Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Capri 78 - odakle poceti?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » četvrtak, 12. nov. 2009. u 03:05h

Ok, ovako stoje stvari
posto sam otkako sam kupio Caprija i drhtao pet dana izmedju finansija, hocu-necu da ga prodam, posla od koga zivim, vremena koje nemam, sina kome je bio drugi rodjus pre par dana, ovo su opazanja iz dve voznje od po 50 km. Znaci Avala, Bubanj potok, auto put, Plavi most, bulevar, Cvijiceva, 27. marta... i nazad na avalu nocu preko slavije, pa na Banjicu, Kumodraz, Hiljadu ruza, preko Belog potoka do Zuca... Znaci gradsko-seosko-brdsko-planinska voznja sa sve parkiranjem ispod jelke koja seje iglice i smolu (moram da pazarim pokrivac).

Posto je motor koji je unutra i dalje neidentifikovan osim sto znam da je V6 i da (iz nekog drugog Forda je cini mi se) je menjac petostopeni sa rikvercom kod prve samo guranje na dole, Capri je totalni Frankenstajn. A takodje motor po koji jos nisam otisao, nigde nisam uspeo da nadjem na netu da je iz Caprijevog programa... mozda neko zna SY mu je oznaka. A za ovaj koji je unutra cu pogledati pa javiti vec sutra nadam se, sa sve fotografijama svega sto uspem da islikam.

Elem, osim sto pisa servo i to bogami na dve nedelje da se dopuni ulje koliko mogu da procenim, kocnice su krsina teska, ne ide preko devedeset na autoputu (plin, benzin, mala razlika u snazi) a i ne tera mi se bas jer ne znam kako bih prikocio :) Skripi ko djavo desna prednja kocnica, vuce u levo ceo auto (trap krs), volan labav kada se skrece u to isto levo dok na desno vraca kada ga pustim tj. tvrd je i "opipljiv". Jedno jutro posle kise nije hteo da upali ni na sta! Benzin, gas, kiselo mleko, ma jok! Ni makac! Sutradan, iz prve na benzin (mada sam mu malo prodzarao svecice koje su mi inace sumnjive iako mi je receno da su menjane "skoro").

Sta se desava sada: upalim ga na benzin, dodam gas, ugasi se. Upalim opet i dodajem po milimetar bukvalno, par puta i dizem nivo gazenja tj, gazim vise sa svakim milimetrom i kao da predje neku granicu i zabrunda bas kako bi trebalo, padne na nekih 500 obrtaja i onda kao da se igra, gore-dole dok se ne zagreje (obrtomer). Smiri se na oko 900 i tu stoji. Ali problem sa benzinom ostaje i dalje. Vozio sam ga do posla sa jedno 15 gasenja na svim uzbrdicama i semaforima :) Uzas! Ima momenat nekakve zadrske od jedne sekunde pa mozda i dve! Das gas, mali, on se nekako ugusi, saceka, kao da ce da se ugasi i onda zabrunda! Pustam kvacilo na 2000-2500 i onda krece i to bez trzanja. U svim brzinama je isto.

E, sad plin. Prebacim ga bez problema, kaci lepo, gas ko bombona, krece super, salta super, ide odlicno (u odnosu na benzin) ali od jucerasnjeg dana, pustim gas, i na leru se ugasi! I nema sanse da upali! Na autoputu mi se par puta ugasio kada sam probao da ga pustim, i palio ga kvacilom. Dosao kuci uvece (jedva) na benzinu, ajd da vidim sta je sa plinom i jok. Odbija da radi na leru, gasi se odmah. Bez upozorenja, bez gusenja, trokiranja, bilo cega!

