Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

pomoc oko kvacila

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

rakun
Poruka: 26
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 15:47h

pomoc oko kvacila

Poruka od rakun » petak, 11. nov. 2011. u 16:26h

posto sam kupio polovan fokus pokusavam da ga dovedem u red a nemam bas iskustva sa fordovima,evo o cemu se radi,naime pri kretanju kvacilo odvaja pri samom vrhu,tako da mi to smeta u nekim situacijama osobiti na lezecim policajcima u gradu,inace lijepo se salta i bas je meko kvacilo,imali mogucnosti da se ono malo spusti

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od totti » petak, 11. nov. 2011. u 18:04h

Nema tu stelovanja (spustanja) i nema mnogo mudrosti - kvacilo ti je pri kraju, tj pred zamenom. Ali pazljivim odnosom i nacinom voznje moze ti potrajati jako dugo. I ja sam uzeo auto sa "visokim" kvacilom koje hvata skroz na vrhu, ali evo presao sam sa takvim 27.000 km, i dalje je isto kao kad sam ga uzeo...
Slika

rakun
Poruka: 26
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 15:47h

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od rakun » petak, 11. nov. 2011. u 19:05h

hvala na savjetu,pokusacu tako kao sto kazes,a kad se mijenja moze li se samo zamijenit lamela ili mora sve sa zamajcom i ostalim zajebancijama

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od totti » petak, 11. nov. 2011. u 19:11h

Kad dodje vreme za zamenu i ako nameravas da vozis taj auto neko duze vreme - zamenis sve i miran si...
Za sada ga "cuvaj" sto vise mozes - ne drzi nogu na kvacilu tokom voznje, kad cekas na semaforu izbaci iz brzine i pusti kvacilo, ne potpisuj ga, zbog zamajca izbegavaj nagla ubrzanja iz nizih obrtaja itd...
Slika

rakun
Poruka: 26
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 15:47h

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od rakun » petak, 11. nov. 2011. u 19:43h

ok,moram pazit, mada kad dugo vozis bmw tesko se naviknut na takve stvari,ali sve u svoje vrijeme,bmw 12 litara trosi ovaj 6,reg bmw 600 eura ovome 300,koliko para toliko muzike :)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » petak, 11. nov. 2011. u 23:43h

totti piše:kad cekas na semaforu izbaci iz brzine i pusti kvacilo
Ovo ne utice na trosenje lamele.
Utice na vek druk lezaja.
Kada je kvacilo pritisnuto, lamela uopste nije u kontaktu ni sa zamajcem ni sa korpom, vec "lebdi" izmedju njih.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od totti » subota, 12. nov. 2011. u 08:36h

thumbsuph , nisam mislio samo na cuvanje lamele...
Slika

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od sasa_f1 » subota, 12. nov. 2011. u 23:20h

Takvo je i moje kvacilo bilo kad sam uzeo,ali su se posle 5-6 meseci pojavile neke stvarcice za koje nisam mogao da zmurim. Do duse,ja moje kvacilo nisam stedeo,bas zato sto sam znao da mi uskoro sledi zamena seta. Mogao sam da predjem jos sigurno 10 hiljada,ali nisam hteo da se igram sa tim. Ako te ne mrzi pogledaj ovu temu(jedan od duzih postova pri kraju).
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 69#p144769

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » utorak, 15. nov. 2011. u 10:34h

da ne otvaram novu temu, fiesta mk4, 1996 ...menjao sam pre 18 meseci set, kupio sam Luk, a hidraulični druk lager je bio neke druge marke. nemam primedbi dosada, ali u zadnje vreme čujem pri pritiskanju pedale neki pisak, ne uvek ali često. Sumnjam na glavni cilindar kuplunga, nema još tečenja glicerina, ali hteo bi unapred da se pripremim, a i kao da mi je mekša pedala kočnice dok nedam gas, t.j. kao da je oslabio servo kočnica.
e sada ima 2 tipa, ford 1073706 http://www.oscaro.com/emetteur-d-embray ... 1957-234-p i
Ford 1038217 http://www.oscaro.com/emetteur-d-embray ... 1956-234-p

Kako da utvrdim koji je za mene, dali može da se vidi na cilindru neki broj, iz slika mi nije jasna razlika...??

