Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » ponedeljak, 3. jun 2024. u 15:27h

Zdravo svima, vozim jedan relativno ok primerak Focusa 2007 nekoliko godina, auto je sa poznatom istorijom, redovno servisiran i odrzavan. Pri samoj kupovini od rodjaka bio sam upoznat sa tim da je bio automatik i da je nakon sto je menjac crkao isti zamenjen za manuelni. Od tad (6-7 god) auto je u mom vlasnistvu i osim cudnog zvuka skripanja kvacila ako se duze drzi kvacilo pri prvom polasku i zamenjene - servisirane turbine pre godinu dana nikakvih problema nisam imao. Prvi ozbiljniji problem koji mi se pre 2 godine javio bio je tokom leta, greska "steering assist fault", auto se ugasi, ponekad odmah upali a ponekad tek posle 20min. Odlazak 4 puta uzastopno kod poznatog majstora u Temerinu dok nije pronasao problem sa strujom ili nekakvim kabelom kod levog tocka ...

E sad, tacno dve godine nakon toga isti problem ali drugacije manifestovan, sad se auto gasi cim predjem 800 -1100 obrtaja odnosno kada menjam iz prve u drugu, takodje u leru ako turiram lagano do npr.3500 obrtaja sve ok ali ako popustim na 2000 i naglo pritisnem gas auto ugasi.

Auto sam odvezao do majstora, jedva, ako cim krenem uspem da prebacim u drugu pa i trecu, pri malim obrtajima (skoro iz starta prva, druga, treca) i pod malim gasom on nekako ide. Nema lampica, nema gresaka, nema upozorenja ... jednostavno ako stisnem jaci gas on ugasi, opet ista stvar, ako ga nakon toga isforsiram sa paljenjem pa jacim gasom a onda sledi gasenje onda nece dalje da upali, tek posle 3-4min.

Ranije je volan nakon paljenja bio krut, auto bi tresao, sad to nije problem ...

Majstor posle 2 dana kaze ne mogu da pronadjem kvar, dva problema vidi, jedan sa gorivom nesto ali ne zna sta, drugi sumnja na struju ...

Citao sam forum i o greskama sa senzorima bregaste, sa tecnoscu servo volana, na stranim forumima cak i neki problemi sa sirenom ... sve sto sam mogao da promenim jesam, ali ja sam laik, i oko toga nista ne razumem, ovaj majstor je digao ruke posle dva dana i sad nemam ideju sta dalje da radim.

Auto ne bih da menjam jos neko vreme a i zaista me je dobro sluzio ... NS je u pitanju pa mi je svako dobronameran savet, preporuka potreban cim pre. Hvala

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4610
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 3. jun 2024. u 16:08h

Ovako po opisu nemam ideju šta bi moglo biti, najbolje bi bilo isčitati greške dijagnostikom, nešto mora pokazati

Od servisa za preprouku u Novom Sadu imaš Maksima i Ljubu Power

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » ponedeljak, 3. jun 2024. u 16:14h

Majstor (ne bih da imenujem) mi je i usmeno rekao da su greske vezane za gorivo ...ali razumem da vam to nista ne znaci.
Da li mi mozete reci, moze li biti problem sa muljem u rezervoaru, ne vozim cesto auto, poslednji put sam sipao gorivo pre oko mesec dana ... mada auto obicno trokira kad nema goriva, ovde to nije slucaj ... Zakazao sam sutra kod novog majstora pa cemo videti sta ce on da kaze.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8238
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od FM III » ponedeljak, 3. jun 2024. u 17:23h

Ajde dovrši i svoje predstavljanje: viewtopic.php?f=5&t=39631&p=668090#p668090 kako bi mogao da nastaviš sa radom na forumu.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » ponedeljak, 3. jun 2024. u 18:25h

Izvinjavam se, smatrao sam da je dovoljno predstaviti vozilo i ljubav prema Fordovim vozilima, ne razumem bas zasto je i kome bitno moje ime s'obzirom da svi imamo nick, ali ok, dopunio sam profil, nadam se da je sad ok.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4610
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 3. jun 2024. u 22:12h

Ne verujem da to što auto dugo stoji može biti problem. Ako sutra ideš kod majstora islikajs ve kodove grešaka

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » sreda, 5. jun 2024. u 09:16h

Auto je do sad prosao 2 poznata majstora u NS. Drugi majstor takodje nije uspeo da resi problem, salje me kod bosiste da pregledaju regulator pritiska ili nesto negde sa strujom. Greska koja se vidi je problem u protoku goriva, tacan naziv jedino mogu da pitam pa da vam posaljem. Auto vozim po celom gradu 20kmh ...bas imam veliki problem
EDIT: u pitanju je 1.6 a ne 2.0 kako sam napisao, to je Pezoov motor ...