Kada se kocnica pusta cuje se zvuk federa kao kad sedate na trosed iz '35 godine! To mi je apsolutni hit lol Menjac ima neke cudne momente i malkice cvilenja ali nista zabrinjavajuce. Tabla bi trebalo da je njegova ali ona lajsna odmah ispod table ima cetiri prekidaca dva sa leve i dva sa desne, cini mi se, za svetla i za brisace. A to ne bi trebalo da ima posto je sve to na volanu, sa rucicama. Jedno je za "antiverglanjekradjanajn" fazon povezano tako da kada sam ga jednom zaboravio, sramota me pojela pred ljudima, ja okrenem kljuc i nece da vergla! Uzas! Ovo ostalo nicemu ne sluzi. Svetla, duga, kratka, migavci, sve mu je na rucicama. Nebo je za neverovati, njegovo, ono istackano sitnim rupicama, jer sam i siber proveravao (koji posle svih ovih kisa i onog snega ne curi) pa onaj momenat odozgo kada se pogleda, spolja, ista stvar samo sto je malo svetlije i ulazi u krov. To me raduje. Sedista takodje. Truo je pod sa suvozaceve strane, kod vozaca takodje ali manje. Pozadi jos nisam stigao da pogledam! Pada mrak brzo majku mu!

Vozen je ko zna koliko dugo samo na plin! Paljen (pretpostavljam) na benzin i pap, odmah na plin i teraj. Tako da nije ni cudo sto se motoru "povraca" od svega sada :) Stavljam slike sutra pa da ga malo bolje vidite posto je definitivno frankestajn ali bice fin kada ga sredim i vozicu ga vala svaki dan jer ima neki smek kada se vozikam koji do sada nisam osetio ni u jednom automobilu. I necu nesto sad da ludim na vrucinu i da ulazem desetine hiljada evara (jer nemam) vec hocu auto koji cu voziti ama bas svaki dan osim teske zime kome lako moze da se zameni i popravi sve za 50-200 evra... tipa cukanja, crkavanja itd. Tako nekako. Mnogo mi se svidja.

Da rezimiram i da se izvinim na duzini posta, pitanja ili kako vec da nazovem ovo!

1. Nije vozen na benzin minimum 1 godinu.
2. Ogromna zadrska kada se da stisne papucica gasa (dok je na benzinu) i odmah se ugasi. Ako se polako dodaje, radi. Mada je nemoguce tako voziti po gradu. Otvoren put i djene-djene.
3. Plin, ler gas, bla, bla. Probacu sutra da ga nastelujem mada nema tu leba ako on i na benzinu kilavo radi. Greota. Mada je mnogo "vozljiviji" na gasu.
4. Prljav filter za vazduh, sumnjive svecice, struja (akumulator ne daje istu snagu, mislim, ne akumulator ali posustaje prilikom verglanja posle dve, tri sekunde pa se vrati)
5. Pokazivac rezervoara tj benzina i temperature nije povezan.
6. Rdja na rubovima, kod sarki vrata, pod (verovatno mnogo vise nego sto sam video)
7. Karburator strokav 200%
8. Neidentifikovani motor unutra (slikam ga sutra pa saljem fotke)
9. Servo pisa ulje i to ihaaaa! I to cu da slikam
10. Volan kilav, auto vuce u levo
11. Gume dobre, felne super, jelkica koju sam kupio pre neki dan je trenutno najispravniji deo automobila lol

Elem, toliko za sada. Da napomenem, nisam mehanicar, vise sam organizator i tako i planiram da sve ovo zavrsim ali nekako me mnogo vuce da se upetljam u svu ovu problematiku oko motora prvenstveno, da to nije normalno. Laicki sve pisem a ko ima volje i zelje moze da odgovara kako god hoce i zeli. I strucno i laicki pa cu vec nekako protumaciti.

Svasta sam pozaboravljao ali napisacu vec kad se setim.

Prioritet - motor i dodavanje gasa! Sto se gasi koj moj? I sto posle radi kada ga cickam po milimetar?

