Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pumpa za gorivo POMOC

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Tamara23
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 17. avg. 2017. u 22:20h

Pumpa za gorivo POMOC

Poruka od Tamara23 » petak, 18. avg. 2017. u 21:02h

Pozdrav svima.

Trenutno vozim Ford eskort 90 god 1.4 monopoint 5 vrata 54kw

Nedavno mi je srkla pumpa za gorivo i sada imam problem da nadjem takvu pumpu.
Pumpa je spoljna.
Najveci problem je sto sam bio kod 4 majstora i niko nece nista da kaze i svi samo vicu popravice se.
Kad sam pitao majstora od koliko bari treba da bude pumpa za moj auto on kaze sve jedno,a drugi mi kaze da mora da bude 1.2 bara.
Ja sam nasao novu pumpu da kupim i to mogu sam da zamenim jer ima svoj nosac ali na njoj pise 5bari pa me sada interesuje da li neko zna kakva ide pumpa za njega i koliko treba da bude bari. U gepeku kod rezervnog tocka ima neka mala crna kutija sa dugmetom koja je povezana za pumpu.

Inace na ovoj pumpi sam mogao samo da vidim serisjski broj nje jer ju je rdja pojela. bosch 0 580 453 926

I da da ne zaboravim. Sa ovom starom pumpom sam imao problem kod voznje na benzinu ( milsim nisam ni vozio vec ga samo palio i automatcki je sam prebacivao na gas. Na benzinu lepo upali auto i prebaci na gas ali kada krenem ui prvoj brzini on kao da se ugusi..mislim cim malo dodam gasa.

Ako neko nesto zna neka mi malo objasni pojasni jer ne bi voleo da me neki tamo majstor odere za pare bez potrebe.

Hvala svima na pomoci.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pumpa za gorivo POMOC

Poruka od mbole » petak, 18. avg. 2017. u 23:19h

Najjednostavnije su dve varijante:
1. pitas saleta da ti nadje odgovarajucu pumpu https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... 94&t=25829
2. potrazis prvog Bosch dilera u okolini i traszis po boschovom kataloskom broju da ti je nabavi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“