Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Vibracije na cijelom automobilu

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » četvrtak, 14. avg. 2014. u 14:31h

За мондео-а је јако скуп. У овлашћеном сервису траже 600 КМ за зглоб. Видјећеш већ код Драгомира да ли је оштећена шоља у којој стоји крст зглоба са лежајевима или не. Ако није оштећена можда можеш само промијенити лежајеве на крсту и тјераш даље. Или да све то узмеш половно, мислим цијелу полуосовину. За фокуса не знам да ли има само зглоб, али видим да има полуосовина да се узме, рецимо СКФ који је супер добар и квалитетан али то ти није испод 250 Еура 100%.
Ево како изгледа
Slika
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Odg: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 14. avg. 2014. u 15:27h

dakiva piše:Kada sam krenuo u Grcku pre dve nedelje uhvatila me je nenormalna kisa dobrim delom puta do Nisa. Negde posle soluna sam poceo da osecam te neke vibracije na oko 120-130, ali negde na preko 140 ih skoro uopste nema, a isao sam i 160-170. Ono sto me plasi je sto je auto poceo nekako ceo da jako vibrira kada naglo ubrzavam u drugoj brzini, a sa ravnomernim ubrzavanjem se nista ne desava. Da li je neko imao te vibracije pri ubrzavanju naglom? Focus mk1 2002 1.8 tdci
Imao sam ja, nestale su kad sam promijenio zamajac

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od novi81 » četvrtak, 14. avg. 2014. u 18:55h

Kakvi su ti stabilizatori nazad? I one gume na balans stangi? Možda ima lufta u gumi pa vibrira balans stanga.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 14. avg. 2014. u 18:58h

bojcistv piše:Ј
Комплетно сам збуњен....може ли лежај да страда а да се не чује оно хучање?
Naravno da može. Kvalitetan ležaj će pre da dobije luft nego da prozuji.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: Odg: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od dakiva » četvrtak, 14. avg. 2014. u 19:29h

veljo_81 piše: Imao sam ja, nestale su kad sam promijenio zamajac
Nemoj me plasiti zamajcem molim te. Daj mi neku nadu da moze biti nesto drugo?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 14. avg. 2014. u 19:37h

Vjerovatno moze biti svasta, meni je zamajac tresao kad ga stisnem u drugoj na taj nacin da mi se cinilo da tockovi proklizuju, pravo mi drago bilo kako.vozim jaku masinu kad ono ne potpisuje se focus nego zamajac udara, ja sam to tako vozio godinu dana i ne bi ni promijenio da nije dosao gratis zamajac i set

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od dakiva » četvrtak, 14. avg. 2014. u 20:04h

Je l to dosao na lutriji nekoj da je i ja odigram? :D

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 14. avg. 2014. u 20:49h

Hehe, nije, trebalo intercarsu nekih e. kataloga koje sam slucajno imao pa smo napravili razmjenu al mi to dodje kao gratis, za ruke sam dao staru turbinu i tako sam pravo lijepo prosao sa tim problemom

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » četvrtak, 14. avg. 2014. u 21:28h

911s [SK] piše:
bojcistv piše:Ј
Комплетно сам збуњен....може ли лежај да страда а да се не чује оно хучање?
Naravno da može. Kvalitetan ležaj će pre da dobije luft nego da prozuji.
Ај нек' чујем и то. Мислио сам да је то немогуће. Чак су ми и људи који продају лежајеве рекли да никада нису чули да лежај добије луфта а да се не чује. Видјећу сутра код мајстора да пробамо наћи гдје је луфт. Не би ме чудило кад дођем тамо да све буде у реду....Марфијев закон....дођеш кој мајсте и установи да је теби луфт у глави.
Што се тиче гумица баланс штангле то је све ок. Ево каже ми и жена да је данас када се враћала кући тресло. Стварно не знам шта више да радим мајка му стара...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » petak, 15. avg. 2014. u 07:00h

Da si u mogucnosti izmjeriti temperaturu poslije duze voznje znao bi dal je lezaj. Lezaj ne mora da dobije luft, moze da bude utegnutiji od ispravnog a rastavis ga i vidis da je pojeden

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » petak, 15. avg. 2014. u 09:23h

Хм сваки дан учиш нешто ново. Дефинитивно нисам знао да постоји и најмања могућност да лежај има луфта а да се не чује.
@Вељо и ја сам размишљао о томе али једноставно не знам како то да урадим. Није баш да је једноставно измјерити температуру лежаја без одговарајуће опреме али би то дефинитивно био знак да нешто с њим није у реду.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od novi81 » petak, 15. avg. 2014. u 10:05h

To za lezaj ti mogu potvrditi iz prve ruke. Dok sam imao kadeta oba zadnja su imala luft ali se nijedan nije čuo.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od dule0911 » petak, 15. avg. 2014. u 10:18h

Takodje, isti slucaj sa starom fiestom. Auto stoji, naslonis se nogom na zadnji tocak on se klacka, nista se nije culo u voznji.
Fiesta!!