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » utorak, 15. nov. 2011. u 14:04h

Odes u radnju koja ima eCat, i oni ti na osnovu broj sasije procitaju koji je za tebe.
Ili posaljes VIN nekome od nas koji ga imaju pa ti mi procitamo, ili skines eCat sa neta, instaliras...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » utorak, 15. nov. 2011. u 15:15h

hvala unapred... kod nas samo ovlašćeni ima eCat, ali u 99% slučajeva je sa morskim cenama ili nema delove za starije automobile

VIN broj (identifikacijski broj vozila): WF0AXXGAJATD67318
prema ruskom web sajtu http://autopartmaster.com/en/?action=ca ... od=1045108
za mene bi bilo :
1017582 Master Cylinder Assy from 15/8/1995 to 15/10/1996

imače prema http://www.oscaro.com/emetteur-d-embray ... 1956-234-p ide isti tip za
OEM 1017582 - 1038217 - 1045108 -
samo je za fiestu from 15/9/1998
FORD OEM : 1073706

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » sreda, 16. nov. 2011. u 00:42h

Tvoj je 1017582
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » sreda, 16. nov. 2011. u 11:25h

hvala mnogo na inf., idem danas da na kanalu ili dizalici majstor vidi jeli zvuk od pumpe ili možda neki mehanički deo... a našao sam već dosta ponuda i ford i LPR i neka talijanska ... izgleda da se ovo menja čim dućani drže...
Poslednja izmena: dimges, na dan utorak, 10. jan. 2012. u 16:36h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » sreda, 16. nov. 2011. u 12:31h

Sraf treba da je: 1454117
Podloska: 1454118

Nazalost nigde ne pisu dimenzije srafa.

Ovaj broj koji si naveo je od Duratec 2.5 motora koji je isao u Cuguara i Mondea a ti imas HCS 1.3 EFI
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » utorak, 10. jan. 2012. u 16:53h

mbole piše:Tvoj je 1017582
već sam pisao u drugom sličnom topicu, zamenio sam pumpu za kvačilo, kupio sam neku S & B ..96FB7A543AD ... 1038217, za 35 eur.

A na fabričkoj su ovi brojevi :
OEM ... ford usa 96FB7A543AD ford 1038217
INA Germany F225251.2
PA66 GF35


Ovlašćeni nema, a kod njih je 85 eur. Kod nas ima još i LPR po ceni od 45 eur i Luk po 55 eur, ali mislim da su i te isto osrednjeg kvaliteta. Javio sam se kod uvoznika Ate dali imaju Ate 24 2419-17342.3 /030126. Nemaju a on mi predložio da pokušam da rasturim staru pumpu i kod njih kupim original Atr gumice fi19.05, po uzorku, t.j. da repariram originalnu pumpu.
Dali je neko to radio, reparacija plastične kuplung pumpe ??
... mislim repariraću je ako gumice nisu skuplje od 3-5 eura, samo neznam dali je tamo osigurač ili su pertlovane, za jednokratnu upotrebu. A probaćemo da je rasturimo, više nema funkciju.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » utorak, 10. jan. 2012. u 22:34h

Taj broj koji pise na cilindru je isao na modele 1996-1997. Na modele 1995-1996 je isao 1017582.
Kod forda je obicno 8 mesec prelomni, a tvoja je 7, a i fordov katalog prema tvom broju sasije daje ovu 1017582
Ono sto jos pise je da su zamene jedan-na-jedan: 1004714 i 1014817

Moguce je da je nekada ranije zamenjen.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » sreda, 11. jan. 2012. u 09:18h

mbole piše:Taj broj koji pise na cilindru je isao na modele 1996-1997. Na modele 1995-1996 je isao 1017582.
Kod forda je obicno 8 mesec prelomni, a tvoja je 7, a i fordov katalog prema tvom broju sasije daje ovu 1017582
Ono sto jos pise je da su zamene jedan-na-jedan: 1004714 i 1014817

Moguce je da je nekada ranije zamenjen.
Neznam, auto sam kupio 2002, 69.000km, imao je saobracajku 2001. Baš ću da pitam u ovlašćenom, cisto me zanima. Nego ja ne vidim nikakvu spoljnu razliku između 1017582 i 1038217 ... slicna situacija je bila s diskom, kad mi je pukao fabrički disk od 10mm, u ovlašćenom su tvrdili da te brojeve na njemu nemaju u dokumentaciji ... posle sam kontaktirao zastupnika iz Zagreba i potvrdio mi je da su diskovi originalni, t.j. naš pretstavnik nema brojeve prve ugradnje negoo samo ono što momentalno ford preporučuje za taj auto, mada me i to buni jer nekad kažu da za aute starije od 7 goidina nemaju ni delove pa ni informacije...

