Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lupanje iz dekla motora

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » sreda, 27. feb. 2013. u 21:25h

Pozdrav svima.

Vozim Forda Mondea 2.0 TDCI, 96 kw, 2002. godina.
Bio sam u Ac-Techu u Sarajevu. Majstor je slušao lupkanje iz motora i prenosio zapažanja glavnom majstoru preko telefona, jer ovaj nije bio tu. Njegovo mišljenje je da je problem u dizni i preporučio mi je da dođem u srijedu poslije pet da izmjerim pritisak goriva kojeg dizne izbacuju (ako sam dobro shvatio). Kako nisam mogao da čekam srijedu, otišao sam do Zufera u Visoko jer i s njima imam pozitivna iskustva. Prikopčali kompjuter na auto i gledali kako radi svaki od cilindara. Oni kažu da je sve ok, a s obzirom da ja imam neko čekićanje iz dekla motora samo pri cca 1500 obrtaja, smatraju da je loše predubrizgavanje goriva na diznama i da se tu ništa ne može popraviti, jedino je riješenje kupovina novih dizni, što se nikako ne isplati. Inače, dijagnostika ne pokazuje niti jednu grešku. Savjet je bio da vozim ovako dok nešto ne rikne jer ovaj problem ne bi trebao da izazove nikakav kvar na nečemu drugom. Svaki savjet u vezi s ovim lupkanjem je dobro došao. Još bih napomenuo da auto normalno i pali i radi kada je vani minus. Kada je toplije, oko 10 stepeni, isto tako normalno pali, ali mi nakon paljenja izbaci malo plavog dima i radi neravnomjerno (kao na 3 klipa) dok se ne provoza malo. Kada se auto malo oštrije provoza, ovaj zvuk se malo ublaži. Isto kao da nešto na početku nije podmazano pa se čuje lupkanje željeza od željezo, pa se nakon žešće vožnje to malo, ali ne skroz podmaže i taj zvuk se malo ublaži. Ovako ja to laički doživljavam. Ovog zvuka nema kada je auto u leru, a počne da lupa pri kretanju da bi se izgubio kada se doda malo gasa. Inače, auto ide ko ludo. Nema trzanja nikakvih u vožnji.

Hvala svima unaprijed.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Dragomir » sreda, 27. feb. 2013. u 21:55h

Probem je najverovatnije do dizni i bilo bi veoma pozeljno da resis taj problem,posto veca kolicina goriva koju ubrizgava dizna pravi problem motoru(biksne klipnjace i klipnjace trpe veliko opterecenje)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » sreda, 27. feb. 2013. u 22:08h

A ovi mi u Boschovom servisu nakon pracenja rada cilindara govore da je ubrizgavanje ok. Možda je na nekoj od dizni i slabo ubrizgavanje pa sam mislio probati prvo onaj Liqui Mole aditiv. S obzirom da sam se stvarno istrošio s parama, postoji li mogućnost da se nađe dizna koja pravi problem i da se samo ona zamijeni, a ne sve četiri. Na Ebay-u sam našao novu diznu po cijeni od 100 funti. Evo link:
http://www.ebay.co.uk/itm/MONDEO-JAGUAR ... 19d8804d55

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od darko darko » sreda, 27. feb. 2013. u 22:41h

jel je kupljen auto na domace, bh table, moguce je da su sizne odradjene a da nisu kodirane. Dizne kostaju oko 50 e da se urade bez kodiranja, ali dzaba kada nefuncionise, moguce je da je i to! Jedna mogucnost.
ovo su ti dizne za mondea, ovaj gore seriski broj ide za njih, cena za 4 komada
http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-mondeo-t ... 2c6b35914a

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » sreda, 27. feb. 2013. u 22:51h

Auto sam kupio u Njemačkoj prije tri mjeseca. Kada je kupljen, imao je problem sa jednom diznom. Dovezao sam ga praktično na tri cilindra. Auto je dosta slabije vuklo. Prilikom odlaska kod Zufera u Boschov servis, ustanovljena je greška na 4. injektoru. Injektor nije bio kodiran i oni su to sredili, rekli da je sve ok i stvrno je i bilo sve ok, ali nakon 15 dana se počeo čuti ovaj zvuk. Sada mu rade sva četiri cilindra što znači da ne bi trebalo biti do kodova. Negdje sam pročitao post od korisnika vojo.bogdanovic gdje piše da je imao slične probleme zbog problema sa senzorom bregaste osovine. Zamolit ću i njega ovom prilikom da se ukljuci u ovu temu, ako je u mogućnosti, jer vidim da je svašta prošao sa diznama.

