Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Vibracije na cijelom automobilu

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 11:41h

Imam cudan i izludjujuci problem na svom autu o kojem sam pisao u vise odvojenih tema, pa odluchih da to sve spojim u jedan post gdje bih tu svoju muku podijelio s ostalim potencijalnim "musterijama".
Pocetkom avgusta vracajuci se kuci autoputem, pri brzini od oko 120km/h primjetio sam da auto pocinje da trese, ne toliko na volanu (koji jeste tresao) vec kao da se cijelo auto trese. Naravno odmah sam posumnjao na gume sto je i logicno mada ostavljao sam rezervu na to jer nisam nigdje ostetio feluge pa da bi se "razbalansirale", a i gume su nove (kupljene prosle godine). Odem vulkanizeru i premjestimo gume i stavimo zadnje naprijed i obratno. Vibracije kao da se malo umire ali se nakon par km odmah vratile. Uglavnom, da ne duzim, probao sam masu kombinacija gume/feluge ali nista nije pomagalo (cak sam isao i na peglanje celicnih feluga i na kraju kupio potpuno drugi set aluminijskih tockova).
Vidim da problem ocigledno nije u tockovima, skontam moram mehanicaru. Odem i covjek nakon par km kaze da je u pitanju unutrasnji zglob poluosovine. I o tome sam pisao pa ne bih da previse duzim. Uglavnom promijenio sam kompletnu poluosovinu i stavu drugu polovnu i vibracije su se malo umirile ali ne i prestale. Opet odem mehanicaru koji opet sjedne sa mnom i mada je bio sumnjicav u smislu "ma trese to tebi druze u glavi" kada je postigao brzinu od 125km/h prednji kraj automobila je poceo da poskakuje i da cijelo auto vibrira i ttrese. Covjek je bas bio u cudu i vozili smo se vise od 30 km da bi se uvjerio da to nije bilo neko tresenje zbog ceste. Iako mehanicar radi samo Fordove priznao mi je da se sa necim takvim nikada nije sreo. Uglavnom i ja i on smo zakljucili da takve vibracije ne moze da uzrokuje nista sem amortizera. Ali Ford ne bi bio to sto jeste da nema gremline....
U petak odem kod njega da promijenimo amortizere i cim je izvadio stare Monroove vidio sam da nije do njih jer nije bilo apsolutno nikakvih tragova da su potroseni. Ovom prilikom se izvinjavam na sumnji da su ti amortizeri losi, u smislu da je Monroe losa marka. Ocigledno nije.
Kupio sam Sachs i cim sam sjeo u auto i provozao ga 50 metara vidio sam da se auto ponasa apsolutno isto bez apsolutno ikakve promjene i jednostavno sam znao da ce vibracije ponovo da se pojave cim budem postigao vise od 120 km/h. Naravno to se i desilo. Sve je bilo apsolutno isto bez ikakvih i najmanjih promjena. Znaci novi Sachs amortizeri se ponasaju kao stari Monroe sto dovoljno govori o kvalitetu Monroe-a.
U subotu (juce) odem da promijenim prednje diskove koji su bas bili pojedeni sa plocicama. Nisam pomislio da ce ovo eliminisati vibracije ali eto cisto da pomenem jer sam cuo da neki smatraju pojedene diskove kao uzrok vibracija ne samo prilikom kocenja nego inace u voznji. Sve je bilo potpuno isto, sem naravno sto je auto neuporedivo bolje kocio (aj barem nesto da je bolje)..
Primjetio sam da na sitnim neravninama na desnoj strani kao da se virbacije malo losije amortizuju, sto iz nekog mog iskustva sa prethodnim autima upucuje na lose stanje kugli lafete ili stabilizatore. Na toj strani stabilizator je nov, a mehanicar mi kaze da je kugla ok. Provjerili smo i krajnice i spone i nema nikakvog lufta.
U fabrickom servisnom uputstvu sam procitao da prilikom promjene bilo cega prednjem ovjesu (amortizeri, lezajevi i sl) prednji most mora da se malo spusti dole. Ovo stoga jer kugla lafeta ne moze da se izvadi iz glavchine jer postoji opasnost da se osteti hidro selen lafete. U svakom slucaju mnogo puta (nazalost) je radjeno na prednjem kraju i nisam primjetio da je iko spustao taj most dole. Takodje mehanicar mi kaze da je taj hidro selen ok i da nema ni malo lufta.
Ja vise nemam ideja sta bi moglo da bude jer se vibracije javljaju podjednako sa obe strane auta, tako da ne mogu da sumnjam na poluosovine (od kojih je desna promjenjena). Ostaju samo letva volana, lafete, lezajevi tocka i amortizera....aj lafete i ovo sve ostalo mogu da sredim prilicno bezbolno ali letva.... :ozid:
Nemam vise ideja i lagano gledam prema kanisteru s benzinom i upaljacem .....da ja to zapalim lijepo i da predjem na bicikl jer malo je reci koliko me ovo izludjuje a i kosta jer ocigledno ni ljudi koji rade samo Forda ne znaju sta bi to moglo biti. Metodom uzaludnih pokusaja mogu i ja da rjesavam stvari.....
Eto ako ko ima neku ideju neka se javi...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od milan_gt » nedelja, 7. okt. 2012. u 19:00h