Odoh da spavam. Pozdrav svima!
Mirko!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Dragomir » četvrtak, 12. nov. 2009. u 07:36h

Kreni od pocetka ali neznam gde je pocetak
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
microslav
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 25. avg. 2009. u 12:42h
Lokacija: Požarevac, Srbija

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od microslav » četvrtak, 12. nov. 2009. u 10:12h

ajd ja kao totalni laik da "pomognem" pa da bar nadjemo početak...

koliko sam razumeo za taj početak imaš dve vrlo bitne stvari koje te motivišu, šmek u vožnji i jelkicu :) sve ostalo bi trebalo da bude lakše pa bi možda trebalo krenuti od sistema napajanja gorivom...
jes da je plin jeftiniji, ali tebi sad cena nije bitna, zato najpre disejbluj plin i baci se na sredjivanje benzinske instalacije i svega šta tu ima, pumpa, karburator, paljenje, valjda će se nešto poboljšati...
u medjuvremenu, dok ti je karburator, pumpa ili šta već rastureno i čeka neki neidentifikovani deo, pozabavi se malo i trapom odnosno volanom, bar da budeš siguranda će auto ići tamo gde ti hoćeš...
bolje kočnice od tih tvojih polovičnih ti za sad ne trebaju, bar ne dok ne središ motor i upravljanje, tako da to možeš ostaviti za kasnije
a ako hoćeš sam da se igraš u slobodno vreme, onda "prati kabl"... hoću reći da ako neke stvari nisu povezane, merač goriva, temperature, prekidači itd postoji razlog zašto je to tako, ne verujem da su zaboravili da povežu, već nešto ne radi... ili davači ili instrumenti ili je instalacija po sistemu "seciušikrpidupe"... garantovano imaš parčiće kablova koji stoje u instalaciji nepovezani na oba kraja, pronađi ih i ili ih obeleži ili izbaci ili zameni, ma smislićeš već nešto...

srećno i držim ti palčeve

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 12. nov. 2009. u 11:57h

E ima goreg i od mene,dobro je.

Definitivno moras da sredis benzin prvo,eliminisi jedno po jedno,pumpu,karb..nece da prima gas zbog karburatora verovatno.

Dalje sto se tice plina zapazio sam jednu stvar.. Prljav filter,to nikako. Promeni ga i onda nasteluj plin opet.

Kocnice,limariju i servo ces resiti.. Dok za struju nisam pametan ni kod sebe sta da radim...

Srecno...

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od kresa capri » četvrtak, 12. nov. 2009. u 16:20h

elem citao sam povrsno, kao prvo ocisti i izduvaj karburator, promeni svecice promeni filter vazduha, na tabli su ti prekidaci s leva na desno> grejac zadnjeg stakla,prekidac zadnjeg stakla brisaca neke serije imaju a neke ne, prskalica zadnjeg stakla,na tabli sto ti nepokazuje tem i gorivo crkla stampana ploca to im je mana i koliko si para dao za njega ako nije tajna?

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » četvrtak, 12. nov. 2009. u 20:54h

Dao sam 1600 evara, nije tajna, sto tajna! Ma jok! Pobegao mi je onaj od 1200, pa sam cimao tebe i na kraju ovaj iskrs'o! Pa tim nekim redosledom cu i da idem sa sredjivanjem. Jutros sam mu malo plin "naguzio" da se ne gasi i da mogu da se odvezem do posla i nazad ali toliko je kilav sa tim kocnicama i trapom da mi je to najbitnije sto moram da resim pod odmah! Sad cu slike da dignem, da vidite sta je u pitanju. Jutros sam ga na brzaka islikao.

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » petak, 13. nov. 2009. u 00:26h

Kreso, nisam mislio na te dugmice, vec pored volana sa leve i desne strane. Raniji modeli su ih imali. A ja imam i jedne i druge ;(

Evo i fotografija od jutros, malo je strokav od mrtve kise i vetra i tupave jelke ali dobro... moze da posluzi. I ako iko ima ideju za motor... shjeeeeee...

