Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Procena štete - limarija

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Procena štete - limarija

Poruka od jelchica » sreda, 21. okt. 2015. u 00:40h

Nije nešto skuplje, nego 50% skuplje ;-)
Shomy_ksh piše:Cek, ako on dobije npr 300e za ovo...ko pokriva tih 300e, osoba koja ga je udarila ili jedno od osiguranja?
Osiguranje krivca

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Procena štete - limarija

Poruka od SimkeFordMK3 » sreda, 21. okt. 2015. u 00:49h

Je l' to znaš iz iskustva? :D

Ja kada sam zveknuo neku komšinicu mrgreen koliko se sećam, bilo je manje.. ne znam... bilo je davno ali rega mi je bila 17hiljada tačno a izašla je negde na 22-23k e sad ne znam koliko je od tih 17 bilo od osiguranja...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Procena štete - limarija

Poruka od Shomy_ksh » sreda, 21. okt. 2015. u 00:52h

Aha, znaci kroz stepen premije krivca se to posle naplati :D

Da ide preko principa, osiguranje krivca isplati ostecenom licu stetu a posle osiguranje krivca ganja za tu kintu onda ni krivac nije ovca pa da plati krilo i vrata 300e (primera radi)


Ja sam vise za, nedaj boze, daj da se nagodimo da ne uplicemo zakon u to. hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Procena štete - limarija

Poruka od 911s [SK] » sreda, 21. okt. 2015. u 01:03h

SimkeFordMK3 piše: Ja kada sam zveknuo neku komšinicu mrgreen koliko se sećam, bilo je manje.. ne znam... bilo je davno ali rega mi je bila 17hiljada tačno a izašla je negde na 22-23k e sad ne znam koliko je od tih 17 bilo od osiguranja...
Razlika je 50% osiguranja.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Procena štete - limarija

Poruka od SimkeFordMK3 » sreda, 21. okt. 2015. u 01:12h

Vrlo moguće... najverovatnije je osiguranje tada bilo oko 6k dinara...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
veljabandit
Poruka: 898
Član foruma od: utorak, 23. apr. 2013. u 14:18h
Lokacija: BGD Miljakovac

Re: Procena štete - limarija

Poruka od veljabandit » sreda, 21. okt. 2015. u 01:17h

ali si bar zveknuo komsinicu hahahaha
... duga svetla i pun gas !
BMW 325 f31
Abarth 595 turismo

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Procena štete - limarija

Poruka od jelchica » sreda, 21. okt. 2015. u 01:21h

Au Simke, kakva je bila ta komšinica kad si morao toliko da platiš mrgreen (kad si uopšte i morao da platiš)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od mbole » sreda, 21. okt. 2015. u 01:34h

st 220 piše:Interesuje me šta misli mbole o ovom pitanju :)
Ja sam rastao i vaspitan u nekim drugim veremenima, kada su postenje i obraz bili mnogo veca stvar od 150 (ili bilo kolko) bilo kojih novcanih jedinica.
Ne zmeram... svako je rastao u svom vremenu. Samo moje je bilo takvo, i ja ne mogu imati isto misljenje kao oni koji su porasli 90-tih, i koji su hteli ne hteli jednostavno naterani da zive po sistemu: ako ne maznes ti, maznuce tebi.
Sta mislis, sto bih da dizem revoluciju :)

Zena je posteno ponudila da se dogovore, da plati stetu koju je nacinila, i ne vidim zasto bi je sad trebalo jos zveknuti po dzepu na sledecem osiguranju.
Koliko sam shvatio, nije bilo neke drame, galame, dzumbusa, nadobudnih izjava tipa "kako si se ovo parikirao", nije u pitanju napaljeni bezobrazni klinac koji se zaleteo i bas ga briga...

A koliko se secam, vlasnik teme je na pocetku samo pitao koliko otprlike ce da ga kosta popravka, nije se raspitivao kako da zajebe bilo koga.

Oh... nisam boleciv prema osiguranju :) da se ne lazemo, i ja bi ih odrao koliko god mogu (a i jesam, doduse davno bilo). Ali ne ako ce neko treci (zena u ovom slucaju), to posle da trpi.
Nije mi se zamerila dovoljno :) Tj. nije udarila auto namerno, krajnjom nepaznjom... vec eto.. desilo se. Desilo se i meni, i gomili nas odavde. Neko je mozda zbog toga odran, neko nije... al svako stoji iza svojih odluka. To sto je mene mozda odrao neki tamo lik, ne znaci da i ja treba da budem takav prema drugome.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Procena štete - limarija

Poruka od jelchica » sreda, 21. okt. 2015. u 01:45h

Stepen kazne za tu ženu (krivca) neće zavisiti nikako od oštećenog. Osiguravaja kuća njoj fiksno krne 50% veću premiju (tj. premijski stepen +3), bila šteta 100 ili 1000 evra.
Oderavanje je isključivo na relaciji oštećeni–osiguravač krivca. A osiguravači su sve samo ne sirotinja i sve samo ne fer ($) prema svojim osiguranicima.

