Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Radna temperatura Mondeo

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od novi81 » četvrtak, 17. nov. 2016. u 16:16h

Kod mene nije kao ovaj. Nema onaj komad plastike sa strane kao na slici. I bio je crn. Ja sam uzeo i mijenjao kod Vlade u Laktašima


http://m.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-FOR ... 0408.m2460

Mislim da je ovakav ali je crn. I onaj koji sam skinuo je bio crne boje
Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
dejan_mitrovic_93
Poruka: 190
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2015. u 23:54h
Lokacija: Bijeljina

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od dejan_mitrovic_93 » petak, 18. nov. 2016. u 01:46h

I ja sam na ebay narucio...nije posebno pomoglo....napred i dalje stoji komad filca, kad zagrije kompletan sistem onda odrzava temperaturu. Bez toga je bilo oko 75 a prije zamjene i manje, tek nesto preko pocetnog polozaja. Javi kako si prosao sa ovim dijelom.

@novi81 jel ti normalno drzi temperaturu sada ?
Zivot je jedan, a Mondeo 2.0 !
MonDEJO.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od bojcistv » petak, 18. nov. 2016. u 08:00h

Ma isto je to sve, nema neke razlike sto se tice boje tih termostata. U sustini su svi isti. Meni je prije par godina kada sam mijenjao uljni termostat bilo bolje stanje sto se tice radne temperature. Brze se zagrijavao i drzao je normalno kazaljku na pola. Vidjecemo kako ce sada da se ponasa.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od novi81 » petak, 18. nov. 2016. u 18:01h

dejan_mitrovic_93 piše:I ja sam na ebay narucio...nije posebno pomoglo....napred i dalje stoji komad filca, kad zagrije kompletan sistem onda odrzava temperaturu. Bez toga je bilo oko 75 a prije zamjene i manje, tek nesto preko pocetnog polozaja. Javi kako si prosao sa ovim dijelom.

@novi81 jel ti normalno drzi temperaturu sada ?
Ma jok i posle zamjene termostata malo varira temperatura . Kad vozim na malo višim obrtaja je stabilno čim se spuštam niz brdo ili je maltene na leru malo padne. Grijanje je uvijek extra. Pošto je temperatura stalno na auto ventilator počne da duva jako za cirka 2km plafon s tim da ne grijem auto na leru.
Ne znam da li može da utiče na temperaturu to što kod mene nema zaštitne plastike ispod motora.

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
dejan_mitrovic_93
Poruka: 190
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2015. u 23:54h
Lokacija: Bijeljina

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od dejan_mitrovic_93 » petak, 18. nov. 2016. u 20:11h

Trebalo bi malo da utice, ali ne toliko da obora temperaturu 12L tecnosti :D
Ipak nije toliko izlozen, ima auta sa itekako izlozenim motorima vjetru pa ne mrda temperatura nigdje, jer cim pocne da pada temp on bi trebao da zatvori termostat.
Ali opet kazem to je samo moje misljenje :)
Zivot je jedan, a Mondeo 2.0 !
MonDEJO.

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Miner99 » ponedeljak, 5. dec. 2016. u 22:59h

Ae da se i ja ukljucima malo ovde...Ni kod mene nema onog sus pleha ispod motora. Sad na ovoj hladnoci u mestu mislim da bi motor radio 100 godina, a ne bi pomerio kazaljku za temperaturu iz nule. Sto se tice grejanja u mestu, uvek ga pustim da radi minut-dva pre kretanja, a i posle idem polako. Jedino krene da se greje na prvoj uzbrdici, dodje negde do 1/4 i tu ostaje. Ako iskljucim motor posle nekh 10-tak minuta voznje, pa onda opet krenem i vozam dok ne zagreje do radne temperature, posle drzi na pola skale ( sto je bilo normalno celo leto). Jel to znaci da mi je termostat ok? Kad podigne kazaljku na pola skale, vise ne mrda, ni kada je grejanje na pola jacine( na max jos ne palim, nemam potrebe , sasvim fino greje i ovako).Inace dok je kazaljka na 1/4 skale zna da spadne malo kad krenem nizbrdo, ali kad dogura do 1/2 skale, onda drzi bez pomeranja, samo sto mu treba vecnost da dodje dotle... Jedino sto mi je juce procureo na kucistu termostata, pa sad moram to da sredim, ali nije jos ni strasno, par kapi pokzao odozdo...
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
dejan_mitrovic_93
Poruka: 190
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2015. u 23:54h
Lokacija: Bijeljina