Cudnovati motor (bivsi gazda tvrdi da je od Caprija takodje, i motor i menjac)
Slika
Slika
Slika

Sasija i brojevi (ova prva kriva ko meni kad su u Kompresoru na Pajeru cukali broj) Mozda i jesu tamo... ko zna...
Slika
Slika
Slika

Strokavi od napred...
Slika

Unutra sa vozaceve strane
Slika

Felna, je l' te!
Slika

E, sad, tabla i obratite paznju odmah iznad plina (dugmica) sa leve strane, dva dugmeta. Za duga i kratka cini mi se a sa druge strane za brisace... A to sve i na volanu :shame:
Slika

Pocepano i tvrdo... i smrducka pomalo... ce sredimo
Slika

Sad, rucica za otvaranje vrata gazi liniju sava na kozi. Ne ide bre! Nije to njegovo cini mi se. Ne bi je tu turili! Nemam pojma!
Slika

Vrata, vozaceva strana, malo padaju pri otvaranju, za po santimetra...
Slika

Suvozac ne sme imati preko devedeset kilograma... trulex
Slika

Majstorije vrhunskih limara, farbara i lakirera lol
Slika
Slika
Slika
Slika

Izvinjavam se zbog kolicine fotki... i sto nemam nijednu sa strane, jbga... nisam mogao da pridjem, parkiran kec bio pored... uglavnom svuda je tako pomalo zlostavljan sto se sasije tice, a cudno, jutros sam gledao ceo engine bay ili ti motorni prostor, ko novo! Mislim, nigde rdje, trulezi... nista! Cak ni malanja cetkom niti nekih podviga vicnih majstora! Tako isto i sa zadnjim delom i dnom... bas mi nije jasan ovaj moj auto lol

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Dusan64 » petak, 13. nov. 2009. u 01:06h

Ma sve se to moze srediti.. Ali sredi prvo mehaniku,a limariju ostavi za prolece.. Nabubrela je farba zato sto je radjena dok je bilo lose vreme. Najbolje je da napravis plan i radis jedno po jednu,inace ces poceti vise stvari u isto vreme i onda ces da krenes da se nerviras i da izgubis volju..veruj mi,znam... :D Samo poolakoo... ;)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Neša » petak, 13. nov. 2009. u 01:23h

Sredi ti ovog lepotana i uzivaj ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od 911s [SK] » petak, 13. nov. 2009. u 11:51h

Prvo, tu jelku ćeš da posečeš po hitnom postupku, ide zima a i dobro je za šporet. lol Uvek gledam da izbegnem da parkiram auto ispod drveta kad god je to moguće.
Auto ti je napravljen u Kelnu, oktobra '78-me. Originalni motor u njemu je bio Pinto 1.6, a menjač četvorostepeni.
Taj motor po koji treba da ideš - SY oznaka motora je engleski Essex V6 2.5, što mi deluje totalno nemoguće. :S
Potrebno je da uradiš full remont karburatora, to će te koštati oko 50 evra. Onda ćeš lepo otići kod nekog plinadžije da ti zameni šta treba u plinskom sistemu i da našteluje kako treba. Uz ovo naravno idu nove svećice i kablovi, nova razvodna kapa i ruka i nov filter za vazduh.
Imaš nekih problema sa letvom volana, razmotri remont ili polovnu drugu ako tvoja ima lufta. Takodje bi trebalo da odeš kod trapadžije na centriranje, a i on će ti reći ako nešto budeš trebao da menjaš na trapu (spone, kugle, osc. ramena itd).
Verovatno ti je potrebna zamena prednjih pločica na kočnicama i peglanje diskova. Možda imaš vazduh u sistemu, možda ti servo pušta ulje pa i tu koči slabije.
Prekidače na šalt tabli prvi put sad vidim u Capriju bilo kom, moguće je da su ti je ubacili od nekog drugog Caprija.
Felne su bonbona. :)
I šta ti je ono na dash-u iznad radija, sa crvenim i zelenim diodicama koje trepću? :)
Motor trenutno ne znam koji ti je, sa obe strane bloka imaš razne oznake, popiši ih pa ćemo na osnovu njih videti.
Nisi ga preplatio, ipak je to Capri, a i nema ih toliko da možeš da biraš, oko auta ima da se čačka, ali za te pare je OK. ;)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Markedjani » petak, 13. nov. 2009. u 12:56h

Kako si napisao one prve postove pomislio bih da je auto horor teški...

