Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus pumpa goriva

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od teodoros » utorak, 23. jun 2020. u 20:59h

Pregledali smo sve i zaključak je da alarm ima blokadu motora i da to smeta. Sutra da nađemo vezu alarma, koja je najverovatnije kod inercionalnog prekidača.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od mbole » sreda, 24. jun 2020. u 14:24h

Ah... "sitnica" zvana naknadno ugradjeni alarm, koja nije pomenuta :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od teodoros » sreda, 24. jun 2020. u 21:47h

Kabal, odnosno veza alarma i instalcije kod inercionalnog prekidača žica pozelenela. Odsečeno, ponovo povezano i zalemljeno.
HVALA svima. A kad se setim zamalo da menjaju pumpu. Ok, ispalo sve kako treba, samo treba BITI UPORAN.

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od Zawisza » nedelja, 5. jul 2020. u 12:43h

Promenio pumpu, naterao majstora da mi iseče lim gde stoji pumpa. On gunđao, protivio se na kraju isekao, kupio pumpu kod Soleta , izvadili je iz rezervoara i samo prebacili u moj.
Moja pumpa puna opiljaka, kad sam istresao opiljke ona radi, uložak nov ni sličan ovom iz moje pumpe a i kablovi okrenuti kontra. Polovna pumpa 60€ potpuno ista kao moja , brojevi isti jedino što je mlađa 5 godina.....

Auto koji se bukvalno vukao i za koji su mi rekli da je lenj, propinje se kad mu dam gas....ne može da se prepozna....

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od teodoros » četvrtak, 19. maj 2022. u 15:56h

Pošto sam imao prošle godine u ovo vreme problem sa paljenjem (opisan u predhodnim postovima) i rešili problem, sada ponovo ista stvar. Ovog puta majstor tvrdi da je relej za pumpu. Auto je ford focus benzinac 2003 god. Moj original relej je kao na slici, 12V, 20A, ima 4 izvoda (nožica). Majstor je stavio zamenski ali 12V - 25A. Da li ovo 25A može da pravi neki problem ili da tražim original 12V 20A?

Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 19. maj 2022. u 17:23h

To apsolutno ne može praviti problem. Ali svakako i taj novi relej može imati svoj radni vek i trebalo bi probati drugi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od ljuba power » četvrtak, 19. maj 2022. u 21:38h

dali auto radi posle zamene releja?

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od teodoros » petak, 20. maj 2022. u 17:55h

Taj relej je stavljen pre 7 dana i kad danas ista priča. Upali i samo što krenem, ugasise se ili se odma ugasi. Upalio je iz trećeg pokušaja i uspeo sam da se dovezem do kuće, nekih 850 metara. Pre 7 dana se ugasio u toku vožnje, nisam ni 200 metara prošo. Zamenom releja sve do danas je radio besprekorno. Kablove smo ispitali sve do onog mesta sa strane na stubu kod suvozača, gde je osigurač koji u slučaju nezgode prekida dovod goriva i sve je uredu. Pokazuje da od tog mesta do releja ima problem. Da li ima senzor radilice neke veze s tim?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od ljuba power » petak, 20. maj 2022. u 21:48h

to su dve totalno različite stvari/dijagnoze.senzor radilice i pumpa goriva tj.relej pumpe.prvo ustanoviti šta mu fali,varnica ili gorivo.ako nema varnicu kad se ugasi to ukazuje mogućnost i senzora radilice izmedju ostalog.ako ima varnicu a ne pali, onda je problem u dovodu goriva.moguće pumpa benz,relej famozni,inercioni prekidač.relej jednostavno prespojiš kako bi ispitao da li je on problem.ako se pumpa čuje da radi onda je relej ok

teodoros
Poruka: 67
Član foruma od: ponedeljak, 21. okt. 2013. u 12:50h
Lokacija: Pirot

Re: Ford Focus pumpa goriva

Poruka od teodoros » subota, 28. maj 2022. u 17:41h

Na releju smo zadebljali kaljem pinove 3 i 5 i za sada sve funkcioniše. Pokazalo je da su labavi, proširili se.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“