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od dejan_mitrovic_93 » utorak, 6. dec. 2016. u 10:57h

Meni to lici da ti se na uzbrdicama ugrije cijeli sistem rashladne tecnosti na odredjenu temperaturu, pa tako uspijeva da drzi istu.
Kod mene su slicni simptomi, stim da imam kartone na hladnjaku :)

Stvarno me ovo nervira...
Zivot je jedan, a Mondeo 2.0 !
MonDEJO.

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Miner99 » utorak, 6. dec. 2016. u 20:26h

A sta znam...procitao sam sve sto su svi ovi dobri ljudi pisali i izgleda da im je to fabricka "boljka"...Licno mi ne smeta, samo me zabrinjava...a i sta cu kad sam navikao na benzince, pa mi dizel sad skroz novo iskustvo..:) jedino jos planiram da nabavim onaj sus-pleh ispod motora, nekako imam utisak da ce to pomoci bar malo, kartone cuvam kad bas zagudi :D Kod mene je neki manijak pocupao sus-pleh (onu plastiku dole ), pa moram da nadjem taj djavo, ipak volim kad je sve po PS-u
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Almighty.shO » utorak, 6. dec. 2016. u 20:47h

@Miner99 ja sam odavde uzeo suspleh http://www.tuning-shop.rs/ford_auto_delovi_1.html all cool.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Miner99 » utorak, 6. dec. 2016. u 22:12h

Koliko je bio ( ako nije problem) ? Ima po oglasima polovan za oko 10 eur, al posto ga nemam, ne znam ni kako izgleda, pa ne bih bas pogresan da kupim na nevidjeno...
Poslednja izmena: FM III, na dan utorak, 6. dec. 2016. u 22:40h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Almighty.shO » utorak, 6. dec. 2016. u 22:49h

@Miner99 1000 din sam ja platio za Fokusa onaj komad sto ide ispod branika

Slika

a 2000 je bio onaj veliki sto je ispod motora

Slika

Najbolje ti je da kontaktiras te likove i da im kazes koji je auto u pitanju a oni ce ti poslati slike i cenu.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Cedo » petak, 27. jan. 2017. u 12:54h

Релативно успешно дружење са картоном ове зиме

Slika




Lumia 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dejan_mitrovic_93
Poruka: 190
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2015. u 23:54h
Lokacija: Bijeljina

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od dejan_mitrovic_93 » petak, 27. jan. 2017. u 13:05h

I kod mene drzi radnu na preko 2000 obrtaja, ali peta 80 jok :/ da ne pricam kad je neka guzva pa cetvrtom 50, odmah pada na 60-70 stepeni....a niz brdo nema temeperaturu xD
Zivot je jedan, a Mondeo 2.0 !
MonDEJO.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od bojcistv » petak, 27. jan. 2017. u 14:30h

Moram i ja metnuti taj karton izgleda. Nema fajde od ovih termostata. Ne rade kod Forda.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Neša » petak, 27. jan. 2017. u 16:08h

Normalno je to kod naših mondea,kad su veliki minusi ne drži kazaljku.. Meni ni posle 20km vožnje ne popne kazaljku na polovinu ako vozim polako,a veliki mraz.A sve mi ispravno.Bitno je da greje
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Lucky » petak, 27. jan. 2017. u 17:13h

Slika


Nista karton i slicno, radna temp 100 stepeni, par stepeni gore dole, zavisi od godisnjeg doba

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Cedo » petak, 27. jan. 2017. u 17:38h

Ма ово овде је проблематика нас дизелаша само, иначе чим отопли, преко 10ак степени, све је како треба.