Auto je sasvim dobra osnova za sređivanje... ovo sve ostalo što se kod nas prodaje je što bi rekao Ace1 satrulila im i stakla.

I čak štaviše auto je lep spolja a bogami i iznutra... sve ovo može da se sredi nije toliko strašno... ipak je auto star 30 godina ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » ponedeljak, 16. nov. 2009. u 11:54h

I to sto kazete... nego nisam izdrzao, malo se poigrao sa gasom, podig'o ler i vozio se tri dana... i u petak vece, posle posla, palim na benzin, grejem, grejem, grejem, grejem... prebacim na plin, radi... rikverc, sidjem sa ivicnjaka, prva brzina, dva metra i puf! Ugasi se! Ja rek'o, dooooobro, verglaj, verglaj, verglaj - nista! Benzin, nista! Otvorim haubu, nesto mi malo nauljeno mnogo ispod... pogledam mesto gde je bio parkiran i shok!!! Lokva ko Loh nes! Odguram ga unazad sa tog mesta gde se ugasio, da ne smetam saobracaju u Cvijicevoj, jelte, kad i tu za deset minuta kol'ko sam se za()$#%bavao - lokva ulja! I sta cu, zovem si prevoz do Avale (brata), odguramo Kaprija na parking (uopste nije lak) i odem kuci... Ali mi nije zao jer sam znao da ga vozim na "baterije" bukvalno... samo je pitanje bilo kad ce nesto da capne. Tako da sada ceka da odem po motor (onaj sa SY oznakom za koji 911s kaze da je Essex 2.5, mada ni ja ne verujem lol ) i da ga teram kod majstora pa da pocnemo rad... nego niko od ovih sto rade selidbe i imaju kombije nece da vozi motor! Svi se nesto reklamiraju da imaju radnu snagu, prevoze klavire i kojekakve peci a kad pomenem motor od auta, svacije pitanje je - a, ko ce to da utovari>?!?!?!?! Shjeeeeee! Tako da sad moram to da smislim, kako da ga preteram iz Zarkova na Avalu ili do majstora, mada nisam tacno siguran gde jer bih da njega osposobim kako treba, da mu sve zivo izmenjam (do 1000e) jer, kaze "gazda" da je taj motor odlican i da je uradjena generalna samo je "busen" na 2.8cc i treba da mu se promene dihtunzi, karike itd lol dooobra generalna! Verovatno ce na Avalu motor pa kad nadjem coveka koji je voljan da radi, organizovacu prevoz... bolje da stoji kod mene nego da kisne ko zna gde... Eto, to je avantura za sada. Bljucnuo ulje na trotoar, vergla ali ne pali i nema ulja ni za servo. Odakle je procurelo nemam pojma, ali tipujem na servo. A sto nece da pali ???

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od van » ponedeljak, 16. nov. 2009. u 15:38h

