Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » nedelja, 8. okt. 2017. u 16:46h

Evo ovako. Od nedavno imam focusa 1.8 TDDI, ali kako je krenulo nije dobro. Prvo mi je 5 dana nakon kupovina crkao auto radio, iza toga sam moram da kupim nov akumulator (mada sam zna da je stari los i pre kupovine) propisala mi je bosh pumpa, i uradio vam veliki i mali servis... E sada, sve je to reseno, i pri tom bez nekog velikog stekanja za novac, akumulator sam stavio varta silver 75A 750ah, pumpu sam servisirao kod "Anusica" u Pancevu (iz Panceva sam) koji vazi za najboljeg bosistu u gradu i predihtovanje platio 120e, (odneo vec skinutu pumpu, majstor skinuo dok mi je radio veliki servis), medjutim svo vreme me prati jedan na izgled banalan problem. Nakon predihta pumpe auto vise nema problem od pre da nakon dan-dva stajanja nece da upali, startuje svaki put, ali u slucaju da moram da predjem kolima jako kratku razdaljinu, tj da upalim auto na par minuta (npr da se preparkiram i sl.) auto iza toga jako tesko pali, tj treba mu dosta verglanja da upali. Prvo jutarnje paljenje ide bez problema, takodje ako vozim auto 10-ak minuta (uobicajena dnevna relacija) auto radi pali bez problema. Ima neko ideju sta bi mogao biti problem?

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od Dekishaaaa » nedelja, 8. okt. 2017. u 20:11h

Dijagnostika jesi ga kacio?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » nedelja, 8. okt. 2017. u 20:13h

Jesam, nema nikakvih problema. Jedino sto je pokazao (pre mesec dana) je los akumulator, sto je kasnije potvrdjeno u servisu akumulatora. Nisam vise pametan...

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » subota, 14. okt. 2017. u 09:30h

Da li je moguce da niko ne zna? Isto sam osetio da auto pri ubrzanju gubi snagu, da to nije ono sto je bilo pre velikog servisa. Mene zanima da li je moguce da je majstor npravio neku gresku pri zupcenju kaisa, bos pumpe, mozda paljenje (ako ima potrebe da to dira)? Svaki savet je dobrodosao.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od mbole » subota, 14. okt. 2017. u 10:08h

Nezahvalno je pogadjati.
Ovako vrlo napamet, moze da bude lose zupceneje bos pumpe (sto je ekvivalent paljenju kod benzinaca).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » subota, 14. okt. 2017. u 11:10h

Ok, da li bi se greska u zupcenju bos pumpe videla na dijagnostici? Zakazan mi je pregled za sredu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od mbole » subota, 14. okt. 2017. u 17:23h

Iskreno, ne znam za tddi. On jeste jako slican mom td, ali nisu bas isti.
Za moj jednostavno niko nema dijagnostiku (stari ford WDS 2000 ili tako nekako se zove). Koliko sam skapirao, ne vidi se kao greska, vec moze da ocitaa ugao na kom ubrizgava, pa se onda na osnovu toga doteruje.
TOme bi trebalo da sluzi treca svecica sa kablicem, to jest ona da signal kada je ubrizgao.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » sreda, 25. okt. 2017. u 20:57h

Evo update: Auto je 3 dana bio kod majstora i on je covek svaki put upalio bez problema, samim tim nije dirao nista. Medjutim, meni je 2 dana nakon toga radio isto OK, ali opet iza toga jedan dan pravio probleme. Najgore od svega je sto vise ne pali onako, zavergla 2-3 puta pa upali, nego treba uvek 7-8 verglanja, pa "kao da se upali" pa opet 2-3 verglanja, pa onda startuje...svakako teze nego pre velikog servisa i predihtavanja bosh pumpe. E sada, majstori su jako korektni i izasli su mi u susret i sa cenom i terminom vise puta do sada pe ne bih da budem bezobrazan i insistiram na necemu ukoliko nisam siguran, pa me zanima da li postoji nacin da se proveri zubljenje pumpe bez skidanje iste? Oni tvrde da pumpa ne moze lose da se uzubi, da ide sve "na sraf" ,da li je i to istina? I jos jedan trivijalan problem, centralna brava na kolima se ponasa...cudno. Kada otkljucam auto (na kljuc, nema dajinsko) vrata vozaca se otkljucaju odmah dok sva ostala vrata tek nekon 2-3 minuta? To je samo tako kada je auto hladan. Kada je zagrejan sasvim normalno otkljucava.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od SCORPIO123 » sreda, 25. okt. 2017. u 22:06h

nemoze to bez alata da se uzupci kako treba

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od Djole » sreda, 25. okt. 2017. u 23:39h