@Бој.
Ставио два картона, један заузима једну половину ширине хладњака а други другу с'тим да овај други служи као клизни чиме дозирам колико хладњака ће бити откривено, сад кад су овако дебели минуси па све до неких +5С држим ~90% покривен хладњак, између 5-13С довољно је неких ~60%, тако је у мом случају иначе гурнут картон између хладњака климе и воде, тесно је али мало се омекша картон и нема проблема.




Lumia 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Stefan91
Poruka: 70
Član foruma od: nedelja, 8. jan. 2017. u 00:42h
Lokacija: Velika Plana

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Stefan91 » petak, 27. jan. 2017. u 20:52h

Da se i ja ukljucim u pricu. Stanje temeprature je sledece; upalim auto, radi na leru 4-5 minuta, vozim do autoputa 3-4km lagano, ukljucim se i uljucim tempomat na 110km/h u 6. brizini gde drzi na nekih 1900 obraja/min. Temperatura se digne na nekih, po mojoj proceni 80-85 stepeni, nesto nize od optimalne. Kada povecam brzinu, radna temperatura dodje do 90 stepeni i ne spusta se sve dok je operecenje motora 120km/h + ... (2000 obrtaja +). Iskljucujem se i naravno spustam brzinu na nekih 60km/h (4. brzina) i temeratura krene lagano da pada, tacnije dodje do 75-80 speteni, malo vise od 1/4 na pokazivacu. Moram da napomenem, da mi je grejanje dobro i dok ne podigne ni na 70 stepeni.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mbole » subota, 28. jan. 2017. u 02:08h

Ako je mali hladnjak dobar, grejanje ce sasvim dobro raditi na 60 stepeni (to je temperatura vode u kucnim radijatorima, na 60 stepeni jedva mozes da drzis ruku).
Ako mali hladnjak nije kako treba, nece grejati ni ako je temperatura vode 100.
Tako da grejanje kabine nije nikakvo merilo dal je postignuta radna temperatura motora.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Stefan91
Poruka: 70
Član foruma od: nedelja, 8. jan. 2017. u 00:42h
Lokacija: Velika Plana

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Stefan91 » subota, 28. jan. 2017. u 02:48h

Ok, a da li ima razloga za brigu ili da se gura ovako? :D

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od novi81 » subota, 28. jan. 2017. u 10:00h

@Stefan91
I kod mene se apsolutno isto ponaša. Mijenjao termostate, ostalo isto. Grijanje dobijem punom snagom poslije najviše 2km bez obzira na vanjsku temperaturu. Mada obično ne grijem auto duže od dva, tri minuta u mjestu.

Ranije sam se sekirao zbog toga, sad mislim da to tako ide i samo vozim

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Pančevac » subota, 28. jan. 2017. u 10:22h

Ista prica.Bio sam I kod Dragomira,sa namerom da zamenim veliki termostat,ali mi je preporucio da ne diramo nista,jer nema efekta.Sto kaze Cedo, I ja se vec,neko vreme,druzim sa kartonom.
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Stefan91
Poruka: 70
Član foruma od: nedelja, 8. jan. 2017. u 00:42h
Lokacija: Velika Plana

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Stefan91 » subota, 28. jan. 2017. u 10:51h

Znaci samo gas i ne razmisljam! Hvala ljudi! ;) :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od 911s [SK] » subota, 28. jan. 2017. u 12:32h

Ja i dalje ne vidim poentu kartona ako je grejanje dobro... kazaljka bode oči ili je nešto ozbiljno u pitanju?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Pančevac » subota, 28. jan. 2017. u 13:49h

Poenta je u tome da sa kartonom postigne vecu temperaturu motora,pa cak I radnu.Sto je I svrha cele ove price.To se lepo vidi na skali-meracu temperature.Bez kartona temperatura je niza. Nije sve u grejanju. :)
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“