Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pritisak u ekspanzionoj posudi Opel astra j 1.7 cdti 2013 god

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
daki_st
Poruka: 465
Član foruma od: nedelja, 2. mar. 2014. u 16:38h
Lokacija: Beograd

Pritisak u ekspanzionoj posudi Opel astra j 1.7 cdti 2013 god

Poruka od daki_st » petak, 24. maj 2024. u 07:48h

Dobar dan
U poslednjih nedelju dana par puta mi se pojavilo obavestenje da mi je nizak nivo rashladne tecnosti, u tom trenutno naravno auto je bio vruc.
Kad sam otvorio haubu voda je bila dosta ispod minimuma i u posudi su se pojavljivali mehurici.
Ugasio sam auto i otvorio posudu da sipam antifriza da mi ne prokuva auto jer je voda na min. Naravno to je bilo pod pritiskom ali sam srecom otvarao polako i nije izasla voda niti me je para opekla. Kad sam malo odvrnuo cep krenuo je pritisak da se cuje i odmah u tom trenutku su krenuli da izlaze mehurici i da se dize nivo vode koji je dosao opet na max tako da nisam imao potrebe da sipam antifriz.
Sacekao sam jutro da izmermi kad je hladan bio je na max.
Daj dan vozio auto nije javljao da je nizak nivo ali je opet potisnuo malo vodu ispod max-a. Sutra opet ujutru proveravao kakav je nivo kad je hladan i tad je bio skorz gore do prelivnog creva. Otvorio sam cep da izvucem taj visak i vodu nije povukao ostao je na istom mestu.
I onda sam hteo da vidim kakva su creva koja idu u hladnjak, pritisnuo sam ono donje crevo bilo je bas mekano kao da nema vode nego da ima vazduh i u tom trenutku krenuli su opet mehurici u posudi i vratio je vodu na max.
Kupio sam nov cep da probam sa tim ali opet se isto desava.
Napominjem kad je radjen veliki servis da su mi rekli da je radjena glava motora, tacnije da se vidi razlika izmedju bloka i glave da je glava oprana i da izgleda kao nova.
Auto vuce super.
Nema dima, ulje ne trosi, a za vodu ne znam jer mi nivo varira
Opel astra j 1.7 cdti 2013 god
Zamolio bih ako neko ima neki savet odakle da krenem da ne idem odmah na glavu ili blok. Mehanicar kaze da nabija negde kompresiju, kaze ili glava ili blok.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2029
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Pritisak u ekspanzionoj posudi

Poruka od Jozza » petak, 24. maj 2024. u 09:18h

Dobro ti je rekao. Ne znam samo kakav mu je EGR, tj može li i tuda da nabija pritisak, ako je hlađen vodom.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pritisak u ekspanzionoj posudi

Poruka od van » utorak, 28. maj 2024. u 16:48h

Мој ти је савет да не отвараш посуду на прегрејаном мотору , јер чим му испустиш притисак , вода моментално прокључа , даље себи на машту шта све може да се деси .

Avatar korisnika
daki_st
Poruka: 465
Član foruma od: nedelja, 2. mar. 2014. u 16:38h
Lokacija: Beograd

Re: Pritisak u ekspanzionoj posudi

Poruka od daki_st » utorak, 28. maj 2024. u 16:54h

Jedna od pocetnih tacaka je termostat.
Treba sutra da se menja pa javljam

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 476
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: Pritisak u ekspanzionoj posudi

Poruka od pegaz » petak, 31. maj 2024. u 06:57h

Te Astre imaju problema sa posudom za tecnost i cepom na istom. E sad posto vec imas mehurice, najbolje krenuti od termostata odnosno kucista termostata cija dihtung gumica je mozda propala i tu ulazi vazduh.

Tako je meni bilo na zeninoj Astri J ali je ovo cuveni 1.6 benzinac 115hp cija je normalna radna temp oko 105c pa je i rashladni sistem optereceniji nego na tom dizelu. Meni se dizala kolicina tecnosti tako da je sigurnosni ventil u cepu ispustao pritisak i posuda izbacivala vodu. Kad sam menjao varijabilne remenice, skinuo sam i glavu ali dihtung na glavi je bio prilicno dobar ali kuciste termostata nije...

Avatar korisnika
daki_st
Poruka: 465
Član foruma od: nedelja, 2. mar. 2014. u 16:38h
Lokacija: Beograd

Re: Pritisak u ekspanzionoj posudi

Poruka od daki_st » petak, 31. maj 2024. u 07:36h

Zamenjen termostat. Za sada nema mehurica, ne spusta se nivo vode i auto ima drugaciji zvuk kad je na radnoj temperaturi nekako se tise cuje. U nedelju idem za NS tacno da vidimo kakov je stanje, jel smo resili problem. Hvala svima

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“