Vrati ti njima auto ne moze to tako.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od mbole » četvrtak, 26. okt. 2017. u 05:17h

Sto se tice centralne, to je manje vise standardna pojava na matorijim fordovima.
Najverovatnije su u problemu mikroprekidaci koji se nalaze u samim bravama.
Nije nemoguce srediti ih, ali je prilicna zavitlancija (brave nisu predvidjene da se rastavljaju).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » četvrtak, 26. okt. 2017. u 11:12h

Odem ja jutros kod majstora, auto upali manje vise OK, parkiram ispred rekoh da probam da zaverglam ooet, startuje ko mina. Mislim se crkotina kod majstora uvek pali. Odem popricam sa covekom, kaze da ne veruje da je zbog zupcenja jer bi pravio problem pri svakom startu i da nema tu sta da se lose uzupci jer oni ni ne skidaju taj deo sa motora, ali se slozi da proba malo da pomeri ranije zupcenje, i zakazemo za nekoliko dana termin. Odem do kola i da startujem, auto mrtav. Probam opet, isto. Zovem coveka on izadje gleda, kaze nema dima pozadi. Prikaci na univerzalnu dijagnostiku i prijavi mi neku greskicu na turbini ( kaze mozda zato losije vuce) medjutim auto ne moze da se startuje. Probamo drugi kljuc, isto. Ne moze da vidi pumpu na njegovoj dijagnostici, a u Pancevu nema nijedan ovlasceni ford servis koliko znam. Ono sto je mogao da vidi sve je bilo ok. Tvrdi da je problem sa strujom verovatno i da ce pokusati da uhvati elektronicara danas da pregledaju auto, kaze ponasa se kao kada ubacis los kljuc pa kod blokira.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od SCORPIO123 » četvrtak, 26. okt. 2017. u 12:42h

kad je los kljuc uopste ne vergla

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » četvrtak, 26. okt. 2017. u 21:38h

Izgleda da je crkla elektronika pumpe... Klupko se dalje odmotava. Prodavac je "nabudzio" neku polovnu elektroniku dok proda auto koja je crkla. Uspeo sam da dodjem do "majstora" koji je to radio, kaze da je nasao polovnu za 50e, i samo zamenio na pumpi i da je to proradilo, i da on na to ne daje garanciju. Da li neko zna, postoji li ikakav pravni osnov da tuzim prevarante? I koliko kosta nova elektronika (ukoliko postoji)?

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od SCORPIO123 » četvrtak, 26. okt. 2017. u 22:00h

da jke prebacio electroniku sa jedne pumpe na drugu i da to radi neverujem. to nije moglo da radi ni na starijim modelima a kamoli na focusu

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od kekic91 » petak, 27. okt. 2017. u 00:13h

Moze da se zameni samo elektronika sa druge pumpe i potrebno je istu kodirati u racunar,to je prosto i jednostavno odraditi cak i sa jeftinim dijagnostikama.
Kljuc kada nije dobar,tj transponer u njemu,auto na trecem stepenu u bravi uopste ne reaguje,ne mozes da zaverglas uopste i to sve isprati brzo blinkajuca crvena lampica pored sata.
Moguce da je problem do elektronike pumpe,popravka iste kosta od 100-150e,polovna cela pumpa kosta oko 250e pa ti vidi sta ti se vise isplati a da ima i treca opcija sve novo u pumpi u servisu sa garancijom oko 450e.
S obzirom da si radio sve servise i jos sto sta sada ti se auto ne isplati prodavati.
Ja bi nasao dobrog majstora da popravi elektroniku pumpe.
Mali servis kada radis stavljas samo kvalitetne filtere a pogotovu za gorivo.
To je jedan jako dobar auto ali ti si nabrasao na neku krpljaninu ko zna..
Dalje,zubljeneje se radi lagano ukoliko pre toga motor nije prezubio,ako pre toga zubljenje nije bilo dobro,potreban je odredjeni alat za to.
Dalje,ako je pre tog velikog servisa zubljenje bilo ok,onda se to jako lako odradi i jednino gde majstor moze da pogresi je na tom zubljenju,da omasi za zub itd.
Dalje,pumpa ima svoje mesto i nikakvo ''vracanje,pomeranje paljenja ''nije moguce jer to radi racunar,dakle automatsko stelovanje paljenja,taj majstor pojma nema i ne idi vise kod njega. To je nesto najprostije i svaki majstor koji ima radionicu i radi to treba da zna kao jedna od prvih stvari,sramota.
Nije to dajc iz 76 godine da mu steluje paljenje.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od mbole » petak, 27. okt. 2017. u 03:54h