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4610
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 5. jun 2024. u 10:44h

Ako već nisi javi se u jedan od dva servisa koji sam ti preporučio

To što je "problem u protoku goriva" može biti svašta - filter, pumpa, dizne, regulator pritiska... Kada je menjan fikter goriva i znate li koji je stavljen

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » sreda, 5. jun 2024. u 11:14h

Javio sam se :clap: i problem nije resen, auto je trenutno kod treceg majstora. Sto se filtera tice prosle godine je radjen mali servis, presao sam cc 9000km, a ne znam ciji je. Sumnjaju i na regulator pritiska, posto su pregeldali filter i produvali gq, savetuju bosistu da pregleda struju ili regulator pritiska... :ozid:

Da li mozda znate, posto je to Peuegeot motor, moze li biti problem sa nekim sitom, filterom u bos pumpi, ispricao sam problem prijatelju koji je pre nekoliko meseci imao isti problem na kombiju sa Peugeot motorom i njemu je majstor ovaj problem resii zamenom tog filtera? Ne bih da "ucim" sad majstora sta da proveri ali me zanima jel taj filter postoji i na ovom motoru?

nidzolino
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 3. jun 2024. u 14:59h

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od nidzolino » utorak, 11. jun 2024. u 17:10h

Evo dobrih vesti, nakon nekoliko setnji i slepanja, auto sam odvezao kod majstora Ljube Ford Power i to uz toplu preporuku Danijela (clana foruma). Dugujem veliku zahvalnost Danijelu jer se istinski potrudio da mi pomogne. Zahvalnost naravno ide pre svega Ljubi, coveku koji me je primio iako je imao 3 auta u radionici, saslusao i obecao da ce pregledati auto u istom danu. Problem nije mogao da nadje odmah, auto je ostao tokom vikenda, posvetio se maksimalno problemu i danas me je obavestio da je problem resen. U pitanju je bio regulator pritiska ali uz to i instalacija, pokidani ili pojedeni kablovi senzora ili fuserajski radovi (u sta sam siguran) majstora iz Temerina koji je istu stvar "resavao" pre godinu ipo dana. Taj "poznati" majstor iz Temerina, ostavio je na mene los utisak i onda, moj savet je da ga zaobidjete... Druge majstore necu navoditi, nije cilj foruma pljuvanje ili negativni komentari, svako ima svoj nacin rada.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8238
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od FM III » utorak, 11. jun 2024. u 21:04h

Važno je da se problem rešio i podelio to sa nama (možda nekom pomogne), naravno pohvale članovima Danijelu i majstor Ljubi.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 38
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od denixns » utorak, 11. jun 2024. u 23:12h

nidzolino piše:
utorak, 11. jun 2024. u 17:10h
Evo dobrih vesti, nakon nekoliko setnji i slepanja, auto sam odvezao kod majstora Ljube Ford Power i to uz toplu preporuku Danijela (clana foruma). Dugujem veliku zahvalnost Danijelu jer se istinski potrudio da mi pomogne. Zahvalnost naravno ide pre svega Ljubi, coveku koji me je primio iako je imao 3 auta u radionici, saslusao i obecao da ce pregledati auto u istom danu. Problem nije mogao da nadje odmah, auto je ostao tokom vikenda, posvetio se maksimalno problemu i danas me je obavestio da je problem resen. U pitanju je bio regulator pritiska ali uz to i instalacija, pokidani ili pojedeni kablovi senzora ili fuserajski radovi (u sta sam siguran) majstora iz Temerina koji je istu stvar "resavao" pre godinu ipo dana. Taj "poznati" majstor iz Temerina, ostavio je na mene los utisak i onda, moj savet je da ga zaobidjete... Druge majstore necu navoditi, nije cilj foruma pljuvanje ili negativni komentari, svako ima svoj nacin rada.
Ti poznati majstori uopšte ne zaslužuju vise da budu hvaljeni, jer su i mene pustili niz vodu, da urade mali servis mogu ali je diskutabilno da li ce vam zameniti filter goriva, slace vas kod bosiste za to. Drago mi je da je rešen problem druže, sve najbolje. Ljuba je za Novi Sad i to je to

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4610
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 12. jun 2024. u 21:22h

Nedeljkovic piše: Od servisa za preprouku u Novom Sadu imaš Maksima i Ljubu Power
Nedeljkovic piše:Ako već nisi javi se u jedan od dva servisa koji sam ti preporučio
nidzolino piše:Javio sam se :clap: i problem nije resen, auto je trenutno kod treceg majstora.
Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 38
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Focus 2.0 dizel gasenje, steering assist fault

Poruka od denixns » četvrtak, 13. jun 2024. u 03:45h

Nedeljkovic piše:
sreda, 12. jun 2024. u 21:22h
Nedeljkovic piše: Od servisa za preprouku u Novom Sadu imaš Maksima i Ljubu Power
Nedeljkovic piše:Ako već nisi javi se u jedan od dva servisa koji sam ti preporučio
nidzolino piše:Javio sam se :clap: i problem nije resen, auto je trenutno kod treceg majstora.
Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
Moracu da se nadovezem ovde, vise ne preporucujem Maksim servis za ozbiljne stvari, kada nekom date kao ja ogromnu svotu novca i prvi uvezen auto u nasu zemlju uzmu da "srede" i rade generalku i uzmu tu lepe pare i onda dodje problem neki, vise nece da rade, sta dalje pricati o njima.

Uvek je neki osecaj da se nešto krije, ne mogu Vam opisati. U mom slucaju samo mi pratite postove 2 puta gumica na dovodu goriva puca, pa fals vazduh.

Kad je generalna nije problem da se čačkaju i dizne i sve ostalo, a kad nije, ni filter goriva se ne uzima. Barem je tako bilo u mom slučaju.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“