Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

neće da vergla , fiesta mk4

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » nedelja, 26. jul 2020. u 10:40h

On treba da ima EEC-V
Imobilajzer je integrisan u PCM kod benzinca. Kod dizela je zaseban.

Nikako mi nije jasno zasto uopste pominjete anlaser, kada simptomi uopste ne ukazuju na problem sa njim.

Da vidimo simptome:
1. Auto ne vergla
2. Ne radi pumpa goriva
3. Ne moze da se upali na gurku (logicno, zbog tacke 2)
4. Lampica imobilajzera uopste ne svetli.

Sam anlaser i u uopste bilo sta vezano sa njim (osigurac, relej, veze...) bi mogao da bude problem jedino kad ne bi postojale stavke 2, 3 i 4.

Sta je zajednicka tacka za sve 4 stavke?
PCM odnosno imobilajzer u njemu.

Verovatnoca da istovremeno otkazu anlaser, pumpa i lampica je uzasno mala.
Daleko je verovatnije da je u problemu ono sto upravlja sa sve tri stvari, a to je PCM.

Prva stvar... da li PCM uopste dobija napajanje?
Provera:
1. Osiguraci koji ga napajaju
2. Veze od osiguraca do PCM-a.

Ako napajanje dolazi na PCM, onda je najverovatnije sam PCM u problemu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9002
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od van » nedelja, 26. jul 2020. u 11:08h

Нема шансе да је ECC V , јер мондеи и ескорти сам зетек моторима то годиште нису имали ECC V.
Ја сам написа прост начин да се открије да ли рачунар је одрадио стартну секвенцу , да ли је пустио струју ка дизнама и бобини .
Прaвио сам и жичио више инсталација за ECC IV рачунаре , и свака је радила на без имобилајзера , а на дијаграму она је био нацртан као спољна јединица . И сви кључеви су имали на себи чип, а рачунар је радио без кључа . Почевши од моје супер 7це са RS2000 мотором , до разних зетека у свему и свачему .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » nedelja, 26. jul 2020. u 11:14h

ECAT po njegovom broju sasije daje EEC-V.
Engine Control - Eec V, Exchange Part (New For Old), Module LPE 107, Non Calibrated
From: 15-08-1995 To: 15-01-1997 HCS 1.3 EFI, With Engine Immobiliser

Postoje i verzije bez imobilajzera (isto EEC-V), ali ako vec ima lampicu i ona je radila, onda ima i imobilajzer.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 26. jul 2020. u 18:04h

I da je EEC-4 od 96te ima integrisan imobilajzer u kompjuteru i naravno da nema Boga da ga upališ ako nemaš ne samo adekvatan čip u ključu nego i adekvatan čitač koji stoji oko brave.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9002
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od van » ponedeljak, 27. jul 2020. u 09:35h

Нека да контакт па нека види да ли је рачунар попалио релеје и пустио струју око мотора . Средњи пин од бобине мора да буде под напоном , као и на џеку од дизни . Ако нема напона ту , нема шансе да упали . Нека то проведи прво , јер то може са пробном лампон да се одради .

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » petak, 7. avg. 2020. u 08:24h

hvala na angažovanju...sonoć sam se vratio iz Ohrida, stavio opet ACU na punjenje, danas ću ispitivati osigurače ako ne bude kiše.
Nego drugo sam primetio, kod mene na onoj slici sa osiguračima, ima u postu ne strani 1, ima 4 osigurača horizontalno, od 15,10,10 i 3A a u KNJIZI ih NEMA ??

