Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » utorak, 6. nov. 2012. u 11:35h

Poštovani, ja sam od juče novi član i molio bih za pomoć. Posedujem focusa 1.8 74 kw 2003. god. od marta ove godine, uvoz iz Italije. Od pre dva meseca uživanje u vožnji je počeo da mi kvari zvuk ispod haube. Zvuk se javlja prilikom startovanja motora i gašenja. Zvuk se čuje veoma kratko, 1 sec. i odmah prestaje, otprilike je kao kada proklizi kaiš(ciu,ciu). Trajalo je oko mesec dana, u to vreme sam slabije vozio, i onda je kao nestao i sada se ponovo čuje. Bio sam kod majstora, i prvo je bilo da je u pitanju zamajac, ali posle pažljivijeg slušanja sumnja je bila na remenicu PK kaiša jer se zvuk javljao više na desnoj strani motora. Ista je zamenjena i taj zvuk se izgubio ali je onda počelo da se čuje neki zvuk prilikom smanjenja obrtaja, zvuk je otprilike kao landaranje, vibriranje i to samo kod puštanja-smanjenja gasa. Ponovo kod majstora i sumnja je na španer PK kaiša. Promenjen je kaiš i stavljen je manji (valjda za 3 mm) da bi čvršće držao španer. I to je bilo dobro jedan dan, nije se ništa čulo ni prilikom startovanja-gašenja a ni u vožnji kod šaltovanja. Već drugog dana vratio se onaj piskavi zvuk kod startovanja i gašenja motora i sve se jače čuo. Ponovo kod majstora, i stavljen drugi španer, polovan, radi provere ali ponovo ista stvar. Onda je sumnja bila na kompresor klime, stavljen je drugi kaiš da bi se izbeglo povezivanje sa klimom i eto sada se stvarno ne čuje nikakav zvuk. Vozim već dva dana da vidim šta će biti. Ceo slučaj me baš nervira, a i majstore i kvari mi dobar utisak o mom focusu. Izvinjavam se za dužinu pisanje, ali sam hteo da što bolje objasnim. Tražio sam slične teme, pa sam ipak rešio da se obratim vama. Ako bi možda neko imao ideju šta je u pitanju. Hvala unapred svima

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od darko darko » utorak, 6. nov. 2012. u 12:25h

Pa i ja sumnjam prvo na zamajac, ali pre da je plivajuca remenica, ako je fokud ima.......

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » utorak, 6. nov. 2012. u 12:43h

Ne znam darko, ja sam inače laik pa i ne znam da postoji plivajuća remenica. već smo zamenili i stavili novu remenicu i pk kaiš manjeg obima, kao što rekoh za neki dan se vratio taj zvuk kod startovanja i gašenja motora :'(

MOD EDIT: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš.
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... p?f=4&t=49

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od darko darko » utorak, 6. nov. 2012. u 12:50h

onda ili alternatior ili plivajuc, cekaj doktora dragomira ako se javi, probaj da povuces rucnu ubacis u prvu i polako pustas kavcilo, vidi dali ce da se ponovi zvuk, i dali ce da se ugasi auto :( klikotanje kao metal o metal je zamjac....

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » utorak, 6. nov. 2012. u 13:03h

da, baš me interesuje šta misli dragomir o tome. probaću i to sa puštanjem kvačila, ali mi i dalje nije jasno zašto se gubi zvuk kada smo skinuli kaiš sa kompresora klime i da li je to možda uzrok problema

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » sreda, 7. nov. 2012. u 12:51h

evo mene opet, probao sam juče sa puštanjem kvačila u prvoj brzini sa podignutom ručicom i ništa se ne čuje. tako da mislim da zamajac (na sreću) nije problem. vozim već neki dan sa kaišem koji ne ide na kompresor klime i ne čuje se problematični zvuk a i dalje nisam siguran da je problem kompresor klime. da li postoji način da se utvrdi ispravnost kompresora klime ? inače u toku leta klima je hladila OK. ne bih voleo da krenem da menjam sve redom španere, remenice...itd dok ne pronadjem problem. zaista bih voleo da čujem mišljenje cenjenog dr.dragomira, eto čekaću i dalje :(

