Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Radna temperatura Mondeo

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 5. dec. 2017. u 00:32h

pa...nisam nista zakljucio, nego kad ste vec pomenuli te grejace reko da pitam, jer otkad sam promenio tablu ne ukljucuju se automatski sami grejaci soferke kao sa mojom starom tablom. znaci da ova sada tabla uopste nije programirana za grejace, pa pitam dal neko mozda zna dal i te grejace vode pokrece isti taj komp koji pokrece i grejace soferke? jer ako je isti taj, onda ja ne moram da se zavlacim u kanal i da proveravam dal su mi ispravni ti grejaci, nego da se jednostavno oprostim od njih. takodje nemam vise onaj BIP zvuk kad spoljna temp dodje na 4 stepeni (na displeju). Takodje imam kao i mnogi problema sa postizanjem radne temp, al o tome necu jer jos uvek nisam promenio glavni (ovaj veci) termostat. mozda on zeza, manji je dobar.

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. dec. 2017. u 07:39h

Da li mondeo mk3 tdci ima dodatnj grejac kabine, kako da znam to? Ako ima kako se ukljucuje?


Takodje gde se nalazi taj grejac rashladne tecnosti, da i njdga potrazim?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Djole » utorak, 5. dec. 2017. u 10:32h

Uključuje ga računar na temperaturi ispod 7 stepeni, drzi ga uključenim sve dok motor ne nagura 70...takođe ako su uključeni grejači soferke napred i nazad neće se uključiti, ako je samo napred ili samo nazad uključuje e samo jedan... Tako je kod mene na Focusu a koliko sam video i na mondeu 3 kod jezdinog.

Nalazi se ispred pozarnog zida.

Mlađo dijagnostikom mozes videti da li se uključuju ili ne


Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od dax92 » utorak, 5. dec. 2017. u 10:49h

Cek' malo, kako to da se grejaci soferke sami ukljucuju? Oni se pale samo na dugme..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 5. dec. 2017. u 10:52h

trenutno nisam u mogucnosti da nadjem nekog sa tako dobrom dijagnostikom. Ipak mislim da cu u kanal sa unimerom, pa ako salje struju na njih dobro je, a sad ako ne salje...ili relej ili je ipak za njih taj komp u inst tabli koji kod mene nije programiran.

dax92, kod mene su se ukljucivali samo kad temp padne ispod 4 stepeni, otkad sam zamenio tablu ukljucujem ih sam na dugme, tacnije ona 2 dugmeta za prednju i zadnju soferku. zato sto mi je stavljena tabla od mondea koji nije imao fabricki grejace.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Djole » utorak, 5. dec. 2017. u 11:23h

Dax tako i kod jezdinog na mondeu, na nekoj temperaturi kad upališ auto, upali sam grejače. Sad verovatno gem upravlja sa tim.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. dec. 2017. u 11:57h

A da li ima taj grejač kabine? Na alfi sam ga palio tako što odvrnem na HI i upalim klimu tada se upali taj dodatni grejač kabine i vrlo brzo počinje da greje. Kako se to pali na Mondeu ukoliko ga poseduje?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mbole » utorak, 5. dec. 2017. u 12:00h

Grejace antifriza pali pcm

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Neša » utorak, 5. dec. 2017. u 13:05h

Cekaj malo,ja sam promenio instr.tablu stavio sa novijeg modela i sad ne mogu da upalim grejace soferke,jel to ima neke veze? Sad procitah mladjin post
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 5. dec. 2017. u 13:55h

borisbg88 piše:
utorak, 5. dec. 2017. u 11:57h
A da li ima taj grejač kabine? Na alfi sam ga palio tako što odvrnem na HI i upalim klimu tada se upali taj dodatni grejač kabine i vrlo brzo počinje da greje. Kako se to pali na Mondeu ukoliko ga poseduje?
A kako si uspeo da na tako niskoj temperaturi ukljucis klimu, tojes da startujes kompresor? :wtf: njega ako ukljucis dok je hladno, on se sam pali-gasi u kratkim intervalima jer ne moze da nabije pritisak i to cimanje kajisa non stop nikako nije dobro dok je auto u voznji. uostalom, klima ne greje, ona je tu samo dda hladi, a za grejanje se koristi toplota antifriza ili ko ima (srece) vebasto.


Znaci, niko nije upucen u ovo koji komp pokrece grejace antifriza? :(
Poslednja izmena: mladja_red_mk3, na dan utorak, 5. dec. 2017. u 15:41h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. dec. 2017. u 14:17h

Nisi me razumeo, na Alfi kada je hladno, okrenem klimu na HI i stisnem dugme za klimu, ne pali se kompresor, nego se tada upali taj grejač električni, koji je u kabini i grejanje startuje vrlo brzo.


Ne znam da li Ford ima taj dodatni grejač kabine, ima ga dosta novijih vozila...

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od FM III » utorak, 5. dec. 2017. u 14:26h

mladja_red_mk3 piše:
utorak, 5. dec. 2017. u 13:55h
Znaci, niko nije upucen u ovo koji komp pokrece grejace antifriza? :(
mbole piše:
utorak, 5. dec. 2017. u 12:00h
Grejace antifriza pali pcm

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Markedjani » utorak, 5. dec. 2017. u 14:29h

niko ništa ne čita.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 5. dec. 2017. u 15:38h

ok, ja sam procitao da UPALIS KLIMU, a nisam znao da na Alfi kad upalis klimu na HI ne ukljuci se kompresor.
Sta je pcm? jel motorni komp? I kako se onda zove komp na tabli koji pali grejace na soferkama i retrovizorima?

