Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford mondeo mk2 td Zupčenje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Zaključana
Brijanje
Poruka: 19
Član foruma od: subota, 6. jan. 2018. u 17:05h

Ford mondeo mk2 td Zupčenje

Poruka od Brijanje » nedelja, 7. jan. 2018. u 08:17h

Zdravo durgari . Srećna nova godina i Božić..... U pitanju je ford mondeo mk2 td 1998 god.Kod mene je nekih tri meseca,Pre neki dan sam skidao poklopac motora da proverim kako je uzubljen.Na remenici bregaste ima četiri šrafa za fino štelovanje. Kada stavim svuda blokatore na radilici šraf koji je 47 mm na lukas pumpi i bregastoj burgije 6 mm bregasta nije bila paralelna sa alatom već je za koji milimetar išla napred. E sad pitanje. Dali je bolje da stoji paraleno kako bi se ubacila blokada bregaste ili da ide napred.To pitam zbog potrošnje jer po mojoj računici troši oko 8 litara lokal a grad 11.Neki mastori kažu da je bolje da bude malo napred zbog boljeg filtriranja cilindra i ulaska vazduha.............Šta Vi mislite... Pozdrav........

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford mondeo mk2 td Zupčenje

Poruka od Markedjani » nedelja, 7. jan. 2018. u 08:21h

Već si postavio jednom pitanje u drugoj temi i dobio si odgovor... vrati se tamo.

Ova će biti obrisana.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Zaključana

Povratak na „Kvarovi i popravke“