Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Vibracije na cijelom automobilu

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od milan_gt » četvrtak, 4. sep. 2014. u 10:18h

To mi zvuci na neku malu privredu :)

Avatar korisnika
vladimir_skoric
Poruka: 65
Član foruma od: nedelja, 6. apr. 2014. u 20:40h
Lokacija: Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od vladimir_skoric » četvrtak, 4. sep. 2014. u 14:18h

If you wanna ride like a lord, buy yourself a Ford!

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od dakiva » subota, 13. sep. 2014. u 20:11h

Samo da pohvalim bojcistv koji je odmah rekao da je u mom slučaju problem u poluosovini. Meni je auto vibrirao pri naglom ubrzanju u drugoj. Danas sam bio kod Dragomira i problem je bio u šolji leve poluosovine koja je bila skoro skroz suva i u kojoj nešto nije bilo u redu, nisam stručan pa da ne lupam. Znam da je momak uzeo šolju odneo je da je nečim iznutra obradi ( reče da ima alat za to ), namastio i rešio moj problem sa vibriranjem. :bravo:

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » subota, 13. sep. 2014. u 20:37h

Drago mi je da sam pomogao. Mogu se te solje rijesiti glodalicom. Pricao sam prije par godina sa likom iz zagreba koji je vozio neku alfu i u to vrijeme nije nigdje mogao naci solje poluosovine do mjenjaca a imao je te simptome vibracija prilikom ubrzavanja. Sjecam se da mi je pricao da je to sve odnio nekom majstoru u Sesvetama koji je varom ispunio kanale u soljama a onda sve obradio glodalicom na zadane mjere pa je sve bilo kako treba. Znaci Gagi je nabavio i glodalicu....svaka cast.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Neša » subota, 27. sep. 2014. u 09:17h

To je privremeno resenje dok se ne nabavi druga solja... I meni je tako odradio pre dve godine ali posle nekog vremena pocinje polako opet da vibrira pri ubrzanju,uzeo sam drugu poluosovinu na otpadu i resio problem.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 28. sep. 2014. u 17:46h

Moze to i da potraje ako se upotrijebe malo jace rostfrajne elektrode. Ali i ja sam za tu varijantu kupovine na otpadu.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » petak, 24. okt. 2014. u 11:13h

Izgleda da me ponovo zezaju poluosovine. Na 110 km/h pocinje da trese pri ubrzanju i smiri se tamo iza 130 km/h. Nemam srece s tim pa to ti je. Moracu da nabavim nove, ali koliko vidim to ovdje u Bosni niko zivi nema.
Gledao sam na Ebay-u i krecu se u rasponu od 35 do 50 funti. Vjerovatno su kineske ne znam koje bi druge bile. Ima li neko iskustava sa tim dijelovima sa Ebay-a?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 8. maj 2016. u 09:39h

Slika

Sinoc procurio hidro selen lafete.....ja kontao letva suknula ulje koliko ga je bilo pod autom ali nije...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » subota, 22. jul 2017. u 22:39h

Slika
Narucio sam nove poluosovine, konacno sam ih uspio naci po nekoj normalnoj cijeni. 180 KM za obe. :)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Panika
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 15. jan. 2016. u 14:39h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Panika » utorak, 27. sep. 2022. u 22:54h

Nakon zamjene lamele ,korpe ,stavljanja polovnih lafeta ,auto(focus mk1) vibrira ,sto u leru , sto u voznji. Osjecaj na pedalama kao da stiscem vibrirajuci telefon, isto osjecaj na palici mjenjaca, plus osjetno vibriranje plastika instrument table.
Ima li neko slicno iskustvo sa rjesenjem problema koje bih mogao predloziti mehanicaru da mi ne izvrati auto naopacke pokusavajuci odgonetnuti o cemu se radi ?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od van » utorak, 27. sep. 2022. u 23:37h

Носачи мотора ?
Шта ти је лафета ? Видим да се свака могућа везна компонента на вешању у Босни крсти се као лафета ...
Ја знам да је лафет возни део топа

Avatar korisnika
Panika
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 15. jan. 2016. u 14:39h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Panika » sreda, 28. sep. 2022. u 07:17h

van piše:
utorak, 27. sep. 2022. u 23:37h
Носачи мотора ?
Шта ти је лафета ? Видим да се свака могућа везна компонента на вешању у Босни крсти се као лафета ...
Ја знам да је лафет возни део топа
Slika

Eto lafeta. Inace, vibracije postaju jace sa vecim obrtajima

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Markedjani » sreda, 28. sep. 2022. u 07:27h

Hidraulični nosač motora
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“