speedo Sensor i da se može voziti bez Spedo senzora.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od SCORPIO123 » nedelja, 18. feb. 2018. u 00:32h

sto se tice ler gasa postoje samo dve stvari. iskljuciti speed senzor i to mora da radi. pre 10 god dok su te fieste.ka i eskorit sa tim motorm bili aktuelni to je bilo jedino resenje i to sigurno funkcionise kako treba pod uslovom da je iacv ventil ispravan. druga stvar koja utice na sam ler gas je cep gde se sipa ulje u motor. u njemu se nalazi ventil uljnih para i njega treba pogledati dali je ispravan i ona dva creva od tog ventila koji vode uljne pare u usisnu granu. trece sto ljudi zaboravljaju a bitno je za ovaj tip motora ,treba nastelovati ventile na svakih 15000km.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » ponedeljak, 19. feb. 2018. u 01:03h

slažem se sa svime, usput dali može ( kod vožnje sa otkačenim Speedo Sensorom),da utiče na gašenje ( zagrejanog) motora u leru osim IACV, uberlauf i štelovanja ventila i neku drugi faktor, na primer manja snaga na lehr gasu motora zbog prljavog filtera za vazduh,prljavi MAF, svečice ?, a koje stvari mogu lako da se otklone ??, mada recimo ugradnja platinskih NGK svećica i nije mala stavka, mislim oko 35 eur...
Druga stvar je temperaturni senzor u kutiji filtera za vazduh, koliko to utiče, dali se čisti ili se menja, kad sam tražio nije ga bilo niti u ovlašćenom...

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 19. feb. 2018. u 07:40h

od drugih faktora samo prljave dizne.senzor temperature usisnog vazduha ne utice na ler gas. davno je to bilo ali mislim da bar na 50 automobila sam otkacio speed sensor i to je radilo normalno. iacv je poznata boljka na svim fordovim modelima pocev od scorpiona pa sve do focusa.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » ponedeljak, 19. feb. 2018. u 12:58h

tnx
nameravao sam jedno vreme da mi čiste dizne ultrazvučno, ubeđivali me da je to samo za dizel...
bila je jednom i akcija u ovlašćenom ali ne sećam se zašto nisam radio, bio je neki problem sa povezivanjem..
poćeću od štelovanja ventila, ionako gledam opet prljavo oko dihtunga na poklopcu ventila, vreme je da ga menjam pa će majstor usput proveriti zazore... sada se to radi, motor se brzo ohladi, leti treba više čekati...
..ovo što je Speed Sensor 20 eur je zato što su provalili da nije nikad do njega problem pa ih sada rasprodaju :)
Usput, kad sam kupio polovni auto 2002 bilo je na internetu da su u Nemačkoj radili neki chip tuning od 37kW na 39kW, ne za trke nego za bolju vožnju... mislim da je sve skupa ( mislim da se menjao i chip) bilo oko 500 eur...Onda to nije bilo mnogo jer sam polovni auto 6 godina star platio s svim troškovima oko 5500 eur...

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 19. feb. 2018. u 22:26h

nastelovani ventili i oprane dizne drugi auto

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Mašinica ler gasa

Poruka od dimges » utorak, 26. mar. 2019. u 09:10h

poslušao sam (pre godinu dana), očistio IACV, naštelovao ventile, i stavio u rezervoar Wurthov aditiv za čišćenje dizni, pomoglo je...
međutim sada već mesec dana opet problemi s ler gasom..
Najpre sam očistio IACV, pa otišao kod majstora, očistio UberLauf a i zamenio sam debelo crevo od Uberlaufa do Filtera za vazduh, ono prvo iz 1996 je bilo celo deformisano. Otklonio sam ono bestrzajno gašenje motora kad voziš startno pa naglo mora da digneš nogu s gasa na semaforu... međutim sada su se pojavili drugi problemi, možda i s velikom promenaom temperatura preko dana. Prvo kad se krene u lehru hoće malo da trese, a kasnije kad se postigne radna temperatura onda na pri dužem stajanju na semafor mora da ugasi ako ne držim sasvim malo nogu na gasu.
Inaće motor radi super, dobro prima i nije bučan, ali kao da nema snage na lehr gasu, sinoć mi je ugasio 3 puta kad sam preparkirao u tesnom prostoru.
Probaću ponovo sa rezervnim, malo korišćenim IACV Topran, sumnjam je ovaj prastari fordov IACV već oštećen delomično
( dali je dovolno samo da se proveri OTPOR) ili možda i opruge već nemaju te karakteristike ??
Takođe razmišlam pošto su i svečice već stare da konačno kupim onakve svećice kakve treba, NGK platinske, možda će imati više snage pri istim obrtajima u lehru ???
A razmišljam, ako ne uspe ništa od toga da povežem opet Speedo senzor koji sam otkačio još pre mnogo godina, tada zbog urlanja motora u lehru, ali bi sigurno prvo trebao da kontakte očistim kontakt sprejom...
Situacija će biti složenija jer sam sad napunio 100 oktanski benzin jer sam imao neki benzinski smrad, a navodno ovaj 95 oktanski isparava mnogo...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“