Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » utorak, 27. jun 2017. u 23:51h

Dragi prijatelji,saborci i Fordasi,potrebna mi je pomoc.Naime ima Ford Fiestu 2006 god 1.25 od 75 konjica.E sada danas kda sam hteo da upalim auo nece.Naime na bordu mi izbacuje ovu gresku --porta aperta conducente-- na italijanskom jer sam auto uzeo sa placa koji je uvezen iz Italije.znaci koliko sam studirao po netu to je problem oko vrata ili centralne nesto ali prouzrokuje da li blokadu ili ne ne znam ali znam da auto ne mogu da upalim samo vergla lampica svicka kao da je blok ona crvena i to je to.Zato vas molim pomazite mi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od mbole » sreda, 28. jun 2017. u 01:44h

Ta greska znaci da su ti otvorena vozacka vrata, i ne bi smela da ima bas nikakve veze sa paljenjem auta.

Usput, prebacis ga na engleski: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 2A#p376232
odnosno
https://uk.answers.yahoo.com/question/i ... 254AAwDZNI
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » sreda, 28. jun 2017. u 15:53h

Hvala na odgovoru.videcu sad da prebacim na engleski.Problem je sto znaci za vrata otvorena ali mi ne dozvoljava zbog toga da upalim auto.a ja zatvorim vrata i sve ali on registruje da nisu i onda samo vergla a ona lampica crvena svicka.upaljena je blokada i ne znam kako da je iskljucim jer ekran tj bord mi svetli i pokazuje tu gresku i kada zakljucama vrata preko kljuca.i to stalno svetli i jednostavno ne znam kako bih mogao da resetujem ili da uradim nesto da se obrise ta greska ili kako da je otklonim jer i to mi nije jasno zasto je izaslo za vrata kada sam sve normalno i ispravno radio.hvala svima na pokusaju.inace sam na Ceraku i ako se neko razume ili je imao slican ptovlem platicu samo da ki ovo otkloni.ako neko jos zna sta i kako da uradim da auto rafi neka mi javi ovde jer problem i dalje postoji isti

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od mbole » sreda, 28. jun 2017. u 23:47h

Jel nesto nacrtano na toj crvenoj lampici?

Auto signal o tome dal su zatvorena vrata dobija od prekidaca koji se obicno nalazi na B stubu, ali moguce je da je i unutar same brave (nemam semu za tvoje godiste, a na modelu 2002-2004 je u bravi).
Ako taj prekidac ne radi, ili je zica do njega zeznuta, sto se auta tice, tebi su vrata otvorena, pa koliko god da ih ti zakljucavas i zatvaras..

Da ponovim, to nema bas nikakve veze sa paljenjem.

Ono sto je cudno, je da u tom slucaju ne bi trebalo da ti dozvoli da zakljucas vrata daljincem, to jest trebalo bi da ih odmah posle zakljucavanja sam otkljuca.

Sad... moguce je da nesto nije prevedeno kako treba, a da ustvari imas problem sa imobilajzerom.

Prebaci se na engleski, pa da vidimo dalje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » četvrtak, 29. jun 2017. u 00:04h

Ovako hvala ti na pomoci,problem je resen.Naime auto je stalno drzao blokadu motora upaljenu jednostavno pobrljavio je jer je izgleda cale pokusao da upali a da pritom ne saceka da se crvena lampica ugasi.E sad da bi problembio resen iskljucio sam fa iz struje drzao tako malo i posle toga probao da upalim auto i bilo je ok sve.Tako da eto nekom ako se desi da zna da skine i da vrati akumulator posle nekog vremena ako auto odlepi cisto da znate.Mbole hvala ti bas sam proverio sve sto si mi rekao jer sam bio ubedjen sa je neki prekid negde.hvala jos jednom na pomoci.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od mbole » četvrtak, 29. jun 2017. u 01:17h

Ne odogovori, sta je nacrtano na toj lampici?
Ako je auto sa katancem, onda je to lampica od imobiilajzera (blokade motora) a ne od vrata.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » četvrtak, 29. jun 2017. u 10:32h