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od borisbg88 » utorak, 5. dec. 2017. u 15:50h

Mislim da ni na fordu ne pali, jer automatska klima(koliko ja znam) ne pali kompresor kada je temperatura vazduha manja od npr 5 stepeni....

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 5. dec. 2017. u 16:04h

Kod mene pali, ali kao sto sam napisao, radi na intervale po nekoliko sekundi pa se iskljuci. I to se oseca u voznji, cima non stop.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od bojcistv » sreda, 6. dec. 2017. u 12:46h

Uh ljudi vi ovdje brkate par pojmova. Grijaci vjetrobranskog stakla se pale automatski cim je temperatura ispod 4C. Ako imas grijas sajbe ne znaci da imas i grijac rashladne tekucine, to je taj Webasto odnosno elektricni grijac rashladne tekucine i to je poseban par opanaka.
Klima se moze startovati i na niskim temperaturama, ali sve zavisi od toga sta si podesio u kabini, ako hoces hladjenje mislim da onda kompresor nece moci da odradi hladjenje kabine jer je niska vanjska temperatura, a ako hoces grijanje onda vazduh prolazi kroz klima sistem i isusuje se sto za posljedicu ima lakse odmagljivanje sajbi u kolima. (ono dugme MAX na kontroli klime kod Mondeo Mk3 istovremno pali: klimu (kompresor), ventilator na najjace i prebauje na maximalno grijanje, a sve to se pali kada se zeli sto prije odmagliti sajba).
Instrument tabla nema nikakve veze sa paljenjem grijaca sajbe koliko je meni poznato. Nema indikacija na tabli da li je grijanje sajbe ukljuceno ili nije. Sajbe sa ugradjenim grijacima imaju dva konektora sa svake strane koji se prilikom montaze moraju ukljuciti na instalaciju.
Ja koliko znam GEM (ili pcm) nije instaliran u instrument tabli, eventualno da mozda kupi signal sa nje sto se tice spoljne temperature vazduha (pa ako to ne radi onda mozda zato ne radi ni automatsko paljenje grijaca), ali mi to nije logicno, jer se signal o tome salje od strane senzora direktno u GEM.
Probaj da uradis test GEM modula http://www.talkford.com/community/page/ ... ostics-r99 pa vidi da li to radi sve kako treba.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od FM III » sreda, 6. dec. 2017. u 13:40h

Ja imam dodatne grejače rashladne tečnosti i imam grejače vetrobranskog stakla, GEM od ST-a (jer imam dosta opreme) a ne pali mi grejače vetrobrana ispod 4 stepena nego samo na dugme :wtf:
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Djole » sreda, 6. dec. 2017. u 13:44h

Ivanov mondeo pali sam grejače svih stakala na nekoj temperaturi, a grejač rashladne tečnosti ispod 7 stepeni... Grejanje stakla ide preko gema

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od FM III » sreda, 6. dec. 2017. u 14:05h

Djole ja samo hoću da ukažem da kod forda postoji jedno veliko pravilo, a to je da nema pravila.
Ovde se raspravlja sa apsolutnom "tačnošću" šta modeo mk3 mora da radi ako ima neku opremu ne spominjući uopšte godište i za čije tržište je radnjen (više puta utvrdjeno da se oprema razlikju u zamisnosti od tržišta, jer je moguće da se restajlom nešto i promenilo. Kod mene pali sam grejače rasladne tečnosti, čini mi se da mbole navodio na temp ispod 5 stepeni, ali to nije ni važno i ako je 7, već automatsko paljenje vetrobranskog stakla, za koje sam ja prvi put čuo ovde u temi i sada treba da tvrdim da to ne postoji?
GEM kontroliše sve i svašta, pa čak i po meni neočekivano sva 4 migaca (susreo se da na 1 GEM-u ne rade dok ne držiš dugme).
Moj mondeo je pre restajla 2002 godište i ne pali sam grejače šoferke.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od bojcistv » sreda, 6. dec. 2017. u 14:48h

Moj ih pali sam i pravo da ti kazem ja bih to nekako da iskljucim jer bas opterecuje alternator. I moras stalno da gledas da li su upaljeni ili nisu.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
jEZDIn
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 8. maj 2014. u 20:10h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od jEZDIn » sreda, 6. dec. 2017. u 15:42h

+1
Mondeo MK4 - TDCi - 140KS- 2014g. viewtopic.php?f=6&t=36501
......................................................Ivan Popović........................................

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Djole » sreda, 6. dec. 2017. u 16:20h

Srki ma znam ja to u kod mene ima krs ne jasnih stvari

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
borisbg88
Poruka: 144
Član foruma od: četvrtak, 30. nov. 2017. u 09:58h

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od borisbg88 » sreda, 6. dec. 2017. u 16:21h

Moj recimo na pali dok ne upalim manuelno, ali ih sam gasi posle određenog vremena...

Dakle još samo jednom ću :) Niko ne zna da li mondeo ima električni grejač kabine i kako se startuje, takođe ako ima, kako da proverim da li ga moj auto poseduje?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Radna temperatura Mondeo

Poruka od Djole » sreda, 6. dec. 2017. u 16:24h

Pisacu još jednom... Mondeo ima grejač antifriza. Grejanje kabine mimo motora samo webasto. Startuje ga računar kad se stvore uslovi za to... Da li ga imas proverava vizuelno do pozarnog zida vidi se na crevima ima li ih, ili dijagnostikom laksi način.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“