CiCi, idi u najskuplji mogući servis da ti naprave predračun, a kad odeš u osiguravajuću kuću traži da ti popišu svaku, i najmanju, sitnicu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od mbole » sreda, 21. okt. 2015. u 01:46h

Ali ako osiguranje ne bude uopste isplacivalo stetu (dogovor), nema ni povecanja premije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: Procena štete - limarija

Poruka od jelchica » sreda, 21. okt. 2015. u 01:51h

Čekaj bre, nisam znala da ima opcija da se "dogovore" NAKON što je izašla milicija i štetni događaj prijavljen njenom osiguravaču? :blink:

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Procena štete - limarija

Poruka od SimkeFordMK3 » sreda, 21. okt. 2015. u 01:53h

veljabandit piše:ali si bar zveknuo komsinicu hahahaha
hahaha :D da sam bar to :doh:
jelchica piše:Au Simke, kakva je bila ta komšinica kad si morao toliko da platiš mrgreen (kad si uopšte i morao da platiš)
...malo se prepala.. nije znala šta se desilo hahahaha :rotfl: lol

@mbole
njih samo zanima da te ogule po džepu... :mad:
nema razloga da joj ne povećaju.. nanela je čoveku materijalnu štetu, izgubljeno dragoceno vrreme, nerviranje, i ajgore od svega moguću sumnju kupca pri prodaji auta... mislim da je 50% povećano osiguranje mala kazna ali i to da to nije na njima da uzmu već na oštećenom...
da ima neke pravde ,pošto se na to potencira ovde, tako bi bilo pravedno... a pošto nema ja sam sebi sreću krojim... :D
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od mbole » sreda, 21. okt. 2015. u 02:26h

To sto je izasla milicija, znaci da ce gospodja dobiti kaznu za saobracajni prekrsaj.

Ne obavestava milicija osiguranje, vec vozac koji je pretrpeo stetu, odnosno koji nije kriv. On od milicije tim povodom samo uzima zapisnik o udesu.

Drugim recima, ako ne prijavi stetu osiguranju, steta se sto se osiguranja tice nije ni dogodila.
E sad, naravno treba imati dovoljno poverenja u nekoga, pa pristati da platis stetu na ruke, posto njemu niko ne moze da zabrani da posle toga ode u osiguranje i prijavi stetu.

@simke
Rekoh ja da smo razlicito vaspitani i rasli.

Ima razloga da joj ne povecaju. Platice kaznu za saobracajni prekrsaj. Adekvatnu prekrsaju koji je nacinila.

Bonus/malus je samo jos jedan nacin da se uzme vise love, a da se to ne zove poskupljenje.

Ne znam posto je tvoje izgubljeno vreme i "dusevni bol" sto ti je naneta steta, al nesto mine lici da je bas 150 evrica za nesto ovakvo adekvatno.

I dajte samo batalite te bajke o sumnjama kupca kod prodaje, bla bla... Za 150 evrica se ovo sredjuje tako da nema majstora koji ce ustanoviti da je ovo ikada udareno. Kompletno farbanje krila i vrata, pogodjenom kvalitetnom bojom, nanosenje zastite na blatobran... sve po PS-u itd itd.
E za 40 ne moze tako da izgleda.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od milan_gt » sreda, 21. okt. 2015. u 07:45h

Ona nece dobiti kaznu jer je prekrsaj mali

Farbanje ce se videti, i on ce videti, i reci ce jbg pod ovim uglom je dobro a pod ovim uglom i nije bas..

I ta zana ce da plati kroz registraciju cini mi se manje para i to na rate, nego da placa odmah..a i kad se posao zavrsi kod njenog majstora to je to, nema reklamacije, bice 'siva ko siva, dok to legne malo' :D

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Procena štete - limarija

Poruka od macaneli » sreda, 21. okt. 2015. u 07:50h

jel vi bodete nesto u slobodno vreme?Nesto ste mi nakostreseni.....
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Procena štete - limarija

Poruka od van » sreda, 21. okt. 2015. u 08:47h

Ок , оставиш осигурању ауто , они ти дају други заменски , а нека сами среде штету и плате човека да се цима око тога, а ти се вратиш по готов ауто , коме не сме да се примети разлиак у нијанси боје. Не интересује те колико кошта , јер плаћа осигурање . А колико то кошта саму осигуравајућу кућу ?
Ту је разлика између цена мало исправљања и мало гитовања и фарбања 2 дела на каросерији и цене коју осигурање мора да плати.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Procena štete - limarija