Da bio je katancic zato sam se i uplasio jer sam prvi put to video u ovom celokupnom cimanju.Inace veliki sam protivnik ovolike elektronike u danasnjim kolima,ok sve je to lepo pokaze bord gresku da taxno znas sta je,jedan vid mini dijagnostike ali kada dam video juce na netu(dok jos nisam resio niti znao sta je problem)i dok sam hteo da na vratima skidam tapacirung da bi jurio zice i kablove,e kada sam video koliko tu ima zica,kablova,malih prekidaca znaci nije mi bilo dobro☺Eto ja sam povezao da su vrata glavni krivac a ipak nisu.Moracu da se naviknem na po meni barem malo vecu slozenost fordovih automobila,ceo zivot sam vozio opele i tek od nedavno presao na fordove gde inace i planiram da se zadrzim☺Eto kako te ford privuce i zadrzi☺☺☺

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Djole » četvrtak, 29. jun 2017. u 10:40h

Svaki danas auto ima elektronike koliko hoces... Francuzi najviše... Dobro je da si rešio problem. ;-)

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od mbole » četvrtak, 29. jun 2017. u 10:42h

Ne moze "ono bez ono" :)
Hoces da kliknes daljinac i da se otvore/zatvore vrata? Pa ne moze na mehaniku.
Hoces da ne obigravas auto vec da se sva vrata zakljucaju odjednom? Kako mislis da se to izvede bez zica?
Hoces da pomeras retrovizor na dugmence, a ne da se krivis preko suvozaca. Moraju zice (koje naravno ulaze u ta ista vrata).

Druga stvar je najveca greska koju svi prave. Bord pokaze gresku i to ni blizu ne znaci da tacno znas sta je. Samo ti ukazuje gde da je trazis.

Ne sekiraj se, i opeli kao i svi noviji imaju isto takvo brdasce elektronike, nije to vezano za forda. Sve sto je napravljeno posle 90-tih jednostavno ne moze bez nje. Fizicki ne moze, da bi imao sve one stvari koje se danas podrazumevaju u kolima. Inace bi imao bar 500 kila zica kad bi to izvodio klasicnim kabliranjem.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » četvrtak, 29. jun 2017. u 14:25h

Sto kaze Djole svaki ima elektronike koliko hoces to je tacno.Bas je tako i sto rece mbole-svaki danas auto,noviji jednostavno mora da ima-.Toliko stvari,da kazem opreme i gotovo je sve na struju,elektriku,logicno,zato i zica i kablova na sve strane.Za bord inace mislim da je prava stvar i da svaki auto treba da ga ima,mada znam da skoro svaki bord kod svakog vozaca i na svakom autu pokazuje pogresnu prosecnu potrosnju,sto mi eto malo ide na zivce,ali kako sam iz price cuo i zakljucio od mnogih drugova (alfa,bmw,seat i naravno ford)ta pogresna potrosnja je u proseku od 0,5-1 litra.Ja iskreno na svakom svom autu sam voleo najvise da pratim i gledam upravo potrosnju preko borda.Za plin kada neko vozi pa i kapiram da mora da laze da kazem,ali na benzinu to bi trebalo da je tacno.e da da pitam jos nesto.Moze li mi neko pomoci sto se tice koda na radijum.Nemam kod pa da pitam el se mora oterati lod nekog ko se bavi time ili postoji sansa i varijata da ja to nekako uradim.Tako mi je auto i stigao bez tog koda.Ja sam iz proslog auta imao sakostalni dvd koji sam koristio do sada ovo kratko vreme ali eto pozeleo sam sa logicno da to namestim.Ako mi neko moze pomoci neka kaze.Hvala unapred

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Djole » četvrtak, 29. jun 2017. u 14:46h

Ostavi ovde serijski broj
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... hp?t=24488

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » četvrtak, 29. jun 2017. u 16:03h

Pogledacu serijski broj pa ga javljam cim dodjem sa posla,posto nocas radim lepu nocnu smenu ☺☺☺

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » petak, 30. jun 2017. u 12:41h

Evo od cd playera slika pa pomozite za kod
Slika

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od FM III » petak, 30. jun 2017. u 14:26h

Slika nam ništa ne vredi, potrebno je izvaditi radio uredjaj i pročitati serijski broj sa njega. Ako serijski broj počinje sa M onda ima pomoći dok ako počinje sa V onda nema sigurnog kalkulatora za njega. Kod nekih modela forda moguće je videti serijski broj kada se ukloni kaseta kod suvozača, proveri i ostavi broj u temi koju ti je Djole linkovao.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Markos86
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 27. jun 2017. u 23:39h

Re: Ford Fiestu 2006 god 1.25 neće da pali

Poruka od Markos86 » petak, 30. jun 2017. u 15:18h

Ok vazi.pogledacu i javljam.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“