Evo ovako.
Skini filter za vazduh , otkaci sva creva i sajle i skini karburator . Otkaci polugu koja pokrece leptire saugha ( imas mali seger ) i skini poklopac karburatora . U lonceti , na dnu , imas dve dizne( glavne) , odsrafi ih . Bocno , sa spoljen strane ispod pokloca imas dve dizne (ler). Operi nitro razredjivacem i produvaj sve otvore komprimovanim vazduhom . Vrati nesto benzina u lonce karburatora i otvaraj i zatvaraj leptire , trebalo bi da strca benzin ,ako ne , promeni membrane i produvaj sve jos jednom . Kada lonce ima goriva do potrebnog nivoa ,( skoro pa puno ) , 9-10 mm treba da bude od najvise tacke na plovku do gornje ivice karburatora . Sklopi sve kako si rasklopio i vrati na mesto . Proveri sve dihtunge na i oko karburatora.
Proveri sva creva koja idu u usisnu granu ( servo kocnica i svi ostali vakumi ) da li dobro dihtuju .
Promeni filter vazduha .
Skini sve svecice , zameni ih novim ( mogu i od juga 55 ) , proveri da li su ispravni kablovi ....
Proveri da li razvodna kapa ima riseve sa unutrasnje strane , ako da izgrebi te riseve da nema crnog traga u njima ( ugljena prasina ) i naprskaj je sa WD40 ili stavi novu kapu.
Dok su ti svecice napolju premeri kompresiju . Sve preko 10 je zadovoljavajuce , preko 11 je dobro .
Ako imas platine , skini ih , zameni nekim kavalitetnim , ili tvojim ocisti kontakte . Vrati ih na mesto i nasteluj zazor na njima na 0.4 mm . Promeni kondenzator . Vrati sve na mesto i nastelujes paljenje ... Trebalo bi da radi Ok posle . Ako auto ima elektronsko paljenje , onda ti treba stroboskop da bi nastelovao paljenje .
Tesko verglajanje ti je zbog loseg paljenje . Upravo samja ovim akcijama to resio za vikend kod sebe na motoru .
Posle ti je ostalo da nastelujes ventile , i sredis ta curenja ulja i vise nema sta da se radi na motoru ako je mehanicki dobar.
Sto se tice trapa , prvo proveris da nije doziveo neki havariju ( kriva traverzna , letva , spona , otisao nosac balans stangle ) . Zatim treba videti kakva su ramen ( oko 20-30 e su nova , posto se porucuju, a sve zavis kakav si sa tim sto ih porucuje :) , krajevi spona su oko 10-15e . Ostaju ti jos gumeni nosaci balans stangle i trap ti je kao nov .
Sto se tice kocnice , diskove skines , rasklopis ih , ocistis klipove od mulja koje se navatalo na njima godinama , promenis im gumice ako treba, i sklopis . Promeni odmah i gumena creva i sve metalan na kojima ima korozije . Kupi nove plocice , montiraj in , nisu skupe . Proveri kakav je disk , ako je los zameni ga ( mada im diskovi ne odlaze) , oko 20 e ti je komad . Skini glavni kocioni i servo . Vidi da li u servu ima ulja , ako da onda ti je los glavni kocioni. Nov je oko 30-50 e , gumece za reparaciju su oko 15-20 e . Na zadnjim tockovima nov kocini ti je oko 10 e , i oko 15-20 e su ti nove gurtne . Ako su dobosi izrisani , obradi ih ili kupi nove . Promeni gumene creva i proveri metalna . To bi trebalo da sredi probleme sa kocnicama.
Motor ti je ili 2.3 v6 i iznad broja motora ( iznad pume za gorivo ) stoji kod YY pa moze i jos jedno slovo tipa YYZ ili YYX . Ako stoji kod PRN onad je to 2.8 motor .
Motor nije problem imas tih v6 2.9 prakticno za dzabe . Pricace ti ljudi svasta , ali dobar takav motor je oko 150-200 e , mozda malo vise ako je sa domacim papirima.
Nadam se da sam pomogao

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od kresa capri » ponedeljak, 16. nov. 2009. u 15:42h

jesi mu merio kompresiju? ako je izbacio dosta ulja znaci da je produvao. jel dimio na auspuh ili kad skines cep od ulja jel duva?

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » utorak, 17. nov. 2009. u 01:46h

Ne da si pomogao nego u par postova 80% dijagnostike zavrseno i 90% delova zamenjeno (u narednih metar dana)! Svaka cast! Hvala i javljam sta se desava dalje!