Poruka od sasa_f1 » sreda, 21. okt. 2015. u 11:00h

"Nesto skuplje"...
Vratis im na rate kroz 3 godine koliko ti je skuplja registracija. I zasta onda placamo osiguranje?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od mbole » sreda, 21. okt. 2015. u 13:31h

Upravo sam pitao ove moje, i da se ovo sredi perfektno, daklem: ispegla, kompletno farbanje i blatobrana i vrata, oridjiji boja, sve full, u ovlascenom servisu (doduse za drugu marku automobila), oko 200 evra.

Daklem isto to u vrhunskom servisu koji nije ovlascen, ne bi smelo da bude preko 150.

I ne, kada se ofarba kako treba ne primecuje se. Al niko ne trazi da se ofarba kako treba, vec trazi da se ofarba jeftino.

PS
Kazna se placa za bilo koji prekrsaj, bio on mali ili veliki. Inace nije prekrsaj.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od milan_gt » sreda, 21. okt. 2015. u 14:01h

Nema kazne za prekrsaj, zato i sluzi eu izvestaj..a eu izvestaj ne bi mogao da nisu zvali policiju..

Svako ce mazalo da ti kaze da nece biti razlike u boji..boju ne pravi on nego radnja za to..a razlike ce biti to je apsurd pricati..pogotovu za sivu..ni meni za moj nikad nisu uboli iako je to kartica ford boje sa blue ambition nazivom..nit sam gde kome video da je pogodjena nijansa kad se samo jedan deo farba, uvek to otskace..
Poslednja izmena: milan_gt, na dan sreda, 21. okt. 2015. u 14:11h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od mbole » sreda, 21. okt. 2015. u 14:08h

Ajmo opet.

Nije neophodno da zoves policiju, ako se napravi eu izvestaj i ako je steta mala. Upravo tome eu izvestaj i sluzi.
Osiguravajuce kuce, prijavljuju policiji da je postojao udes, tada se eu izvestaj smatra zapisnikom, i lepo dobijes kaznu, tj poziv kod sudije za prekrsaje.

Milane, malo sam mator da verujem na rec bilo kom majstoru. Ali svaki dan vidim automobile koji izlaze iz farbare. Jes da mi ni oci vise nisu ko sto su nekad bile... al za tolko...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od milan_gt » sreda, 21. okt. 2015. u 14:12h

Za eu izvestaj je tako bilo pre, zbog velikih mahinacija su uveli bonus/malus i policijski zapisnik

A nema kazne za takve stete

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Procena štete - limarija

Poruka od macaneli » sreda, 21. okt. 2015. u 14:16h

a kakve mahinacije mozes da uradis sa evropskim? :wtf: :blink:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Procena štete - limarija

Poruka od SimkeFordMK3 » sreda, 21. okt. 2015. u 14:28h

@Macane lepo si ti pitao... Je l'bode neko nešto ovde ili samo bistrite zakone... ??
Shvatite već jednom da toga kod nas nema... bar ne onako kako bi trebalo...
@Gt džabe im objašnjavaš da nema kazne...

@Macane
Može kod nas sve ali ako to ovde kažeš ne daj bože svi u glas krenu o humanosti, o vaspitanju...

Muka mi je da čitam glupe postove više... Jeste svi ste vi vaspitani i nikad nikoga niste za'ebali a mi smo pokvareni i bezobrazni što smo se nekad snašli u životu...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Procena štete - limarija

Poruka od milan_gt » sreda, 21. okt. 2015. u 14:31h

Mahinacije u smislu da ti negde ostetis auto i sa drugarom napravite evropski, njemu nema ni kazne ni malusa a tebi osiguranje isplati..

Sad je uvedeno da moraju panduri da prave zabelsku i ovaj sto je kriv ima malus..

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9662
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Procena štete - limarija

Poruka od macaneli » sreda, 21. okt. 2015. u 14:39h

onda je problem u zakonu tj sto nasi prepisuju zakone iz drugih zemalja,ali ih je prepisu do kraja
eu je izmisljen da olaksa i smanji posao pandura za sitna cukanja
jeste nema kazne ni u italiji,ALI ti osiguranje regularno i mirno digne osiguranje sledeci put kad dodjes da osiguras auto,tako da ih zajebati ne mozes nikako
pa da vidim tog druga brata kuma ljubavnika kojo je da ti potpise zapisnik da bi ti naplatio ili odradio osiguranje
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“