Počeću od osigurača broj F28 i F32, od 15A i 3A...
problem je rešen , bar delimično,i ipak ću svratiti do iskusnog autoelektričara...osigurač F28 od 15A je izgoreo. Stavili drugi, Zasvetlila je i LAMPICA kod sata, zaverglao i upalio.
Međutim buni me što kad sam ponovo dao kontakt ne svetli ta Lampica, ali ipak motor startuje i vozi... možda ima i nešto drugo, proveriću, ali sad je druga priča, ići ću autom, ne šlep služba

P.S. ona 4 horizontalna osigurača, a što nema u knjizi , su REZERVNI osigurači

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » petak, 7. avg. 2020. u 11:32h

Jel si vadio kljuc iz brave u medjuvremenu?
Ne secam se bas tacno, al bese ima neko vreme od trenutka kad ugasis auto i izvuces kljuc pa dok imobilajzer zapocne "novi krug", to jest kad pocne povremeno da blinka lampica.

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » petak, 7. avg. 2020. u 14:44h

da, treba da prđe neko vreme, neki put je kraće neki put duže, međutim i da ne trepće sijalica do sata vergla i pali bez problema...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » petak, 7. avg. 2020. u 14:50h

U svakom slucaju idi kod elektricara.
Osiguraci ne pregorevaju "iz cista mira", vec zato sto postoji neki problem.
Da li je neka zica ostecena, dal je nesto slozenije... ne moze se znati dok se fizicki ne pregleda, ali sad bar znas sta i gde da trazis.
Da te ne ostavi negde gde ne treba.

Ne mogu vise da se setim, moguce je da blinkanje pocne tek nakon sto zakljucas auto ili tako nesto ...

Ustvari...
Sijalica treba da trepce tek kad skines auto sa kontakta, prodje neko vreme, eventualno da se zakljuca. Tada trepce sporo, i to je normalan rezim koji kaze da je imobilajzer aktivan, i da ne mozes da pokrenes auto bez odgovarajuceg uprogramiranog kljuca.
Kad ubacis kljuc i das kontakt, treba da neko kratko vreme gori konstantno (sekund.. dva), i onda se ugasi. Kljuc je prepoznat, sve je kako treba, auto pali, radi, ide...
Ako tada pocne da brzo trepce, to znaci da imobilajzer ima neki probem.
Ako se nikako ne pali, znaci da je imobilajzer full u problemu :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » nedelja, 9. avg. 2020. u 00:06h

hvala na savetima..momentalno je velika gužva po servisima jer su na odmoru...auto za sada dobro radi, a i ne koristim ga za neke velike relacije... sumnjam da je osugurač od 15A izgoreo možda zbog benzinske pumpe, jer je auto star 24 godine...imam osigurače i štipaljku u autu..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » nedelja, 9. avg. 2020. u 08:50h

Bre... zakacio si se za tu pumpu... sta ti je skrivila? :)

Taj osigurac nema veze sa benzinskom pumpom (ima samo posredno).
Preko njega ne ide napajanje pumpe, tako da ne moze pumpa da bude uzrok njegovog pregorevanja.

Pumpa ne radi kada on pregori, ali zato sto joj PCM ne pusti struju, posto taj osiguac napaja imobilajzer u njemu.
Ako imobilajzer ne kaze "pusti struju", relej pumpe ne dobije pobudu, pumpa ne radi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » nedelja, 9. avg. 2020. u 17:56h

da, čitam, engine menagment... međutim autoelektričar neće tu ništa moći jer ne verujem da imaju za ove stare fieste test program... može samo da proveri spojeve, kontakte osigurača..
jedno pitanje, dali posredno, preko svečica i bombine može da nastane problem ??... primetio sam da je iz poklopca ventila ulje išlo na krajnju levu svečicu , oko pocelana ..., a svečice su u RUPI ... nije velii trošak a i vreme je ionako da se taj pluteni dihtung zameni...

danas sam vozio dobru relaciju, možda 30km, nije bilo nikakvih problema, a gazio sam fiestu, čak nijednom nije ni ugasilo, ono bešumno gašenje kad naglo staneš na crveno svetlo a voziš sa otkačenim Spedy sensorom...
raspitaću se, nije samo da ne dajem pare badava, nego da ne gubim vreme da se neko obućava, a ne zna probleme...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » nedelja, 9. avg. 2020. u 19:20h

Nema test programa koji ce da otkrije gde se nalazi ogoljena zica koja je slucajno dotakla na masu :)
A tvoj problem se svodi na nesto takvo, ili jako slicno.