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » petak, 13. jan. 2012. u 09:13h

da ne otvaram novi Topic, ovde bi pitao. Znači konsultovao se , te plastične pumpe se NE repariraju, samo metalne. Fiesta ima samo ovaj master cilindar, a slejv cilindar je ugrađen s druk lagerom.
Ono što me zanima, dali postoji metodologija održavanja, u smislu metod ispuštanja vazduha, kako za hidraulični kuplung, tako i za kočnice, budući da su sistemi povezani.
Isto tako zanima me dali i master kočioni cilindar ima uticaja na rad hidrauličnog kuplunga i obratno. N.pr., još pre nego što je ova pumpa za kuplung riknula, primetio sam neke promene na pedali kočnice, t.j. povremeno je pedala postajala tvrda sama od sebe, ako je auto stajao na parkingu ugašen, znači ne ono da držiš kočnicu a auto ugašen.
Usput, na koliko se menja master kočioni cilindar, auto je 15.5g star, 130000km, najmanje 75% gradske vožnje ?? Na tehničkom pre 3 meseca su rekli da je sve OK, ali njima ne verujem.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » subota, 14. jan. 2012. u 03:52h

Koliko znam jedina povezanost kocionog i sistema kuplunga je da dele isti rezervoar AT ulja.
Daklem izuzev u slucaju da neki od ta dva sistema pusta ulje, pa ostanes bez njega, ta dva sistema nemaju nikakvog uticaja jedan na drugi.

Po pravilu, kocioni sistem se pretresa svake dve godine (zamena AT ulja), samo sto to ovde ne znam dal neko radi. Ako se dobro secam, takodje "by the book" svake dve zamene ulja se menjaju creva i cevi. Cilindri mislim da nemaju propisan "rok trajanja" vec se menjaju po potrebi.

Sto se tice razlike izmedju dva dela iste funkcije a sa razlicitim FINIS brojem, iskreno, nisam ni ja potpuno nacisto. U katalogu pisu direktne zamene, kao i zamene koje zahtevaju neki dodatak (recimo treba dodati neku podlosku, promeniti i neki sraf ili slicno), ali vidjao sam delove koji ko sto kazes "na oko" izgledaju identicno, a da li su i stvarno funkcionalno identicni...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » subota, 14. jan. 2012. u 09:29h

imaš pravo, trebao bi jednom kompletno zameniti kočiono ulje, auto je 15.5g star.. uradiću to ovog proleća, bez obzira što je naizgled boja glicerina ok... a menjao sam zadnjih 10 godina jedan zadnji cilindar, diskove 2 put, pločice 3 put, gurtne 1 put, slejv i master cilindar(kvačilo)... ali nikad ne menjaju komplet glicerin, možda samo kad se menja master kočioni cilindar, a to još nisam menjao.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » ponedeljak, 16. jan. 2012. u 23:48h

Ne menjaju ga nikad iz dosta prostog razloga.

Posto se ne menja redovno, vec kao kod tebe nakon 15-tak godina, imas 98% sansi da je neka od "sisica" za ispustanje vazduha, zapekla tako da ce da se otkine. A kad se otkine, skidaj cilindar i u 99% slucajeva menjaj ga. Pa ce jos musterija da kaze: eeeee, pa to si ti polomio, necu ja to da platim.
Slicna situacija je i sa cevima.

E sad, stavi ti sebe na mesto majstora, pa da vidimo dal ces da menjas komplet ulje ako to musterija ne trazi :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » petak, 24. feb. 2012. u 19:38h

