Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Far na Fokusu!

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Far na Fokusu!

Poruka od fordoni » četvrtak, 13. nov. 2008. u 00:04h

Imam sledeci problem.
U jednom od farova mi se skupila prasina unutar samog fara pa kada nocu upalim svetla vidi se razlika izmedju njih,tj. jedan je normalne boje dok je drugi zbog prasine tamnije boje.Moje pitanje je da li mogu sam da otvorim far i ocistim njegovu unutrasnjost i koliko je to komplikovan posao???

U pitanju je Fokus!!!

Avatar korisnika
pleca
Poruka: 9
Član foruma od: subota, 15. nov. 2008. u 07:17h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od pleca » subota, 15. nov. 2008. u 08:05h

Sto se tice otvaranja fara, ne bih ti preporucio, posto je on prakticno jedna celina. Nisam siguran da li uopste mozes da ga otvoris.
Medjutim, ono sto mozes da uradis je da ga skines i kroz otvor za sijalicu probas da ocistis. Imao sam isti problem na Fokusu I.
Potrebno je skinuti 3 srafa. Dva su sa gornje strane fara, a jedan je sa donje, moras da skines suspleh, pa mu tek onda mozes prici.
U principu ne treba mnogo vremena, samo ako imas gde da se podvuces sa donje strane :)
Just Do It!

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Far na Fokusu!

Poruka od zx3 » ponedeljak, 8. dec. 2008. u 15:51h

Ja sam rasturao dva puta i zalepio i nije maglio iznutra posle toga, ako možeš očisti bez otvaranja a ako ne pogledaj ovu temu http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... f=46&t=123
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fordoni » subota, 30. maj 2009. u 22:11h

Da otvaram far nema sanse jer ne znam to da radim i plasim se da ga pri toj operaciji ne ostetim ili ne daj boze polomim,a da ga cistim kroz rupu za sijalicu ne mogu jer je rupa suvise mala da bih provukao prste a kamoli krpu.Ne znam sta mi je ciniti,a grono mi je da ostane tako prljav. :-(

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fancy » subota, 30. maj 2009. u 22:32h

Meni je sledeće palo na pamet... ne znam da li je preporučljivo, al mislim da bih ja to uradio da imam problem kao ti:
Skineš ga, izvadiš sijalice pa ga polako zaroniš u kadu sa rastvorom mlake vode i nekog deterdženta za sudove koji ne traži brisanje (ima ih).
Promućkaš ga dok je natopljen da rastvor pokupi prašinu pa prospeš vodu kroz sijalične rupe i tako nekoliko puta. Posle polako kreneš da ga tuširaš čistom vodom i staviš ga da se osuši.

Možda sam nešto bitno propustio, ali ako nećeš da ga rasturaš i lepiš, ako ne možeš da proturiš neku krpicu, onda ti je ovo - čini mi se - jedino rešenje.

Sad mi pade na pamet - možda je bolje isprati sa nekom tečnošću za pranje šoferšajbni, verovatno će ostaviti manje fleka od vode kad se osuši.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
rajkox
Poruka: 94
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2009. u 07:52h

Re: Far na Fokusu!

Poruka od rajkox » subota, 30. maj 2009. u 22:52h

posle pranja moze i fenom da ubrza susenje...

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2260
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Far na Fokusu!

Poruka od Stefan148 » subota, 30. maj 2009. u 22:54h

to sam ja radio sa svojim farovima.... u lavor, unutra voda i sredstvo za stakla, pustio da se osusi i to je to.
Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fordoni » subota, 30. maj 2009. u 23:29h

Sjajna ideja.Sad mi je palo na pamet da koristim onu tecnost sto u auto perionicama koriste za pranje bez kontakta.To je neka tecnost koja se nanese, malko odstoji i samo se spere.To cu probati nema sta.Hvala puno na ideji,sjajno!!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21155
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Far na Fokusu!

Poruka od Markedjani » subota, 30. maj 2009. u 23:37h

Da li na Fokusu može da se skine samo staklo fara kao na Sierri mk2 ili Mondeu mk1 ?

Na Sierri se staklo fara skida vrlo lako... ima žabice koje mogu da se skinu i posle kad opereš staklo samo vratiš žabice.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 31. maj 2009. u 16:29h

To je moglo kod velike većine starijih Fordova.
je*iga, znali nekad kako da prave kola...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fordoni » nedelja, 31. maj 2009. u 16:37h

Ne moze jer je far zalepljen sa nekim silikonom a da bi se on skinuo mora da se greje a to da radim ne znam.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fancy » nedelja, 31. maj 2009. u 17:25h

911s [SK] piše:To je moglo kod velike većine starijih Fordova.
jeb*ga, znali nekad kako da prave kola...
Pa su naučili da prave još bolja. 8)
To što je nekad moglo da se odvaja je super divno i krasno ali je bilo glavni izvor prljavštine i posledično, propasti sočiva. Guma za dihtovanje odlazila relativno brzo (u skladu sa nekadašnjim kvalitetom ;)), a i žabice su kod beogradskih dunster majstora misteriozno nestajale. Lepljenje je za farove definitivno značilo kvalitativni pomak... koji se uostalom desio i celoj gami Ford automobila :D
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 31. maj 2009. u 17:38h

Pa to da li su se naučili da prave bolja nisam nešto siguran, baš se mislim da li ću i za 20 godina imati prilike da vidim neku jako dobru Fiestu Mk2, Sierru Mk1 ili za 40 godina ovog sad novog Focusa. Biće ih, al šipak.
To šta se dešava sa nekim stvarima koje se ne održavaju redovno ne govori o njihovom kvalitetu, tako da to i nije argument. Sve lepo piše u user manual-u koji se dobija(o) uz svakog novog Forda, pa ko se pridržavao toga i danas ima dobar auto u dobrom stanju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Far na Fokusu!

Poruka od fancy » nedelja, 31. maj 2009. u 19:44h

Poštujem ljubitelja tradicije. :D

Ali...
To što majstor Dragan iz komšiluka ne može više da stavi pod haubu gajbu piva pored motora da mu se nađe dok radi ili što blene u motore od Zetec na ovamo i pita se "šta će mu svi ovi kablovi, nekad je sve to radilo sa duplo manje delova i bilo duplo bolje" na žalost nije baš najjači argument, a objektivni sud o kvalitetu Fordovih vozila nekad i sad dali su mnogo stručniji ljudi i tržište 8)

Usput, dobrim održavanjem i garažiranjem će i Lade i Wartburzi, a bogami i stare Škode 1000MB da traju eonima lol
911s [SK] piše:Biće ih, al šipak.
O ovome možemo da pričamo tek za 20 godina :)

p.s. iako ne sumnjam da ćeš za potrebu primera večnosti i neuništivosti Fieste 2 i Sierre 1 iskopati neke slike još živih primeraka, moram da primetim da već godinama nisam video ni jedan primerak Sierre 1 dostojan nekadašnje legende i moje velike ljubavi. A prošlo je tek 20 i koja godina. U međuvremenu, Focus broji jedanaestu godinu ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Far na Fokusu!

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. jun 2009. u 17:58h

fancy piše:P a objektivni sud o kvalitetu Fordovih vozila nekad i sad dali su mnogo stručniji ljudi i tržište 8)
A vreme će tek da ga da.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“