Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
JuriBojka
Poruka: 1
Član foruma od: nedelja, 20. jun 2021. u 11:49h

FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Poruka od JuriBojka » nedelja, 20. jun 2021. u 23:23h

Pozdrav Bojan Sarajevo. Kupio mi je otac Ford Fokus 1,8 tdci 2008 godina, ima problem sa rashladnom tečnošću i ventilatorom. Ventilator se ne pali, kazaljka temperature bude na pola, a izbaci tečnost, ventilator kad upali klimu radi okreće, jedan je ventilator,. Medzutim kad ga potjera uz brdo i sa upaljenim ventilatorom izbaci vodu. Neki majstori kazu da je tremo davać ali ne mogu da ga nadzu, sad je li ima ili nema ovaj motor termo davać? Pipali smo crijeva kad izbaci vodu ne djeluje da ih puše. Čep na boci nije bio kompletan kupio je novi. Ford je bio kod tri majstora. Pomozite.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Poruka od M.M.L. » nedelja, 20. jun 2021. u 23:32h

Gde i zasto izbacuje tecnost u zatvorenom sistemu?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 21. jun 2021. u 09:52h

nema veze termo davač sa tvojim problemom jer pokazuje temperaturu,što kažeš "kazaljka stoji na pola".problem je vazduh u sistemu najverovatnije..u krajnjem slučaju može biti i da je produvao na glavi

amnovakks
Poruka: 78
Član foruma od: petak, 21. jul 2017. u 17:15h

Re: FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Poruka od amnovakks » utorak, 29. jun 2021. u 23:17h

Druže,

Imao sam isti problem. Problem je bio poklopac sa ventilom na boci za rashladnu tečnost. Život mi je zagorčao, jer sam i ja čitao da može biti glava motora.

Kupi polovan čep sa ventilom, stavi i probaj. Košta 5 evra.

Ako želiš da proveriš, zamoli nekog ko ima isti/sličan auto da ti pozajmi čep za jedan krug.

Javi da li si uspeo.

U najgorem slučaju može biti da je u pitanju naprsnuće boce za antifriz.

Srećno!
P. S. Vozim auto pet godina. Nisam siguran da se ikada ventilator upalio kao kod svih drugih automobila. Valjda se pali kada se uključi klima. Temperatura tik do polovine je idealna za njega!
P. S. 2. Ako ti ne izbacuje tečnost iz posude, pogledaj kućište sa termostatom. Kod fokusa 2 je plastično. Uzmi alu-kućište od fokusa 1 i nikad više nećeš imati probleme.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: FORD FOKUS 1,8 TDCI izbacuje rashladnu tečnost.

Poruka od 911s [SK] » sreda, 30. jun 2021. u 03:07h

amnovakks piše:
utorak, 29. jun 2021. u 23:22h
Vozim auto pet godina. Nisam siguran da se ikada ventilator upalio kao kod svih drugih automobila.
Upalio se sigurno mnogo puta ali na prvoj (sporoj) brzini te ga nisi čuo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“