opet ja, sada je problem u nekom drugom obliku... juče ujutru, ne baš tako rano, a nije bilo ni bogzna kako hladno, nisam mogao da ubacim u nijednu brzinu...radio je u lehru, nekako ubacim, neznam dali u prvu ili drugu, krenem i polako se sve normalizuje... posle sam bio kod majstora , promenio kablove koji su brzo otkazali (za 10000km)... spomenuo sam mu da pogledamo , ali se niko ne prihvaća da gleda probleme s menjačem. Danas sve ok, vozio sam po gradu dosta, nikakvih problema.. popodne je ćerka uzela auto i sad se vratila i kaže da nije mogla da krene, t.j. da ubaci u prvu, nekako ubacila u drugu, zagrejalo se i opravilo , a u povratku da je bilo sve dobro...
Dali je moguće da je ova nova pumpa za kuplung koju sam ugradio pre 2 meseca toliko nekvalitetna ili je drugi problem, kako da se ustanovi ?? ..jel ima neko mesto za ispustanje vazduha glicerina iz sistema kvačila ?? A dali može da bude problem u šalteru, na koliko se menjaju mehanizmi (plastike i opruge) ili nedaj bože nešto u samom menjaču ??
... sutra ću da prođem u privatni ford servis, možda ima iskustva... onda kad mi je otkazala pumpa za kuplung nisam uspeo da dođem do njega jer sam mogao samo u prvu da ubacim, a on mi je daleko...

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » nedelja, 26. feb. 2012. u 09:33h

pitanje za Boleta:
dali mogu povremeni problemi u šaltanju, koje imam, da budu od samog šaltera ili mehanizma selektora ??..našao sam neke delove na netu a mislim da ih ima ovaj naš euro 7, (sutra ću da pitam), interesira me dali je neko to menjao ??.. i svakako dali su za moju fiestu ?
Slika

Slika

b.t.w., imao sam problem s šaltanjem i kod prve promene lamele 2006, nakon nekog vremena šalter se skroz olabavio, ja pravac kod majstora i utvrdilo se da je ispao jedan zavrtanj držača menjača ili motora.. nije ga zalepio..
..takođe sumnjam da nije zbog vožnje lkroz visok sneg nešto poremećeno ?

lokalni ford majstor , (bio sam juče) je bio u velikoj gužvi, ali tvrdi da se NE MENJA ništa kod šaltera ?, a spomenuo je da proverimo glicerin u sistemu pumpe i druk lagera a i da se razmisli o menjanju menjačkog ulja .... da pogleda kakve štopne imam i kako bi ga ispustio...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od mbole » nedelja, 26. feb. 2012. u 19:10h

dimges piše:pitanje za Boleta:
dali mogu povremeni problemi u šaltanju, koje imam, da budu od samog šaltera ili mehanizma selektora ??
Moguce je sve, ali opis toga sto ti se desava nije dovoljno detaljan da bi moglo da se da neko preciznije misljenje, a pitanje je i dal bi moglo ikako da se da a da covek nije pored auta pa da proba deset razlicitih varijanti, i licno vidi sta se gde i kako pomera. Naravno, neko iskusan sa tim modelom mozda moze da pogodi najverovatniji kvar (ja nemam iskustva sa fiestom). Ima isuvise komponenti koje treba da rade kako treba i da budu na svom mestu da bi saltovanje radilo kako treba, a maltene svaka od njih moze da dovede do ovakvog ponasanja.

Al ajde da probamo bar ponesto da eliminisemo.
"Nece" u brzinu, znaci da nece nikako, ili znaci da krene da krci ako ga gurnes malo jace?
Ako nadrukas kvacilo, da li onda hoce?

Ove plastikice (ako su plastike), ne uspevam da nadjem nigde na detaljima birajuceg mehanizma za tvoj auto.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: pomoc oko kvacila

Poruka od dimges » nedelja, 26. feb. 2012. u 22:29h

..hvala na odgovoru..oko plastika i opruga si verovatno u pravu...
inače vozimo auto, retko se javlja problem, ići ću da se proveri mehanizam dole... loše je ako unutra u menjaču ima neki problem, imao sam to s jednim wartburgom, ali starijim, od 1989; dešavalo se da ako je auto u blagoj nizbrdici a ostavio si ga u rikverc da zaglavi i nemožeš da menjaš, neki feder u menjaču je glavio, čekalo se po 5 minuta da pusti, ja sam pazio, najpre zaustaviti auto ručnom, .. pa u rikverc .. to se i kod fiće mislim dešavalo... ovde kod fieste je drugo, neće u prvu ponekad, ali ako radi malo u lehru posle se ubaci nekako i brzo se normalizuje... neka prođe ova zima, gužve su po servisima, proveriću mehamizam dole... a prvo ću da proverim da nema vazduh u sistemu tečnosti kuplunga... i promeniću glicerin, a možda i ulje u menjaču..
Poslednja izmena: BojanM, na dan nedelja, 26. feb. 2012. u 23:25h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj celu poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“