Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
vnvedad
Poruka: 25
Član foruma od: utorak, 11. jul 2017. u 20:45h

Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od vnvedad » utorak, 11. jul 2017. u 21:22h

Vlasnik sam ovih kola ima mjesec dana i prezadovoljan sam stonse tice dizajna opreme i svega drugog.
U prvih mjesec dana sam presao otprilike nekih 1.500 km i sve je ok bilo do danas kad mi se kod preticanja uzastranu upalila ova lampica esp system failure.nije se gasila sve dok nisam ugasio auto i ponovo upalio.nije gubilo ni na snazi ni na promjeni zvuka automobila.sad moze li biti ovo neka velika greska sta mi je ciniti.moze li biti gume su mi slabije pa da nije do tog.ili ako je neko imao slicnih problema molio bi za pomoc.hvala unapred .
Evo koja slika mog ljubimca.
Slika
Slika

Slika
Slika

Avatar korisnika
Namce
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2013. u 12:49h
Lokacija: Sarajevo

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od Namce » utorak, 11. jul 2017. u 21:25h

Meni se.to nekad zna desiti pri nekom žustrijem preticanju ili uz Ivan Sedlo kad ga čepim...poslije ponovnog starta sve bude staro...ne brinem toliko oko toga..

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1870
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od sarabo » petak, 14. jul 2017. u 09:11h

trebalo bi to ipak proveriti, jer kao sto rekoste to vam se desva pri zustrijem preticanju i on upravo u tom trenutku proklizava na pogonskim tockovima i aktivira se ESP. Nakon smirivanja pogonskih tockova trebao bi iskljuciti ESP sto se kod vas ocigledno ne desava. Ne znam sta je uzrok tome, ali znam samo da se kod mene ESP aktivira pri proklizavanju i nakon toga iskljuci normalno.
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od Zoka22 » petak, 14. jul 2017. u 13:56h

Idi na dijagnostiku i proveri sta je, moze biti svasta nesto kada tako pali gresku ESP-a, ali tada bi trebao uci i u safe mode. Konkretno kod mene na istom motoru je palio tu gresku i jakom dodavanju gasa iz 2-3-4 brzine i ubaci me u safe mode, ispostavilo se da mi je problem pravila comonrail pumpa, ili ti pumpa visokog pritiska :/

vnvedad
Poruka: 25
Član foruma od: utorak, 11. jul 2017. u 20:45h

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od vnvedad » subota, 15. jul 2017. u 03:59h

Provericu pa se javim sta su ocitovali

Avatar korisnika
Namce
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2013. u 12:49h
Lokacija: Sarajevo

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od Namce » sreda, 9. avg. 2017. u 20:49h

Testirao sam ESP ovih dana i znaci pri startu kad tockovi proklizu esp se upali i nakon prestanka proklizavanja on se ugasi međutim kod naglog zanošenja auta u krivini ili pri jačem izbacivanju kod preticanja esp se nakon djelovanja ne ugasi tj.lampica svijetli sve dok ne restartam auto.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


vnvedad
Poruka: 25
Član foruma od: utorak, 11. jul 2017. u 20:45h

Re: Esp problem Ford focus c max tdci 2.0

Poruka od vnvedad » četvrtak, 10. avg. 2017. u 13:09h

To se meni desilo jednom tad sam i stavio post medjutim poslije sam promjenio stavio nove gume posto su ove bile lose skroz.i evo skoro mjesec nemam vise tu gresku.e sad neznam moze li biti do guma.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“