Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Titan
Poruka: 4
Član foruma od: nedelja, 25. feb. 2018. u 18:14h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od Titan » sreda, 7. mar. 2018. u 22:38h

Nene kod mene se samo desava ono sto sam gore opisao ako sam bio u pokretu i davao gas neposredno pre kocenja onda dok kocim mi spusti obrtaje na oko 600-650 i cim dodje do gotovo potpunog zaustavljanja vrati se na 800-850. to je sve i izgleda da je to sistem koji pomaze pri kocenju. Ostalo fala bogu sve radi super vuce lepo i uvek isto.

Avatar korisnika
zex24
Poruka: 408
Član foruma od: utorak, 31. okt. 2017. u 18:39h
Lokacija: Novi Sad

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od zex24 » nedelja, 11. mar. 2018. u 07:57h

Ne znam sad tacno koje su zice bile ali mislim da je bio neki cvor nule i jos nesto pored toga. Postojao je i zvanicni dokument za servis gde je pisalo sta je trebalo odraditi ali neki ljudi su imali losa iskustva pa su na kraju sami skontali i napisali sta i kako treba da se odradi da bi problem nestao. Ja sam samo pratio uputstvo i stvarno nikada mi se vise to nije desilo.
Spojevi se nalaze u skupu kablova koji prolaze kroz motorni deo automobila (moj je bio dostupan kad se skine filter vazduha). Posto nam nisu isti motori verujem da nisu isto pozicionirani ali bi mogao neki elektricar da ti to proveri pa ako i nadje neki krimp da lepo zalemi. Obicno je grupa kablova umotana u neki zastitni omotac pa to treba skinuti prvo.

Tamni
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. feb. 2019. u 15:57h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od Tamni » petak, 31. dec. 2021. u 19:48h

Pozdrav društvo,

Žao mi je što moram da oživim ovaj post, ali,

Da li je neko rešio navedeni problem?
Meni se automobil ponaša potpuno normalno u vožnji, na dužim putevima nikada nisam imao problema, Ali upravo kako su kolege forumaši opisali,
pri kočenju kada je automobil u leru desava se da obrtaji padnu na oko 700rpm pa se posle par sekundi vrate u normalu po zaustavljanju vozila, takodje se vrate u normalu odmah nakon potiska kvačila. Automobil se nikada ne ugasi a problem postoji već godinu dana.
U pitanju je volvo c30, a motor je fordova verzija 1.6 HDI od 80 KW (2008 god).

Bio bih zahvalan i ako bi neko mogao da preporuči majstora koji bi znao da reši problem.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od sasa_f1 » petak, 31. dec. 2021. u 23:48h

Ja imam ovaj problem od kako sam kupio auto, evo skoro godinu dana... 🤔

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od bane1967 » subota, 1. jan. 2022. u 07:47h

Mene je to zezalo na isti način na fokusu 1.8 TdDi i pošt me je mnogo nerviralo rešio sam problem tako što sam blokirao senzor/taster na pedali kvačila (ne sećam se više da li sam samo iskljčio džek ili sam kratkospojio 2 žice koje dolaze na njega, ali to se lako utvrdi merenjem) i broj obrtaja više nije varirao ni na leru bez stisnutog kvačila, a nikakav problem nisam imao u vožnji...

Tamni
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. feb. 2019. u 15:57h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od Tamni » subota, 1. jan. 2022. u 16:06h

Gledam upravo po eng. forumima, izgleda da ljudi imaju slican problem uzrokovan tasterom pedale kvacila, takodje napominju da bi neispravnost istog uticala i na pravilan rad tempomata, sto ovde nije slucaj(tempomat funkcionise potpuno ispravno), bez obzira cu ga prvom prilikom iscupati iz dzeka, pa javljam da li je bilo nekih promena.
Hvala za tip.

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od bane1967 » subota, 1. jan. 2022. u 20:49h

Proveri samo nekim mernim instrumentom (kada otkačiš konektor) da li taster pedale kvačila u položaju kada je ona pritisnuta odspaja ili kratkospaja one dve žice koje dolaze do njega, pa ako treba da budu u spoju, lako ćeš nekom žicom da ih premostiš, mada mi se čini da je dovoljno da se samo otkači konektor...

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od Nedeljkovic » subota, 1. jan. 2022. u 21:46h

Definitivno senzor polozaja pedale kvacila pravi taj problem, ja imam isti (doduse kod mene padaju jako malo) i planiram da ga zamenim novim ali nikako. Polovan kontam da ne vredi uzimati jer im je to ocigledno boljka

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Tamni
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. feb. 2019. u 15:57h

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od Tamni » utorak, 4. jan. 2022. u 12:07h

Evo da javim, juce sam iscupao senzor, i nema nikakve promene u ponasanju vozila, nikakva indikacija (tempomat radi najnormalnije) a problem i dalje postoji.
Sada bi verovatno trebalo da skinem prekidac(senzor) i proverim kako reaguje i da li reaguje.
Nadam se da sam dobar prekida otkacio, definitivno ga potiskuje pedala i nalazi se sa strane vozaca pri vrhu kvacila.
Slika

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Obrtaji motora opadnu pa se vrate - Focus 1.6tdci

Poruka od sarabo » utorak, 4. jan. 2022. u 12:17h

ja sam taj problem imao i na predhodnom focusu mk2 i sad na C max i vraćanje obrtaja nije imalo nikakve veze sa pritiskanjem kvačila, jednostavno se sam vrati u nekom trenutku bez obzira da li ja nešto pritisnuo ili ne.
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“