Treba ti neko ko je picajzla, i ko se nece libiti da ti kaze: ako potrosim 10 sati da nadjem gde je zez, to ce te kostati 10Xmoj radni sat. Uzmi ili ostavi. Al nemoj da me zoves u tri po ponoci, ako ti je auto stao dok si se vracao sa svalerkom sa Šare, i kako stavis nov odsigurac F28, on izgori. :)

E tad ce da te kosta grdno :)

Ne moze posredno.
PCM je "zasticen ko beli medved", to jest, neki indzilir koji je to projektovao je vodio racuna da od PCM-a idu samo signalne komande, a da sve visoke struje preuzimaju releji ili drugi moduli.
Tako npr, PCM samo prekida struju na primaru bobine (struja na bobini je mala, napon je visok ali samo na sekundaru), i ima zastitno kolo od kratkog spoja na tom vodu, a sama svecica, tj 15000V koji dolaze na nju su u kolu sekundara bobine, i galvanski su odvojeni od primara.
Ako probije sekundar (bilo kako, interno ili na primar), nema ni visokog napona, PCM bas briga sto se tamo dalje nista ne desava...
Potreban je ozbiljan propust u projektovanju, da bi PCM stradao zbog neispravnosti neke eksterne komponenete. A za ovih 24 godine... takav bi se pokazao :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 17. avg. 2020. u 21:35h

hvala na savetima, ali niti koristim fiestu van grada, niti bi neko istraživao problem, kod nas majstori biraju i popravljaju samo novije automobile i samo šablonske stvari...
Oko struje usput da pitam :
čitao sam na forumu, neko je napisao da mu je crkla bombina na nekom fordu jer mu je ulje iz poklopca teklo u rupu oko svečice ??? dali umesto bombine može da strada i osigurač F28 ??? a imao sam oko svečice br1, levo na kraju, veliki sloj bitumeniziranog ulja...
Drugo što bi moglo da bude, je da Speedo senzor koji je bio otkačen godinama, a počeo sam povremeno da ga uštekavam prošle zime i proletos, a sad ga nisam držao dovoljno odvojen nego samo mmalo izvučen, ( da bi se lakše uštekao ako treba) , možda uradio neko iskrenje ??
sad sam ga propisno odštekao...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » utorak, 18. avg. 2020. u 05:14h

Nije bomBina nego bobina :)
Ne moze da strada osigurac F28 od toga.
VSS nema nikakve veze sa tim.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » petak, 16. okt. 2020. u 22:26h

mbole piše:
nedelja, 9. avg. 2020. u 19:20h
Nema test programa koji ce da otkrije gde se nalazi ogoljena zica koja je slucajno dotakla na masu :)
A tvoj problem se svodi na nesto takvo, ili jako slicno.

Treba ti neko ko je picajzla, i ko se nece libiti da ti kaze: ako potrosim 10 sati da nadjem gde je zez, to ce te kostati 10Xmoj radni sat. Uzmi ili ostavi. Al nemoj da me zoves u tri po ponoci, ako ti je auto stao dok si se vracao sa svalerkom sa Šare, i kako stavis nov odsigurac F28, on izgori. :)

E tad ce da te kosta grdno :)