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od veljo_81 » nedelja, 11. nov. 2012. u 16:17h

ja sam zbog tog zvuka mijenjao automatski zatezac pk remena, oko 80 evra kosta j.... mu, i pk remen, sad se cuje samo remenica alternatora kad gasim auto
digni auto na dizalicu, nakaci kljuc na automatski zatezac i jako zategni, mozes i neku cijev na kljuc i neka onda neko upali dok drzis pa ces cuti dal se cuje, ako se ne cuje kupi zatezac i remen, ujedno provjeri onaj roler zatezaca kad skines remen, ne smije da zvrlji kad ga zavrtis rukom
nesto sam citao u autodati da moze i kompresor klime da se pomjeri pa ga treba vratiti na mjesto ali ja to nisam skontao, kod mene ne moze da se pomjeri, sacekaj dok se dragomir ne javi, vjerovatno ce se sloziti oko zatezaca a i da nam objasni ovaj postupak oko vracnja kompresora klime na mjesto

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » sreda, 14. nov. 2012. u 14:54h

bio sam kod majstora za klimu, rekao da remenica na klimi ima malo lufta ali da to ne bi trebalo da bude uzrok ostrog zvuka kod paljenja i gasenja auta i on pretpostavlja, posto je pogledao, da je u pitanju pk kais, iako je stavljen nov dayco, zbog loseg kvaliteta proizvodjaca. ponovo sam bio kod prvog majstora i ispricao napred navedeno, stavili smo za probu neki drugi polovni kais i ostrog zvuka vise nije bilo, ali se sada cuje neki drugi zvuk, ne ostar vec nesto kao pri vibraciji i to samo na leru, kad dam gas gubi se zvuk . e sad, da li je od klime, spanera, rolera ili ko zna cega, i ne znam kako cemo utvrditi

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od veljo_81 » sreda, 14. nov. 2012. u 21:43h

rekao sam ti naspanaj rukom, samo zategnes onaj njegov spaner, kod mene je onako vise drobilo jel bilo labavo, cisto sumnajm da je remenicakompresora klime pogotovo ako ima malo lufta, ona se slobodno okrece ako nije klima upaljena, nema opterecenje, moja zavibrira auto kad upalim klimu :)
problem je sto su ti dijelovi poskupi, a ovi sad otpada su macka u dzaku, najjeftinije sto sam ja nasao kad sam kupovao npr skf automatski zatezac 80 evra, remenica alternatora 60 evra, remen 15, remenica radilice 100 evra...
zao pazi kad budes kupovao, ili uvijek imas mogucnost kupiti malo kraci remen, to vecina ljudi radi, ja kad sam kupovao zatezac ljudi su me cudno gledali, kazu to se stavi kraci remen i tako vozis

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » sreda, 14. nov. 2012. u 22:55h

Idem sledece nedelje kod majstora pa cu videti sta cu, javicu sta smo uradili

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » četvrtak, 15. nov. 2012. u 12:35h

Molim vas za mišljenje koju marku pk kaiša, remenica, španera staviti. dayco kaiš izgleda da je :'(

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragomir » četvrtak, 15. nov. 2012. u 13:48h

original stavi
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Neša » četvrtak, 15. nov. 2012. u 15:07h

Pobratime ne se nerviraj zbog pisljivog pk kaisa,cuvaj zivce redbullw
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Dragan M
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 5. nov. 2012. u 21:38h
Lokacija: vranje

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Dragan M » petak, 16. nov. 2012. u 10:13h

jeste Dragomire, i ja bih voleo da ga sredim sa originalnim delovima, ali ovde se teze dolazi do njih, a i koja marka je originalna (motocraft ?). u strvari prvo moramo da otkrijemo odakle se javlja taj zvuk i sta ne valja, da ne bi menjali sve redom

Avatar korisnika
Lazarus
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 26. sep. 2015. u 20:30h
Lokacija: Niš

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Lazarus » sreda, 5. jul 2017. u 23:25h

Mislim da te muci remenica radilice, imam slican problem sa mondeom 3 tddi.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Zvuk ispod haube focus 1.8 tdci

Poruka od Djole » sreda, 5. jul 2017. u 23:39h

tema je stara 5 godina a autor teme nije bio na forumu od 2013 ,tako ce odgovor videti malo sutra ;)
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“