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » sreda, 27. feb. 2013. u 23:01h

darko darko piše:jel je kupljen auto na domace, bh table, moguce je da su sizne odradjene a da nisu kodirane. Dizne kostaju oko 50 e da se urade bez kodiranja, ali dzaba kada nefuncionise, moguce je da je i to! Jedna mogucnost.
ovo su ti dizne za mondea, ovaj gore seriski broj ide za njih, cena za 4 komada
http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-mondeo-t ... 2c6b35914a
Ovo nije loša ponuda, samo koliko vidim prodato je. Šta su im ovi brojevi, na šta treba obratiti pažnju?

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » sreda, 27. feb. 2013. u 23:14h

Ako se ne varam, meni bi trebao ovaj model dizni:
130hp Oct 01-Jan 03 2S7Q-9K546-AJ EJDR00301Z Euro 3
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... ctor_Types

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od darko darko » četvrtak, 28. feb. 2013. u 00:41h

procitaj sa tvoje dizne, pise lepo, kod mene je ova!
nego, jel ti lik obnovio kod ili si radio tu jednu diznu?
mada uglavnom sto ti dragomir napise, ovaj zeleni gore, to ti je to uglavnom, mozes da ga teras gde hoces, pa i ovako preko tastature!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Dragomir » četvrtak, 28. feb. 2013. u 06:09h

za forda 2.0tdci ima desetak vrsta dizni i ne mogu se menjati. Ne zeznam da li u bosni ima neko ko radi dizne kako treba,ali moraces da posetis pravog bosistu
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 19:10h

Ovaj lik nije ništa mijenjao na dizni, nisam ga puno ispitivao. Nisam siguran da li je rekao da je kodirao diznu ili je ukucao njen kod u računar od auta. Mislim da je ovo drugo jer mi je objašnjavao da ako kodovi nisu pravilno podešeni, kompjuter ne zna sa kojim cilindrom ima posla... Sutra ću baš da provjerim brojeve na diznama, da vidim da li su iste, da nije slučajno neka dizna od novije verzije. Nasuo sam i aditiv, pa ću ga pratiti kako se ponaša. Ono što sam još primijetio je i to da je pumpa pritiska i taj dio oko nje dosta masan, ne kapa nigdje ali je masno, crno. Tako je bilo od kada sam ga kupio i prije pojave lupkanja. Dragomire, izvini, nisam shvatio šta si mislio pod tim da se dizne ne mogu mijenjati. Ako bi ih popravljao u Beogradu, po vašoj procjeni, koliko bi to moglo da košta, neki minimum i maximum. Hvala vam svima još jednom, ne želim da vas puno peglam, ali imam loše mišljenje o majstorima. Mislim da su vecina ili neznalice ili prevaranti, čast izuzecima. Vjerujte mi, govorili su mi i da je plutajuci zamajac, a zvuk iz dekla 100%. Sreća da ih nisam slušao, jer i kao laik znam da je to šuplja. Samo ne želim da mi se desi da skupim lovu, debelo platim a ono ništa. Zato sam i mislio probati sa jednom diznom, ako je do jedne. Zamolio bih još samo Dragomira da mi napiše koji su to simptomi kada odu biksne klipnjace ili klipnjaca.

bojcistv
Poruka: 2029
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od bojcistv » četvrtak, 28. feb. 2013. u 19:45h

Htio ti je reći da tih 10-ak vrsta dizni koje se nalaze na 2.0 TDCi motora nisu međusobno izmjenjive, znači ako imaš na svom motoru neki tip dizni, ako ih budeš mijenjao moraš kupiti baš taj tip dizni. Ne možeš uzeti recimo polovne sa nekog motora na otpadu i staviti ih na svoj motor bez obzira što se radi o istom motoru.
Mislim da je remont jedne dizne maksimalno 150 Evra, ali javiće ti se već Dragomir sa tačnim informacijama.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 20:26h

Ako sam dobro shvatio, bitno je da se brojevi tipa "2S7Q-9K546-AJ EJDR00301Z" poklapaju? Da znam šta da tražim.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Dragomir » četvrtak, 28. feb. 2013. u 20:29h

Najjeftinije ti je da se remontuju ali kako treba.Cena je oko 150 e kom
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 28. feb. 2013. u 21:29h

u bosni za 1.8 tdci focusa je 250 maraka repariranje dizne, repariranje se odradi ovde a u bgd se salje na odredjivanje koda

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 21:53h

Koji je servis u pitanju u Bosni?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 28. feb. 2013. u 21:54h

ne znam kako se zove servis, u dubici je majstor, zove se dragomir kao ovaj nas na forumu, imam broj ako hoces da ti posaljem privatnom porukom pa zovi sutra i pitaj sta te zanima