Ne moze posredno.
PCM je "zasticen ko beli medved", to jest, neki indzilir koji je to projektovao je vodio racuna da od PCM-a idu samo signalne komande, a da sve visoke struje preuzimaju releji ili drugi moduli.
Tako npr, PCM samo prekida struju na primaru bobine (struja na bobini je mala, napon je visok ali samo na sekundaru), i ima zastitno kolo od kratkog spoja na tom vodu, a sama svecica, tj 15000V koji dolaze na nju su u kolu sekundara bobine, i galvanski su odvojeni od primara.
Ako probije sekundar (bilo kako, interno ili na primar), nema ni visokog napona, PCM bas briga sto se tamo dalje nista ne desava...
Potreban je ozbiljan propust u projektovanju, da bi PCM stradao zbog neispravnosti neke eksterne komponenete. A za ovih 24 godine... takav bi se pokazao :)
opet crkao F28 osigurač, ali nisam stigao da proverim i ostale jer je počela kiša a unuka sam uzimao iz škole... sutra ću da proverim i ostale, ako su svi ok onda bi Rele izvadio i proveravao i tražio drugo...
Ja sam u stvari imao zakazan termin još pre 2 meseca u servisu za elektroniku, ali mi iskrsla neka glupost i propao mi termin. Kasnije sam prošao kod jednog autoelektričara, on je rekao da vozim a ako opet rikne osigurač da će on da proveri Rele.... ali sad da stignem do njega ( ako ne bude do osigurača) treba šlep služba a to je možda i skuplje od polovnog Releja...videću sutra, nije hitno, desilo mi se na parkingu, ali sad u vožnji...

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » subota, 17. okt. 2020. u 13:15h

osigurač F28 od 15A SADA crkava pri prvom kontaktu a ne upali se uopšte crvena lampica, a F32 od 3A i svi drugi osigurači su OK.
Ima 2 privatna lokalca, jedan inače radi i ključeve za kodirano paljenje , tvrdi da je riknuo CPU, ali da prvo mora da došlepam auto da vidi da mi kaže kolko će da košta, a drugi sada u momentu nema terenskog čoveka, videću se lično u ponedeljak sa ovim drugim kako ćemo, gužve su po servisima...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » subota, 17. okt. 2020. u 15:44h

90% da je neka od zica izmedju tog osiguraca i PCM-a ili davaca (transiver modula) na bravi u kontaktu sa masom.
Takvo ponasanje, da povremeno ispali osigurac, pa onda u jednom trenutku stalno... upravo na to najvise lici.

Proveri prvo zicu koja dolazi na pin 1 kalema (trebalo bi da je zuto/zelena). Raskaci konektor sa kalema, pa meri otpor prema masi.
Moguce je i da je sam tranisver modul u problemu.

Druga zica sa tog osiguraca, treba da je ljubicasto/bela, ide na PCM, pinove 37 i 57
Ona ima i splajs negde na dnu levog A stuba.

Isto... otkacis konektor sa PCM-a pa meris otpor izmedju nekog od ta dva pina i mase. Prvo naravno otkacis aku.

Pri svemu tome, nazalost, imas sve sanse da kako budes skidao plastike i raskacinjao konektore, nesto se pomeri i zica prestane da bude u kratkom spoju. Sve proradi... do sledece igranke.

Naravno, nije apsolutno nemoguce i da je nesto zveknulo, ali to nije bas tako cesta pojava, a i uvek je bolje poceti od jeftinijeg kvara :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » subota, 17. okt. 2020. u 16:04h

hvala na savetu, ići ću najpre da se dogovorim, ne bi hteo da se bildaju troškovi, auto je prestar.. a inaće baš sam radio pre 10 dana tehnički pregled, nikakav problem. čak ni za gasove a za koje smo prošle godine imali *ajebancije, pa su turirali dok se nije smanjio koefiijent koji mere, sada ništa od toga.....

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » nedelja, 18. okt. 2020. u 21:25h

mbole piše:
subota, 17. okt. 2020. u 15:44h
90% da je neka od zica izmedju tog osiguraca i PCM-a ili davaca (transiver modula) na bravi u kontaktu sa masom.
Takvo ponasanje, da povremeno ispali osigurac, pa onda u jednom trenutku stalno... upravo na to najvise lici.

