Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Lazarus
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 26. sep. 2015. u 20:30h
Lokacija: Niš

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Lazarus » sreda, 15. jul 2020. u 21:07h

Evo i mene sa istim problemom, Mondeo tddi 2001 85kw, 215.000 km.
Počinje novembra prošle godine, i odmah sam posumnjao na grejače. Zapekli debelo, ali majstor uspeo da skine sva 4, 2 dobra i 2 loša. Zamenio sva 4, Bosch 1850 din komad, i'cepaše me ...
Sledeće jutro sve isto. Ne verglam ja duže nego inače, odmah on upali ali dok poveže rad treba mu 10-15 sekundi i svo vreme gruva beli dim i ne reaguje na gas. I kao sto je Hamir napisao, ako krenem odmah kada poveže rad, nema snage, ako pokušam da krenem bez gasa, opet krene da kašlje, trese i baca beo dim. Ako dam gas, sve normalno. Kada malo ugreje posle 5 min, kreće bez gasa normalno.
Dodjem do posla, 4km, ugasim, pali kao mina. Krenem kući posle 8h stajanja, opet pali kao traktor.
Sada na jutarnjim temperaturama preko 20C pali normalno, ali prvih minut,dva nije to taj zvuk kako bi trebalo, kao da po malo trese a obrtaju su ok i nema dima, sve ispod 15C ne valja. Ova zima i nije bila zima tako da sam pregurao nekako. Žao mi auta, ne bih da ga mučim jer je sve ostalo kod njega besprekorno za njegove godine.
Zamenjen filter vazduha, filter goriva Bosch, pumpa kod rezervoara radi, pri zameni filtera na kontakt baca gorivo.
Zamenjeni grejači, napisah već. Dizne dobre, VP pumpa dobra, EGR zatvoren pre 5 god.
Kompresiju nisam merio ali auto vuče kao lud. Ulje ne troši, motor lepo radi, trunku dima ne baca na pun gas.
Potrošnja goriva mi je bolja nego kada je lepo radio, merio od čepa do čepa na 400 km, pola auto put - pola grad 6.5 L.
Tri dobra majstora ne znaju šta mu je, jedan od njih je, slobodno mogu da kažem doktor za Forda, Velja ford iz Niša.
Ako je neko rešio sličan problem, bio bih mu zahvalan do neba, i normalno, kafana !
Poslednja izmena: Lazarus, na dan sreda, 15. jul 2020. u 21:12h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1868
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od sarabo » sreda, 15. jul 2020. u 21:12h

jesi li radio dijagnostiku i ako jesi je li fordova ?
ima li tu grešaka
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Lazarus
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 26. sep. 2015. u 20:30h
Lokacija: Niš

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Lazarus » sreda, 15. jul 2020. u 21:14h

Nije radjena dijagnostika, ne znam gde da odradim. Kažu, treba mi krštena dijagnostika. Ja mislim da je to neki original softver i dobar majstor, ispravite me ako grešim :wtf:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od mbole » sreda, 15. jul 2020. u 23:57h

Beli dim... manjak goriva, visak vazduha.
Sa druge strane, kad odstoji neko veme to se desava, a ako ne odstoji sve je u redu.
Prvo sto mi je na pameti za takve simptome je: imas vazduh u sistemu goriva.
Nesto sitno, pa ne zajebe skroz, ali dovoljno da "podjebava".

Neko izpucalo crevo, neki los dihtung/gumica...
Jel imas dodatni grejac nafte Izmedju filtera i pumpe), oni su jako cesto u problemu nakon dovoljno godina.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Neša » četvrtak, 16. jul 2020. u 16:42h

+1
Дијагностику има сервис Баћа у Прокупљу.
У Нишу иди у сервис Вук,Ивица је одличан и педантан мајстор,преко пута форд компани у Комрену.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Lazarus
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 26. sep. 2015. u 20:30h
Lokacija: Niš

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Lazarus » četvrtak, 16. jul 2020. u 18:55h

Hvala Nešo, nisam znao za njega, idem čim ulovim vreme.
Bole, ceo sistem dotoka goriva je dobar, bar je tako rekao čovek u kog imam poverenje. Ne znam više šta da mislim, svašta sam se naslušao ovih meseci.
Od menjanja pumpe ili remonta, skidanje glave motora, sve 4 dizne nove da staviš, hidropodizači i ventili te zezaju, ne znam nije mi dobro više,
Neko moje logično razmišljanje je da nije vazduh u sistemu, to bi pravilo problem i na toplo i na hladno. Evo jutros pali kako treba, 23 C, malopre krećem sa posla, pali normalno. A ako baca beo dim, znači da gorivo ide ali ne sagoreva kako treba (samo na temperaturi ispod oko 15 C ).
Ipak mislim da par dizni, minimum dve imaju potrošene uloške i pišaju dok ne poveže rad, ne može lepo da rasprši naftu (daj bože da je to). Na višim temperaturama je nafta redja i verovatno je lakše rasprši i zapali, na nižim temp je gušća. Možda je i do pritiska oko pumpe, da nema dovoljni pritisak, ali to bi se valjda manifestovalo uvek. Jer auto ide kao lud, pre neki dan sam na auto putu gazio 180, i na pritisak gasa on povlači. Motor je perfektan, to odgovorno tvrdim, menjano sve kad god se čulo nešto, ovo je prvi misteriozni problem. Ulje menjano oktobra, nema traga od crnog, i dalje je tamno braon i ne troši ni gram. Srdjan, sin Velje forda ga je vozio par puta, kaže da nije vozio mondea tddi da ovako vuče.
Verujem da je kako kažeš, nešto sitno a pravi veliku zebanciju. Ako stignem za vikend kod Vuka na dijagnostiku pa za dalje, videću, mozda i kupim 4 dizne pa da probam, pod uslovom da dijagnostika ne kaže ništa.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Neša » četvrtak, 16. jul 2020. u 20:26h

Ма дизне не праве проблем на тдди,можеш и код Срђана у форд компани Комрен.
То личи на да лифт пумпа треба да се ремонтује,да се прегледају копче на филтеру горива због фалш ваздуха и дијагностика обавезно.
Оригинал има Гранд у Нишу.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Lazarus
Poruka: 8
Član foruma od: subota, 26. sep. 2015. u 20:30h
Lokacija: Niš

Re: Ford mondeo 2.0 tddi problemi... pomocc !!!!!

Poruka od Lazarus » nedelja, 6. sep. 2020. u 13:47h

Nikako da stignem da napišem da sam rešio problem sa paljenjem, tj. momci iz Dizel service Niš su rešili. Svaka čast njima pre svega na poštenju i iskrenosti, a naravno i znanju.
Problem je bio vazduh i pumpa u kasnom paljenju. Posle 5 dana kod njih auto pali kao nikad, potrošnja pala za malo, vuče isto samo mirnije i tiše radi.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“