Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zapusen odvodni kanal C-max

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od dakiva » subota, 16. dec. 2017. u 12:52h

Od pre par dana mi se cuje kako se voda u jacoj krivini preliva iz pravca instrument table.
Danas sam skidao brisace i plastiku ispod, u kanalu osim lisca nema vode, a prilaz otvoru za odvod je cist, jedino sto nisam nista gurao unutra pa da proverim da li ima necega.
Ima li neko ideju gde bi voda mogla biti zaglavljena?

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od dakiva » nedelja, 17. dec. 2017. u 18:58h

Ajde da odgovorim samome sebi :D , a i da pomognem ako nekome ne daj Bože zatreba.

Morao sam ponovo da pregledam sve, jer me je izluđivao zvuk vode iz pravca instrument table, a i dolaze hladniji dani pa ne želim da mi se ta voda negde zaledi. Sve sam pretražio, ali je sve suvo bilo, kako u kabini tako i oko motora. Onda shvatim da su mi kanali sa strane prilično zagušeni i skontam gde je možda mogla da ode voda. Iskren da budem našao sam i sličan video na YouTube ovom mom koji prilažem.
Problem rešen, uz naravno obavezno čišćenje odvoda kojem ranije nisam posvećivao pažnju. Kada sam video koliko toga se nakupilo u šoku sam ostao :lele:

https://youtu.be/f6lQp1wkxUM

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od DonKihot » nedelja, 17. dec. 2017. u 19:33h

Au. Ja sam sokiraT. Ali zar mora burgija, zasto ne ciscenje kanala koji su namenjeni da voda ide kroz njih..?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 17. dec. 2017. u 19:41h

Ima ko na izvoru :-D

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od Vladapetr » nedelja, 17. dec. 2017. u 19:55h

Kako je voda tu završila? Ja na C-Maxu ne čujem vodu niti primećujem da igde curi, ali posle svake kiše osetim vlagu (memlu) u kolima, što bi značilo da negde preliva.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: Zapusen odvodni kanal C-max

Poruka od dakiva » nedelja, 17. dec. 2017. u 20:19h

@DonKihot nisam 100% siguran kako je tu zavrsila, ali nisam znao ni kako da pridjem, jer ako mozes da zamislis gde je tacno voda bila (samo dno soferke, iznutra, ispod plastike) nisam imao ideju osim da busim spolja ili celu tablu da vadim napolje.
Kontam da nije mogla drugacije da izadje, jer nije ni predvidjeno da tu ikada zavrsi. Kanali u koje se voda sliva sa levog i desnog kraja soferke su bili zaguseni i mislim da se voda tu zadrzavala i isla na kontra stranu, e sada kuda je tuda isla unutra nemam predstavu.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“