Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokus tddi 90 ks poluosovina

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Fokus tddi 90 ks poluosovina

Poruka od van » utorak, 10. apr. 2018. u 14:24h

Смоташ волан, сагнеш се и ухватиш полуосовину до шоље мењача и пробаш да тресеш , ако се чује кликтање и осећаш приметан луфт , крст је за замену .Ако је лутф велики , и шоља је за замену , јер се крст "усео" у жљебове на шољи . Како шоље нема као новог дела ,или нова или друга полуосовина без луфта .

Avatar korisnika
boljidani_junior
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 17. jan. 2010. u 22:42h
Lokacija: Smederevska Palanka
Kontakt:

Re: Fokus tddi 90 ks poluosovina

Poruka od boljidani_junior » utorak, 10. apr. 2018. u 18:54h

Хвала на одговору. Колико је то хитна ствар за замену? Може ли нешто да ми се деси успут? Треба за неки дан да идем на пут, па размишљам да то средим кад се вратим.

maxa
Poruka: 271
Član foruma od: ponedeljak, 3. apr. 2017. u 01:19h

Re: Fokus tddi 90 ks poluosovina

Poruka od maxa » sreda, 11. apr. 2018. u 00:30h

I ja sam imao taj tup udarac prilikom pusanja kvacila, a delimicno sam resio zamenom kvacila. Staro kvacilo je bilo dosta tvrdo i hvatalo je bas visoko. Kazem delimicno sam resio jer tog udarca nema kada normalno pustam kvacilo, ako kojim slucajem brzo pustam cuje se pomalo taj tup udarac ali znatno tise, nije kao pre. Tako da neka ti neko prvo pregleda kvacilo.

nikola1970
Poruka: 69
Član foruma od: četvrtak, 1. jun 2017. u 14:27h

Re: Fokus tddi 90 ks poluosovina

Poruka od nikola1970 » petak, 27. apr. 2018. u 14:14h

I ja imam indentičan problem na mojoj Fiesti 1.4 TDCI... Ume da udari baš fino kad prebacujemo iz prve u drugu i iz druge u treću, izludjuje me!
Ford Fiesta 2005. 1.4 TDCi

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“