Proveri prvo zicu koja dolazi na pin 1 kalema (trebalo bi da je zuto/zelena). Raskaci konektor sa kalema, pa meri otpor prema masi.
Moguce je i da je sam tranisver modul u problemu.

Druga zica sa tog osiguraca, treba da je ljubicasto/bela, ide na PCM, pinove 37 i 57
Ona ima i splajs negde na dnu levog A stuba.

Isto... otkacis konektor sa PCM-a pa meris otpor izmedju nekog od ta dva pina i mase. Prvo naravno otkacis aku.

Pri svemu tome, nazalost, imas sve sanse da kako budes skidao plastike i raskacinjao konektore, nesto se pomeri i zica prestane da bude u kratkom spoju. Sve proradi... do sledece igranke.

Naravno, nije apsolutno nemoguce i da je nesto zveknulo, ali to nije bas tako cesta pojava, a i uvek je bolje poceti od jeftinijeg kvara :)
jel ovaj transiver modul dolazi sa kontakt bravom, ima jedan kod nas prodaje neke zamenske, ali nove kontakt brave
ОЕ Код:96FGA22050CGIGN, po 7 eur komplet s ključevima, ili je taj transiver modul neki drugi deo ???

Da tražim ovako nešto, samo ovde, transport preko ebay je skup..
https://www.ebay.co.uk/itm/Ignition-swi ... 3668367484

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. okt. 2020. u 00:49h

Nije to. To je sama brava (elektricni deo).
Transiver modul ima drugaciji konektor sa samo 4 kontakta (svi su popunjeni)
Treba da izgleda ovako:
https://dalys.lt/en/autoparts/ford/fies ... er/5122367

kataloski broj: 96AP-15607-AB

Koliko znam, ne dolazi sa bravom.
Ali... jel si ustanovio da je on u problemu, ili menjas "metodom uzaludnih pokusaja"?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 19. okt. 2020. u 09:12h

Jel ovaj immobilizer ima funkciju da zakluča Volan, t.j ako RIKNE volan je zaklučan ??? kod mene nije zaključan sada ..

A oko Delova, samo šlepanje može biti uzaludno ako nemam delove ili bar da znam gde ih ima, jer i nemaju svi majstori uslova da auto stoji i čeka delove, a i onaj koji ima uslova za stajanje auta naplatiće to više od delova....
tvrdi mi drugar koji ima iskustva sa klasičnim kolima da i električni deo brave može da napravi SPOJ...
aku je otkačen još u petak, a danas ću da proverim na licu mesta dali ima stalno spoj sa masom, kad se da kontakt ili kad se pokuša verglanje.. a i raspitaću se i za immobilizer a i za električni deo brave..
ne ebay ima ali sada je naša pošta u autu

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. okt. 2020. u 09:22h

Tesko da neispravan elektricni deo brave moze da napravi spoj u tom kolu.
Oni su samo fizicki jedan pored drugog.
Elektricno, sa strane napajanja, brava pusta struju na osigurac F28. Ali da bi on izgoreo, mora da ima kontakt sa masom na drugoj strani, to jest prema autu. A tamo brave nema.
Imobilajzer je daleko od "klasicnog auta" :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 608
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 19. okt. 2020. u 10:18h

pitao sam u ovlešćenom, immobilizer IMA ali je 300 eur... na ebay je iz Litvanije 17& +25& postarina, negde oko 50 eur
Slika
..
električna brava je jeftinija, oko 20 eur i to iz UK..
https://www.ebay.co.uk/itm/For-FORD-ESC ... wOMnOIYTEI
ali kažeš da nije do nje..

stvar je u tome da smo mi ovde malo tržište, posebno za ford, ali i za druge starije automobile, nema ni delova ni iskusnih majstora...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14490
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: neće da vergla , fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. okt. 2020. u 12:22h

Ja i dalje tipujem na zice :)

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“