Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Milena
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 4. jan. 2018. u 06:11h

Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od Milena » petak, 5. jan. 2018. u 08:03h

Postovani clanovi ovog foruma,
Obracam vam se za pomoc jer vise ni sama nisam pametna sta mi je ciniti, pa mi je svaki savet dobrodosao.
Uvezla sam mondeo (TDCi 2004) iz Nemacke u avgustu 2016, kupljen od vlasnika. U decembru iste godine pokazuje se da mu je aktuator turbine otisao, saljem svu turbinu za Uzice ,oni je repariraju i vracu, auto u istom stanju, ne vuce, gusi se i pokazuje isti znak da je do turbine.Turbina je vracena 23.12.2016. Zovem njih oni ne priznaju kvar, vodim kod raznih majstora i razne servise isti kvar aktuator ili kako oni zovu elektro ventil turbine. Na vezi sa servisom iz Uzica koji me drze po pola sata na telefonu, od centrale, do sekretarice, do servisa gde sam na kraju dobila odgovor da mi u CG nemamo dobrih majstora il da majstor nije dobro to uradio. Bila sam prinudjena da zakazem dijagnostiku kod zastupnika forda za CG ,gde su jasno ukazali da je greska do aktuatora . Sva turbina je vracena obelezena cak su me preko telefona upucivali da skinem taj obelezeni aktuator i da probem neki drugi, sto je majstor odbio jer pada garancija. kad sam poslala meilom od forda dijagnostiku, a to je vec bio 20.01.2017. prihvatili su da mi posalju drugi aktuator i da im istim busom vratim moj. tako je i bilo poslali su ga 23.01.2017. kad je ugradjen i sve je radilo kako treba.
pitala sam tada sto postoji prepiska na viberu dal garancija vazi rekli su DA. Sve prepiske imam na meilu od skeniranih dokumenata i kad je stigao deo. Dan pred ovu novu godinu opet isti problem, opet aktuator , pismena garancija istekla 6 dana, al ona garancija kad je stigao deo (valjda produzava taj deo ako je nesto neispravno vraceno, dokaz meilovi) istice 23.01.2018. Poslala sam meil al mi niko nije odgovorio. Juce smo zvali telefonom opet ista prica, centrala, sekretarica, servis gde mi radnik cim sam rekla zovem u vezi aktuatora iz sutomora spusta slusalicu. Molim vas sta da radim, ne isplati mi se vise da to ponovo saljem kod njih i da platim prevoz autobusu u odlasku , pa dolasku i plus 400e . hvala ako ste procitali meil.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od Markedjani » petak, 5. jan. 2018. u 09:30h

Uspešno se reparira aktuator... tako da kad budete rešili taj problem, radiće auto.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Milena
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 4. jan. 2018. u 06:11h

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od Milena » petak, 5. jan. 2018. u 16:24h

Znam i ja da se reparira aktuator, nista mi novo niste rekli. Ja sam jasno ispisala problematiku i dobila odgovor od clana foruma koji sad vidim je uklonjen. nije mi jasno zasto se brisu komentari ? onda se ostavi komentar koji je citiran na pocetku teksta koji mi ama bas nista ne znaci.
vidim da ce ova tema biti ugasena jer kako se postavi komentar brise se.
Mislila sam da cu ovde moci da razmenim neka iskustva ali...

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od milan_gt » petak, 5. jan. 2018. u 17:01h

Ma bez nervoze :)

Onda repariras kod nekog aktuator..sta jos mozemo da ti pomognemo?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od Markedjani » petak, 5. jan. 2018. u 17:32h

Milena piše:
petak, 5. jan. 2018. u 16:24h
Znam i ja da se reparira aktuator, nista mi novo niste rekli. Ja sam jasno ispisala problematiku i dobila odgovor od clana foruma koji sad vidim je uklonjen. nije mi jasno zasto se brisu komentari ? onda se ostavi komentar koji je citiran na pocetku teksta koji mi ama bas nista ne znaci.
vidim da ce ova tema biti ugasena jer kako se postavi komentar brise se.
Mislila sam da cu ovde moci da razmenim neka iskustva ali...
Zato što ste na pogrešnom mestu postavili pitanje (postavili ste tehničko pitanje u Predstavljanje članova foruma, što se morate složiti definitivno nije s'obzirom na pitanje) i zato su obrisani komentari i onda je potom vaše pitanje postavljeno na odgovarajuće mesto.

elem da se vratimo na temu...

Ne znamo kako drugačije da vam pomognemo osim savetom da popravite ili zamenite aktuator... pravne savete morate potražiti kod advokata, teško da ćemo mi iz Srbije poznavati zakon u Crnoj Gori.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14451
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od mbole » petak, 5. jan. 2018. u 21:24h

Posto je turbo servis u Uzicu, vaze Srpski zakoni.
Ali... glavno pitanje je da li postoji racun, i koliko se isplati potezati pricu.
Posto ste iz CG, jedino da angazujete advokata ovde u Uzicu. A to mozete samo ako imate regularan racun.
Samo se bojim da ne ispadne skuplja pita od tepsije.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21107
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od Markedjani » petak, 5. jan. 2018. u 21:43h

Ondak pardoniram... nisam izvalio da je Turbo Servis užice.

Kao što kaže gosn Bole... ako imate račun, imate sva prava što se tiče garancije.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od milan_gt » petak, 5. jan. 2018. u 22:05h

Stvar je sto se remontom turbine ne remontuje sam aktuator i garancija ne vazi za njega..osim ako to drigacije nije navedeno ili su na aktuatoru radili nesto..

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8144
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Aktuator turbine ford mondeo TDCi 2004

Poruka od FM III » petak, 5. jan. 2018. u 22:54h

Milena piše:
petak, 5. jan. 2018. u 08:03h
... opet aktuator , pismena garancija istekla 6 dana, al ona garancija kad je stigao deo (valjda produzava taj deo ako je nesto neispravno vraceno, dokaz meilovi) istice 23.01.2018.
Mislim da će biti najviše peripetija oko ovih isteklih 6 dana garancije i da nažalost nećeš uspeti da isteraš pravdu na put sem ovog što kaže mbole da angažuješ dobrog advokata, ali se postavlja pitanje isplativosti, živaca ...
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“