Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
serbian_walker
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 9. jul 2017. u 14:51h
Lokacija: Bec

MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od serbian_walker » nedelja, 9. jul 2017. u 22:46h

Pozdrav za sve Fordovce,
Skorasnji sam vlasnik Forda,doduse prvog u zivotu
Posle kupovine me iznenadilo upozorenje "smetnje na motoru" veliki crveni trougao na displeju...kad sam ocitao gresku pisalo je U1900,CAN komunikacija izmedju modula...a posle mi je pokazao gresku na MAP senzoru,P0069,zbog koje mi iskljuci turbinu.Ok,resio sam to da zamenim,nego me nesto drugo muci,naime,ta greska se obicno (90%) pojavi kad je auto vozen po toplom vremenu.Ukratko,radim od 5,polazim na posao oko 4,ubodem kljuc,ne startujem auto,samo kontakt,on upali trougao i pisti.Krenem,ugasim ga i upalim jednom i do posla nemam problem (17Km.).Povratak ide bez problema do pred stanom oko 1-1,5 km,skoro na istom mestu pocne da pisti i nema vise turbine.Pre neki dan je upalio gresku za diferencijalni merac na DPF-u,gresku na sistemu za upravljanje...
Pre nego mi je Auto prodat,zamenjen je alternator sa jednim Denso...novim,i akumulator sa jednim bez imena...polovnim.
Ja cu probati da zamenim MAP,ali mi se cini da problem necu resiti samo sa tim :( .Ima li neko neka iskustva ili zna li neko sta moze jos biti,uglavnom sve je ok dok je hladnije napolju,sa vrucinom,sve se menja.
Auto ima 183000,2009 godiste je sa motorom G8DD,1.6Tdci (PSA Motor)80kw-109konja.

Hvala unapred

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od van » ponedeljak, 10. jul 2017. u 11:18h

Што би мењао МАП из чиста мира ? Провери на дијагностици , да ли МАП чита када ради ауто .

serbian_walker
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 9. jul 2017. u 14:51h
Lokacija: Bec

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od serbian_walker » ponedeljak, 10. jul 2017. u 14:06h

Čita druže ali i prijavljuje grešku u vrednostima...jedino da pratim live data u vožnji jer mi oscilogram na vrućem motoru ima pikove....skače u nebesa pa se vrati...nisam pametan

serbian_walker
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 9. jul 2017. u 14:51h
Lokacija: Bec

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od serbian_walker » ponedeljak, 10. jul 2017. u 18:46h

Evo sad sam se vracao sa posla...odmah mi je upalio upozorenje...onda se putem neckao,hoce-nece...posle je proradio,sad me bas zbunio,a nema zute lampice za gresku na elektronici,ona cuti,samo crveni trougao i bip bip :( :( :suicide:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od van » sreda, 12. jul 2017. u 08:10h

Ти МАП сензори варирају напон од 0-5 волти на промени притиска . Сваки притисак има одговарајућу вредност у напону .Потражи на нету табелу са вредностима , па види шта се дешава када по читању скочи вредност . Претпоставка је да нема неких физичких промена притиска ( неко пукло цревце па ландара ) , онда осцилације треба тражити у неком лошем контакту . Скини џек , па провери јер сви пинови лепо належу

serbian_walker
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 9. jul 2017. u 14:51h
Lokacija: Bec

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od serbian_walker » petak, 21. jul 2017. u 19:22h

Evo mene opet.....merio sam parametre i sad vidim sta je,ali ne znam gde je.U jednom trenutku MAP vrednost zakuca na 240kPa i ne pomera se vise bez obzira na polozaj gasa.....Gde da trazim problem??

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od Jozza » subota, 2. sep. 2017. u 09:25h

Koja je vrednost kad je raskačen? Ako diskonektovan pokazuje isto, onda je konektor/kabl 90%.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

serbian_walker
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 9. jul 2017. u 14:51h
Lokacija: Bec

Re: MAP senzor ili? - Focus mk2 restyle, 1.6 tdci 80kw

Poruka od serbian_walker » subota, 2. sep. 2017. u 20:36h

Promenih sensor i sad imam samo s'vremena na vreme gresku P0238,turbo-boost senzor,visok signal...mozda budei greska u komandi VTG turbine?Ili sto kazes Jozza u kablovima ili konektoru?Probacu da zamenim ulje i ocistim klapnu..mozda je to uzrok,ko zna

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“