Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
AlmirSA
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 15. dec. 2017. u 15:50h

voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Poruka od AlmirSA » petak, 15. dec. 2017. u 16:36h

pozdrav svima,
imam "mali" problem sa autom.naime voda mi ulazi u gepek kad pada kisa i to se pojavljuje na obje strane u coskovima ispod stop svjetala.
skidao sam i stopke danas i dihtung stopki je nov i ne vidi se prodiranje vode ni prasine cak,tako da ne znam odakle dolazi ta voda.na gepeku kederi djeluju isto tako neosteceni i nema vlage ispod njih.jedino mi na pamet pada da skidam karambolku i da pogledam ispod nje.ima li neko neki savjet ili je imao slicno iskustvo.u pitanju je ford fiesta 2009g. lp Almir

Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Poruka od Lale » petak, 15. dec. 2017. u 20:26h

Jedino da sedneš u gepek, a neko da zaliva zadnji deo auta vodom , pa da pokušaš da uočiš gde voda prodire.
Slika Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Poruka od mbole » subota, 16. dec. 2017. u 00:13h

Kederi na gepeku inace gotovo da nemaju ulogu u zastiti od prodora vode.
Voda se sliva kroz "oluk" koji je jedno santimetar-dva ispod kedera.
Jedino stite od "uspricavanja" kroz gornju ivicu kada ides dovoljno brzo a bas pada.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

AlmirSA
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 15. dec. 2017. u 15:50h

Re: voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Poruka od AlmirSA » nedelja, 17. dec. 2017. u 00:16h

ma najgore to sto kad zalivas ne prolazi odma voda,nego se pojavi tek kasnije i to kao da postepeno oslobadja,jer jednom pobrisem i pokupim,upalim auto vozim i od voznje se slije jos negdje gdje se zadrzava,sto znaci negdje se prvo puni pa onda preliva u gepek

Avatar korisnika
Stefan91
Poruka: 70
Član foruma od: nedelja, 8. jan. 2017. u 00:42h
Lokacija: Velika Plana

Re: voda u gepeku - Fiesta mk7, 2009. god

Poruka od Stefan91 » subota, 6. jan. 2018. u 12:15h

Imam slican problem, samo sto se meni zbog kondenzacije natope sundjerici koji su zalepljeni na plastici stubova gepeka kako ne bi lupalo.. kad otvorim, voda krene da curi na zadnje sediste.. polivao vodom, nema curenja, samo kondenzacija vremenom, posle nekih mesec dana se napravi mala barica u plastici i stopaljki i krene da curi.. problem resen tako sto sam skinuo stopaljku i plastike

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“