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » petak, 15. avg. 2014. u 10:19h

Као што већ рекох човјек се учи док је жив. :)
Надам се да није лежај јер је задњи за Мондео'а скуп к'о драги камен. 175 КМ!
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » petak, 15. avg. 2014. u 10:54h

Bez laserskog termometra ne znam kako bi izmjerio, svaki elektricar ga ima, zamolis nekog da ti pogleda, lezaj koji je otisao a ima lufta manje se grije od onog koji je otisao a nema lufta, i tu moras paziti

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » petak, 15. avg. 2014. u 10:58h

Зар Вељо није обратно што се тиче те температуре, иначе би се сваки лежај правио да има луфта!?
У сваком случају хвала на савјету за електричара, нисам то знао.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » petak, 15. avg. 2014. u 11:21h

Ne, vece je trenje, ako postoji mogucnost da se dotegne taj sto ima lufta i doteges ga onda ce se on vise grijati, u tom slucaju puca kuciste, osovina mora na obradu ako ostane sta za obraditi.. Na autu je lako je lako jer cujes lezaj ali na bucnim masinama ne cujes, nemas mogucnost da provjeris pajserom jer je pretesko i onda se ravnas temperaturom

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od novi81 » petak, 15. avg. 2014. u 15:37h

Svaka čast Veljo. Dobar savjet.
Moj kolega ima to čudo inače je elektroničar a i moj mehaničar. Pa ako se ne snadjes u BL javi da nesto iskombinujemo.
Kad budeš mjerio samo obrati pažnju da sjajne površine mogu da daju netačna očitavanja.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » petak, 15. avg. 2014. u 16:43h

Ne treba meni, ja imam u firmi koristim za mjerenje temperature lezajeva prese, bez tog nema sanse da znas kad je za mijenjanje, po pravilu trebao bi ubusiti sonde u osovinu i spojiti na plc da mozes u svakom casu znati temperaturu al ovo je jeftinija varijanta. Kod mene je takva temperatura da se nista ne sjaji a bacvu od 200 l masti koja dura do 145 stepeni pozdere automatsko podmazivanje za 15-20 dana, u tih 15-20 dana dva puta odu lezajevi koji kostaju 240 evra komad a ima ih 4 na 2 osovine, maximum im je 300 radnih sati, ako ne prepostavis tacno kad su za mijenjanje mogu da naprave stete 5-6 milja i tu onda laserski termometar spasava stvar
Odoh nasiroko, ali morao sam da napisem jer bi se nasao neko da ospori moje znanje o eksplataciji lezajeva
Jos nesto zanimljivo kog zanima, ubjede nas da je skf iz selene los, nabavite ruske, ajd jedva mi to nabavili, ne mogu da izdrze 30% koliko skf, sigurno je svako ko radi nesto od mehanike cuo pricu o ruskim lezajevima, iz prve ruke to je samo bajka

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od novi81 » petak, 15. avg. 2014. u 20:41h

Hvala Veljo. Volio bih da vidim tu mašinu. Te stvari me inače fasciniraju.

A nisam tebi nudio uređaj. Samo sam našem kolegi iz BL rekao da ako se ne snadje da znam dvojicu kolega koji to imaju. Pa ako se ne snađe da se javi nije mu Pd preko svijeta

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od 911s [SK] » petak, 15. avg. 2014. u 21:16h

Skoro svaki auto koji sam vozio je u nekom trenutku imao luft u nekom ležaju, bilo konusnom bilo valjkastom, a da se pritom taj neki ležaj nije čuo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od bojcistv » petak, 15. avg. 2014. u 21:39h

Волим кад нешто научим. Сваки дан сазнајем колико не знам. Богами сам мислио да лежај прије може да се саспе него да има луфта.
Иначе данас сам "ваздиг'о" задњи лијеви точак и пробао сам да видим има ли луфта али нисам успио. Све је тврдо као камен. Кад сам спустио кола опет га заљуљам и јасно се осјети клик односно луфт у точку. Возићу још мало па ћу да видим може ли се лоцирати лакше. Не да ми се мијењати лежај (скупо брате) да бих рјешавао проблем методом узалудних покушаја.
Иначе и ја сам својевремено продавао лежајеве, између осталог, и ето мислио сам да сам научио мање више све што треба о томе, али очигледно нисам.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Odg: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od veljo_81 » petak, 15. avg. 2014. u 21:59h

novi81 piše:Hvala Veljo. Volio bih da vidim tu mašinu. Te stvari me inače fasciniraju.

A nisam tebi nudio uređaj. Samo sam našem kolegi iz BL rekao da ako se ne snadje da znam dvojicu kolega koji to imaju. Pa ako se ne snađe da se javi nije mu Pd preko svijeta
Rijec je o presi za pravljenje peleta, kapaciteta 2t\h, ti lezajevi koji konstantno odlaze nose sav teret presanja, jednostavna masina, nikako mi nije jasno da to svabe znaju da naprave a mi ne znamo nista

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od novi81 » petak, 15. avg. 2014. u 23:27h

Šta ćeš me radi više Jelsingrad.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Vibracije na cijelom automobilu

Poruka od Neša » petak, 15. avg. 2014. u 23:36h

bojcistv piše:Као што већ рекох човјек се учи док је жив. :)
Надам се да није лежај јер је задњи за Мондео'а скуп к'о драги камен. 175 КМ!
Otpadi su zakon za neke stvari. Kod mene zadnji lezaj isto imao veliki luft cim sam kupio auto,i kod Dragomira u servisu se cudili kako nista nisam cuo. Uzeo sam kod Sime drugi originalni polovni lezaj za male pare i evo ga 2,5g sljaka kao nov,a auto ne stedim.
Isto tako sam resio sitne vibracije pri ubrzanju u 4.i 5. brzini,uzeo polovnu desnu poluosovinu do menjaca za 40e i sad je sve super.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“