@Kresa
Jeste dimio na benzinu i levi izduv je bukvalno tandrkao, onako kasljuckao dok je desni uigrano radio i bio cist a ovaj crn ko djavo!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od van » utorak, 17. nov. 2009. u 10:49h

Skini poklopac filtera i slikaj karburator .
Shone190 je kupio svog kaprija sa montiranim karburatorom dgav 32/36 za liniske motore , koji asinhrono otvaraju grla , koja usput nisu ni ista . V6 motori imaju sinhrone karburatore sa istim precnikom leptira . Njegov auto nije hteo da ide , sem u leru . Covek kada je kupio auto mislio je da je los karburator ... Sva sreca pa su mu dali i originalni koji je sredio i montirao na auto , i rekao je da auto prosto leti .
Kod tebe je definitivno problem u sagorevanju leve i desne strane motora . Uzrok moze da bude svecice , kablovi, losa jedna stran karburatora , mehanicki problem ( karike , dihtung , gumice ,ventili , pojeden blok , pukao klip...)

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od kresa capri » utorak, 17. nov. 2009. u 15:36h

da si blize pa da rasturimo motor ovako sve napamet djaba prica dok se nepogleda uzivo. ovako svi mi mozemo da nagadjamo kao vidovita zorka.

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » petak, 20. nov. 2009. u 18:23h

Otisao po motor... brojici kazu da je iz Granade...

YYC Cologne 2294 90,03 60,14 HC V6 OHV 108 Granada 06.75-07.77 Solex 77 TF/TE

broj je YYC SY 64731

Sve se okrece, sve se vrti... razbucao sam prst i nosio ga sa sekirom... shjeeeee Srbijo medj sljivama... isteglio sam se!

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od kresa capri » petak, 20. nov. 2009. u 20:25h

sta je to 250 kg gvozdja nije neki teret za nosenje.

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » petak, 20. nov. 2009. u 21:29h

uzas! Jos mi karburator prikljestio prst izmedju sekire, konopca i metala lol heheheh!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od Dusan64 » petak, 20. nov. 2009. u 22:35h

Pa gde si ga bre nosio? Sto sekirom covece..? lol

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » petak, 20. nov. 2009. u 22:44h

Ma drugi motor! Onaj koji je u saobracajnoj... njega sam doneo iz Zarkova na Avalu. Nego nismo imali nista drugo osim sekire lol I onda plasticni uvijeni kanap, pa dva puta presavijeno, pa drzalja sekire kroz to i na smenu do kombija! I kad smo ga dizali, tu je karb uradio svoje... ali dobro, nije strasno! Osim sto u nedelju nesto snimam a nemam pojma kako cu kameru da drzim... heheh... nego sad gledam ove silne brojeve i sifre i YYC stoji za Granadu ali i za Caprija... isti model, isti motor, sve isto. Vise nisam pametan. Sve se nesto mislim da zavalim oba motora nemcima a oni meni jedan kako valja za pola cene :) Salim se!
I jos da ustanovim koji je sad u njemu posto ne mogu da mu pridjem ama nikako! Izem ti sekiru! E, da, a kod kuce, sa tramvajskom sinom (deda bio tramvajdzija u starom Bgd) smo ga vadili iz kombija! Sve sam se nadao da ce biti lakse za nosenje, kao metal je to, ne strepis da ce da pukne seeeekira... djokson, sama sina imala petnaest kila... shjeeee... koja avantura! A u Zarkovo vise ne idem bez GPS-a!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od van » subota, 21. nov. 2009. u 01:00h

YY je prefiks za 2.3 . Oznaku C nisam video u varijantama za kaprija . Mada to nema nikakve veze.

pernjakovic
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 27. okt. 2009. u 14:29h

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od pernjakovic » subota, 21. nov. 2009. u 10:07h

Pa i nije matori, nije motor iz Caprija ako je verovati ovoj nemackoj strani - iz granade motor.

http://www.ajovalo.net/Ford_moottorit2.htm

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Capri 78 - odakle poceti?

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 14:48h

Ne ne, nisi razumeo, jedan isti motor je išao u više školjki.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“