da nije nazad nesto pa ti se prenosi..

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Grafit » nedelja, 7. okt. 2012. u 19:15h

Eno vidi ga sad "da nije"...

Prijatelju, teško je, no traži novo strpljenje jer ipak si imao solidna ulaganja. Strpi se i sa brzinom vožnje, da se manje manifestuje, do eventualnog rješenja.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od milan_gt » nedelja, 7. okt. 2012. u 19:31h

pa da, 'da nije'..ne kosta ga da proveri..

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 19:43h

Istina je da nismo gledali nazad nista jer se prilikom voznje osjeti tresenje i vibracije sprijeda i pod nogama sto navodi da je problem u prednjem kraju (doslovno pod nogama). Vozio sam se na suvozackom mjestu sa majstorom i zaista sam i na toj strani osjetio vibracije. Ne znam da li je moguce da se ta vibracije na taj nacin prenose sa zadnjeg kraja, ali izgleda da je u mom slucaju (i slucaju mog Mondeo-a) sve moguce
Hvala na podrsci druze Aco! Cijeni se to u ova vremena. Uglavnom ovo sve pisem zbog drugih ljudi kojima bi (ne daj Boze dragi) se moglo desiti nesto slicno. Ja sam stvarno na kraju zivaca i novcanika sa ovim. Vozio sam masu auta ali nikada nisam bio u ovakvoj enigmi oko stvari kao sto je ovjes i ovakve stvari. Ajd da je u pitanju elektronika ili nesto oko dizni i motora nego je u pitanju ovjes i suspenzija, sto je, stvar, koja je manje vise nepromjenjena vec par decenija i koji nije ovjes svemirskog broda ili Airbus pa da mu ne znam nista ni ja ni mehanicari, vulkanizeri ni tokari (pa i jedan masinski inzinjer..).
Inace, mislim da je auto odlican ali ovakve stvari me izludjuju i navode na pomisao da ovo popravim i prodam. Znam da ljudi imaju problema i sa svim ostalim markama automobila ali ne znam da li neko ima ovakvih problema, ne mogu da vjerujem da su ovakve stvari apsolutna enigma za ljude koji se bave mehanikom.
Citajuci Talkford forum saznao sam da masa ljudi koji voze Mondeo pati od ovakvih stvari kao sto su tajanstvene vibracije koje se javljaju pri odredjenim brzinama u voznji. Problem je sto u najvecem broju slucajeva nevolja nije u gumama ili tockovima sto je prva logicna stvar na koju covjek pomisli, vec u nekim sasvim neocekivanim stvarima kao sto su recimo kugle lafeta koje vibriraju (niko nema pojma ni kako ni zasto) a ne daju nikakve druge simptome uobicajene za kugle kao sto je lupkanje na neravninama. Iz iskustva tih ljudi vidim da su u vecini slucajeva morali mijenjati skoro pa cijeli ovjes zajedno sa poluosovinama ili nosacima motora, a da na kraju nisu bili sigurni sta je na kraju bio uzrok tih vibracija. Naravno i mehanicari nisu imali ni blagog pojma sta bi to moglo biti ali eto metodom uzaludnih pokusaja dodje se do nekog rezultata....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od acadimke » nedelja, 7. okt. 2012. u 19:55h