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:04h

Može, hvala ti ma da su mi to sve cifre boli glava :ozid: Znam da je najsigurnija opcija reparirati sve četiri dizne i miran si, ali što da dajem cifru ako je problem samo u jednoj dizni. Mislim da niko od nas nema baš para na bacanje :) Hvala tebi Dragomire na savjetu, ti si ponudio ono što je najbolje, a moj je problem što je meni to preskupo. Da me krivo neko ne shvati :)

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:08h

poslacu ti ali ne znam zasto bi reparirao sve 4 ako je jedna losa, nisam gledao odakle si ali najbolje bi bilo da odvezes njemu na ti pregleda i kaze sta tu da radis

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:20h

Hvala ti, iz Sarajeva sam. Jesi li imao neko pozitivno iskustvo s ovim likom, jesi li ti reparirao kod njega?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:30h

reparirao je bos pumpu na astri mom surjaku, meni je gledao dizne i pumpu i rekao da su ok, uglavnom svi nose kod njega a nisam cuo da je neko rekao da mu je uradio nesto lose, uglavnom ga hvale, ne znam sta tu ima biti lose, tvoje kuciste ostane unutra sve novo, novi kod i to je to
nije valjda da sarajevo nema dobar servis za dizne

bojcistv
Poruka: 2029
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od bojcistv » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:31h

Druže što se tiče dizni u Bosni nemoj ni pokušavati to da radiš. Samo Beograd. Ili eventualno Zagreb.
Za Zagreb ne znam ali znam da su ljudi to rješavali u Beogradu pa prenosim njihova iskustva. Uzeće ti majstor 250 KM za reparaciju i daćeš još 100 KM za kodiranje i vozačima autobusa da ih odvezu i dovezu tako da ti to dođe na isto. S druge strane ne more da znači da će te remont svake dizne koštati maksimalnih 150 Eur. To je maksimalna cijena. Ako je uložak dobar onda ga neće mijenjati i odmah je jeftinije. Ako imaš problem sa diznama savjetujem ti da odeš u BG diesel ili Bt diesel (nisam siguran tačno koji), tamo ti je i Dragomir pa prije toga možeš ugovoriti s njim sve. Ako ti je Beograd daleko imam ja ovdje majstora Vladu, Bog za Fordove i samo njih radi. Provjereno. A sarađuje i sa Dragomirom pa možeš se javiti i njemu ako ti je daleko Beograd.
Pozdrav.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:34h

ne saljes ti dizne, ako sam ja dobro razumio, cijena je 250 km i reparira se sve, nema ovo dobro ovo nije i on ih salje u bg po novi kod al imas broj pa zovi i pitaj

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » četvrtak, 28. feb. 2013. u 22:57h

S obzirom da mi je komplikovano da se vozim daleko od Sarajeva, ostavljam auto tamo, pa se vrati pa opet po njega i tako to, provjerit ću da li neko u Sarajevu ima saradnju sa Beogradom. Znam da servis AC Tech šalje dizne negdje u Srbiju, samo moram provjeriti gdje. Najviše me zbunio majstor koji radi kod Zufera iz Visokog (inače važe za najbolje boschiste u Bosni). Doduše nije skidao dizne i ispitivao ih na specijalnoj mašini, već je skopčao auto na Bosch dijagnostiku i gledao kakvo je ubrizgavanje. Ima šematski prikaz, koliko se sjecam, prvi i četvrti cilindar su pokazivali neku vrijednost oko 0,84, a drugi i treći nešto oko -0,47. Ja sad kontam reći će mi ne valja ti ta dizna, to ti je oko 100€ koliko kod njih košta reparacija, kad on kaže, ja vidim da je ubrizgavanje ok. Moguće je da dizne imaju problem sa predubrizgavanjem, zato ti se javlja lupkanje pri nižim obrtajima, jer kad daš gas, auto ide ko lud. Nažalost jedino rješenje je da uzmeš sve 4 nove dizne, a to ti se ne isplati. Ovamo ljudi kažu da sve repariraju, a on kaže da ima u njima nešto što ode i ne može se popraviti. Pa nije speaceshuttle. :ozid: E haj ti sad budi pametan.

kobaja
Poruka: 36
Član foruma od: utorak, 26. feb. 2013. u 21:06h

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od kobaja » petak, 1. mar. 2013. u 19:50h

Razgovarao sam s momkom iz ovog servisa u Sarajevu, rekli su mi da oni šalju dizne u Šabac. Ima li neko iskustva s tim Boschistima iz Šapca?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21148
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Lupanje iz dekla motora

Poruka od Markedjani » petak, 1. mar. 2013. u 19:53h

Nikako šabac.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“