Pa sad... tddi i nije bog zna koliko daleko od tog dajca :)
On ima manje vise klasicnu bosch pumpu, dizne koje otvaraju na pritisak... tako da tu racunar bas i ne igra preveliku ulogu.
Odnosno, mora da se uzupci i pumpa kako treba, ne samo radilica i bregasta.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od kekic91 » petak, 27. okt. 2017. u 10:26h

Uzupci da ali ne postoji nikakvo stelovanje paljenja,tj, ranije ili kasnije,sto je navedeni majstor gore rekao da ce da uradi

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od Reppa » petak, 27. okt. 2017. u 11:21h

Ne znam dal si ikad video remenicu koji se šrafi na pumpu kod focusa,a psuješ majstora.... :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :punnish: :zuti: :zuti: :zuti: :zuti: :zuti: :zuti:
Može da se šteluje paljenje kod focusa,kad se šrafi remenica lanaca na pumpu,tu može dosta da se šteluje,no obično stavja se na sedinu pa pumpa koriguje,ali može.
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od kekic91 » petak, 27. okt. 2017. u 12:25h

Jok bre,pricam napamet. Pazi ssmo da tu ne nasteluje paljenje i time sredi auto heheh

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » petak, 27. okt. 2017. u 13:47h

Navodno prodavac je obecao da ce resiti pumpu,tj elektroniku pa sacekacu da vidim sta ce se desiti. Sto se "uzubljenja" tice bosista kaze da je moguce manje korigovanje. Pokusavam da ne stedim na kolima ali ovim tempom prosto ne mogu da ispratim.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od kekic91 » petak, 27. okt. 2017. u 13:52h

Zato se on i prodavao,nadoslo da se rade servisi,elektronika bila riknula itd jbg sad si se uhvatio u kolo...valjda si ga platio malo manje..Srecno sa sredjivanjem

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od mbole » petak, 27. okt. 2017. u 14:25h

Dal si pomerio kais za jedan ili dva zuba, ili okrenuo remenicu za toliki ugao... sve jedno je.
Kod tih "poluklasicnih" pumpi, ako se ne razlikuje bas drasticno u konstrukciji od delfijeve (a ne vidim razlog sto bi se razlikovala), racunar radi samo korekciju ugla ubrizgavanja, ali ona ima svoje limite (u sustini, preko advance solenoida mehanicki zakrece jedan deo u pumpi za korekcioni ugao). Tako da ako je pomereno van limita... dzaba to sto racunar pokusava da pomeri ubrizgavanje.
Plus, dok motor ne proradi, korekcija je na nekoj da kazemo fabrickoj vrednosti, to jest jos uvek nema povratnog signala kada je dizna stvarno pustila gorivo, pa da racunar to moze da lepo iskoriguje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od tihi13 » petak, 27. okt. 2017. u 18:11h

Pa i nisam ga malo platio, niti ispod cene, cak naprotiv. Auto je generalno u korektnom stanju, ali eto...Prosto nisam imao srece. Sada sam misljenja da je auto stajao neko duze vreme zbog kvara elektronike i kupljen je tako preko i uvezen. Pumpa je propisala cim je krenuo da se vozi jer su se gumice rasusile. Veliki servis jos uvek nije trebao da se radi ali po stanju pk kaisa majstor mi je savetovao, kao i cinjenica da bas ne mozes da verujes papirima. Auto je imao racun iz servisa za veliki servis pre 80000 km, svi skinuti delovi su ford original. Prosto sam hteo da imam auto da ne razmisljam ...

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus 1.8 Tddi problem sa startovanjem motora.

Poruka od kekic91 » petak, 27. okt. 2017. u 19:00h

To i jeste dobar izbor auta za ne razmisljati,jbg sredi ga sad nema ti druge

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“