Na mom tdci 115 ks 2001 takodje osetim vibracije u prednjem delu auta na 120 km/h, vibracije su veoma blage, skoro neprimetne, takodje ne trese volan uopste ni kod mene. Retko vozim na autoputu pa nisam bio kod majstora da vidim sta bi moglo biti.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Eon
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 2. okt. 2012. u 09:00h
Lokacija: Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Eon » nedelja, 7. okt. 2012. u 20:40h

Ja sam na Opel astri 2001.imao taj problem preko 120-130 je pocelo da vibrira do 140 a onda posle nije vise...isto sam se smarao sa raznim idejama pocevsi od tockova, guma i jednostavno sam se bio navikao na to...iskreno mozda najbolnije ali mislim da je osovina i cak mislim da je taj auto bio udaran, naravno ovo je moje nagadjanje jer mi niko nije rekao nista za to tako da me ne uzmi 100% ali imaj i ovo u obziru
ako mislis da mozes u pravu si, ako mislis da ne mozes opet si u pravu

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 20:48h

Ovo ne mozes da ignorises. Sto brze ides jace su. Mislim da auto nije udaran jer se ovo pojavilo nedavno (prije dva mjeseca).
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Eon
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 2. okt. 2012. u 09:00h
Lokacija: Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Eon » nedelja, 7. okt. 2012. u 20:54h

ne smem da nagadjam da te ne odvedem u pogresan pravac jer nisam strucnjak...bojim se da je osovina...jesi gledao trap motora? moze cak biti i nesto u motoru, mozda je cak i do dizni !?

edit: naglas razmisljam!
ako mislis da mozes u pravu si, ako mislis da ne mozes opet si u pravu

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:03h

Hvala na pomoci drugar ali nije nista od toga sto pominjes sem sto moze biti nosac motora (mada nemam pojma zasto bi tresao tako nisko pod nogama) i provjericu to imam u planu. Hvala u svakom slucaju
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Eon
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 2. okt. 2012. u 09:00h
Lokacija: Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Eon » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:12h

zao mi je sto ne mogu pomoci svakako...sta kaze Dragomir sa foruma?
ako mislis da mozes u pravu si, ako mislis da ne mozes opet si u pravu

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:18h

vidjecemo hoce li se javiti...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od acadimke » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:25h

A jel si probao da izbacis na ler pri toj brzini, da vidis kako reaguje kada kvacilo odvoji motor od menjaca?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:26h

Jesam. Sve isto.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Dragomir » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:35h

Ja sam imao slicnih problema,vecinu sam resavao sa felnama i balansiranjem,jedan deo sam sasvim slucajno resavao sa amortizerima ali zadnjim,isto tako sam coveku zameno silen blokove o kojim pricas i dugogodisnje vibracije su nestale,a imao sam i problema sa menjacem.Dodje do ribanja solje u diferencijalu i stvara veoma cudne vibracije.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od darioculibrk » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:40h

Ne znam sta da ti kazem, mogu misliti koliko zivaca ti je vec izvukao taj automobil. Koliko vidim nije jednostavno utvrditi sta bi moglo biti, jedino preostaje metoda eliminacije i mjenjanja jednog po jednog dijela, a to naravno kosta. Jednom sam pisao da smo na Opel Insigniji imali slican problem koji se manifestovao kao tvoj, nisu bas bile vibracije ali se pri takvim brzinama osjecalo da se auto mrda lijevo-desno a na volanu je bio isti osjecaj. Npr sjedim nazad i kao da me neko ljulja lijevo-desno. Problem je bio u gumama i felnama koje jedan vulkanizer nikako nije mogao izbalansirati (rekao je da je nemoguce i da su felne lose), dok je drugi to obavio bez problema i nista mi nije komentarisao za njih. Znam da si pokusao nekoliko kombinacija gume/felne, ali eto da spomenem moj problem, koji je rijesen balansom.
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 21:52h

Hvala Dragomire.
Sto se tice feluga i guma promijenio sam i jedno i drugo u nebrojeno kombinacija. Zadnji amortizeri promijenjeni u februaru, presli 10.000 km. Da li mislis na solje od unutrasnjih zglobova ili na solje bas u mjenjacu posto pominjes diferencijal? Jel' to moguce promijeniti samostalno? Gledao sam solje na unutrasnjim zglobovima i bile su ok samo su bili otisli lezajevi na krsticu.
Jel' mislis na hidro selene ili onaj srednji selen na lafeti, do mjenjaca, gumeni?
@Dario
Hvala na savjetu druze ali ne znam i sam koliko sam guma i feluga probao. Uvijek isto. BIla je vibracija od unutrasnjeg zgloba koja se manifestovala prilikom ubrzanja i to je rijeseno ali je ostala ta vibracija kao da vozim na cetvrtastim tockovima....znaci samo gore dole bez uticaja na volan u smislu pomjeranja lijevo desno. Uostalom, ako nisu gume balansirane ili je do njih vibracija se javlja na odredjenoj brzini ali onda nestane. Ovdje se pojacava kako ubrzavas. I prisutna je bez obzira da li je auto u leru ili u brzini.
Dragomire moze li se ta vibracija u soljama diferencijala ustanoviti na dizalici na nacin da probamo da zavrtimo tocak na tu brzinu na kojoj trese? Kako si ti ustanovio taj problem?

Hvala svima jos jednom.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Dragomir » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:03h

Ako je problem zaribavanje solje u menjacu mora menjac da se skine i zameni solja i srce diferencijala.Mislio sam na hidro silen blokove na viljuskama ili ti lafetama
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:09h

Uh sunce ti zarko! Pa iskreno se nadam da nije to oko diferencijala jer nemam pojma gdje to da nabavim (jedino polovno ali ne znam da li to neko daje bez cijelog mjenjaca). Nisam osjetio da nesto zaribava i da boci tamo unutra. Sve ide super. Kako se to moze ustanoviti? Jel se osjeti taj luft u diferencijalu pod rukom kada mrdas poluosovinu?

Vise mi izgleda kao da se vibracija javlja pod nogama i kladio bih se na selene ali Vlado kaze da su ok. Mada cuo sam da ulje moze da iz njih iscuri i da se ne vidi spolja. Reci cu mu tvoje misljenje sutra pa cemo da pogledamo. Hvala jos jednom zemljace.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:16h

Jel to ovo srce diferencijala?

Na slici pod 1
Slika

P.S. VIdi mu cijene Bog te mazo....443 Eur....Veleprodajna...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Vladan » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:22h

Ako trese i kad nije u brzini, vrv nije do menjaca, trebalo bi da trese na 120 i u 4. i u 5.
Ako trese i u leru, onda mozda lezajevi, nesto tako banalno, a obavezno bih uradio sto kaze Milan, a i Dragomir, proverio zadnji trap.

Sto se tice drugog dela tvoje patnje, ni meni nije jasno kako to majstori, bilo koji, ne samo za automobile, imaju beskonacan kredit i pravo na gresku. Naplacuju sve bezuspesne pokusaje, dok ne nabodu.
Poslednja izmena: Vladan, na dan nedelja, 7. okt. 2012. u 22:28h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Grafit » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:27h

Gdje su sve ti "silent" blokova u ogibljenju Mondea, naročito nazad? Jesu li neki "karakteristični" za njega?
Imaju li kakvih dodatnih naziva, svašta se svakako kod nas naziva...?

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:35h

Pocne da trese na 120 km/h i svejedno je da li drzim pritisnuto kvacilo ili ne, potpuno je isto. Osjecaj je kao da imam hajd da kazem blago elipsaste gume koje vibriraju gore dole a ne u stranu. Tako nesto....
@Grafit
Silent blokovi su smjesteni uglavnom na ramenima i lafetama na strani do sasije. Do tocka su obicno kugle.
Nazad su kod Mondeo-a sileni na ramenima s obe strane i imas cetiri velika na zadnjem mostu.
Poslednja izmena: bojcistv, na dan nedelja, 7. okt. 2012. u 22:38h. Ukupno izmenjeno 1 put.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Dragomir » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:37h

Na prednjem mostu postoje 4 silen bloka i na svakoj viljusci jedan veci(hidro)i jedan manji sto je jos 4 silen bloka.Kod limuzina postoje jos 4 plivajuca silen bloka na zadnjem trapu
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Vladan » nedelja, 7. okt. 2012. u 22:41h

izvini, stvarno sam duduk, ali, kazes: trese i sa kvacilom i bez, ok, ali da li trese kad nije u brzini, suljas se nizbrdo 120 na sat? Ako trese i tad, onda skoro sigurno nije do sistema prenosa, ali, ako ne trese, onda mozda kvacilo ne radi kako bi trebalo, a to se oseti tek pri vecim brzinama.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“